Skip to main content

Ev Okulu Derneği, Koruyucu Ruh Sağlığı Hizmetini Aile Destek Programı Kapsamında Yaygınlaştırıyor!

Ev Okulu Derneği olarak bireylerin, çocuk ve ebeveynlerin bütüncül olarak desteklenmesini oldukça önemli buluyoruz. Bu kapsamda hem koruyucu ruh sağlığı adına çocuklara yönelik erken dönemde yeteneklerinin ve olası sorun alanlarının tespitini önemsiyoruz. Hem de tespit edilen durumlara yönelik gerekli müdahaleleri herkes için ulaşılabilir kılmak istiyoruz. Bu kapsamda ruh sağlığı müdahale ve koruyucu gelişim tarama hizmetlerini sizinle buluşturma isteğimizle yeni projemizi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Ev Okulu Derneği psikolog ve psikolojik danışmanlarınca hem çocuklarınıza yönelik zeka testi, gelişim tarama testleri, oyun terapisi hizmetlerini hem de yetişkin bireylere yönelik aile danışmanlığı hizmetlerimizi uygun bedellerle sizinle buluşturmak ve toplum ruh sağlığına katkı sunmak istiyoruz. Bu kapsamda mevcut terapi ve test uygulama bedellerinin altında ücretlendirmelerle koruyucu ruh sağlığı hizmetlerini herkes için ulaşılabilir kılmak istiyoruz.

Bu kapsamda talebinize yönelik başvuruyu aşağıdaki link üzerinden yaparak aşağıdaki katılım bedellerinden kontenjan kapsamında yararlanabilirsiniz:

Yetenek Test Paketi :Çocukların okula hazır bulunuşluklarının, görsel algı, motor becerileri, alıcı dil becerileri gibi alanlarda bütüncül gelişimlerinin değerlendirildiği objektif gelişim tarama ve yetenek beceri testleri kurumumuzda uygulanmaktadır.

Yaş ve İhtiyaca Göre Uygulanan Testler:

Yetenek Testlerimiz;

  • 5-7 yaş arası çocuklarda uygulanan testler; yer kavramı, görsel dikkat, eşleşme, ayırt etme, kopya etme, basit aritmetik becerisini ölçmektedir.
  • 7-11 yaş arası çocuklarda; görsel kelime eşleştirme, görsel mekânsal algı, ayırt etme, aritmetik ve kelime grupları becerilerini ölçmektedir.
  • 7. ve 8. sınıf çocukları için; akıl yürütme becerisi, kelime hazinesi, sayı dizisi becerilerini ölçmek için uygulanmaktadır.

Kendiniz ve ailenizin iyi oluş sürecine katkı sunmak ve kendinizi keşfetmek için bir adım atmaya ne dersiniz?

ÖNEMLİ NOT: Yetenek Testi, İstanbul Şişli’deki dernek merkezimizde yüz yüze gerçekleştirilecektir.