Ev Okulu Derneği Koruyucu Ruh Sağlığı Hizmetini Aile Destek Programı Kapsamında Yaygınlaştırıyor!

Ev Okulu Derneği olarak bireylerin, çocuk ve ebeveynlerin bütüncül olarak desteklenmesini oldukça önemli buluyoruz. Bu kapsamda hem koruyucu ruh sağlığı adına çocuklara yönelik erken dönemde yeteneklerinin ve olası sorun alanlarının tespitini önemsiyoruz. Hem de tespit edilen durumlara yönelik gerekli müdahaleleri herkes için ulaşılabilir kılmak istiyoruz. Bu kapsamda hem pandemi koşullarını göz önüne alarak hem de ruh sağlığı ve koruyu gelişim tarama hizmetlerini sizlerle buluşturma isteğimizle yeni projemizi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Ev Okulu Derneği psikolog ve psikolojik danışmanlarınca hem çocuklarınıza yönelik zeka testi, gelişim tarama testleri, oyun terapisi hizmetlerini hem de yetişkin bireylere yönelik aile danışmanlığı hizmetlerimizi uygun bedellerle sizlerle buluşturmak ve toplum ruh sağlığına katkı sunmak istiyoruz. Bu kapsamda mevcut terapi ve test uygulama bedellerinin altında ücretlendirmelerle koruyucu ruh sağlığı hizmetlerini herkes için ulaşılabilir kılmak istiyoruz.

Bu kapsamda talebinize yönelik başvuruyu aşağıdaki linkler üzerinden yaparak aşağıdaki katılım bedellerinden kontenjan kapsamında yararlanabilirsiniz:

  • Oyun Terapisi Seans Ücreti       : 300 tl yerine 100 tl (Yalnızca 50 çocukla sınırlıdır.)
  • Aile Danışmanlığı Seans Ücreti : 300 tl yerine 150 tl (Yalnızca 50 aile ile sınırlıdır.)
  • Zeka Testi                                     : 650 tl yerine 150 tl (Yalnızca 100 çocuk ile sınırlıdır)
  • Yetenek Test Paketi                     : 400 tl yerine 100 tl (Yalnızca 100 çocukla sınırlıdır.)

Oyun Terapisi : Oyun terapisi, çocukların kelimelerle söylemekte zorlandığı şeylerin oyuncaklar ve oyun yoluyla söylemeleri için alan sağlanmasını ifade etmektedir. Oyun, çocuğun dilidir; geliştirir ve iyileştirir. Bu kapsamda derneğimiz psikologlarınca oyun terapisi derneğimiz oyun terapi odasında yürütülmektedir.

Aile Danışmanlığı : Aile Danışmanlığı aileyi oluşturan bireylerin birbirleriyle olan ilişkileri yaşadıkları sorunlar, sorun çözme, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında çocuklarla ve aile ile ilgili bireysel ya da bireyler arasındaki sorunların üstesinden gelinmesine yardımcı olan bir danışmanlık hizmetidir.

Zeka Testi : 6-16 yaş aralığındaki çocukların zeka puanlarının değerlendirilmesine yönelik uygulanan sözel ve performans testleri ile kurumumuzda çeşitli zeka testleri uygulanmaktadır.

Yetenek Test Paketi : Çocukların okula hazır bulunuşluklarının, görsel algı, motor becerileri, alıcı dil becerileri gibi alanlarda bütüncül gelişimlerinin değerlendirildiği objektif gelişim tarama ve yetenek beceri testleri kurumumuzda uygulanmaktadır.

Kendiniz ve ailenizin iyi oluş sürecine katkı sunmak ve kendinizi keşfetmek için bir adım atmaya ne dersiniz?

  • Oyun Terapisi Seans Ücreti         : 300 tl yerine 100 tl (İndirim kodu: evokuluterapi)
  • Aile Danışmanlığı Seans Ücreti  : 300 tl yerine 150 tl (İndirim kodu: evokuluaile)
  • Zeka Testi                                      : 650 tl yerine 150 tl (İndirim kodu: evokuluzeka)
  • Yetenek Test Paketi                      : 400 tl yerine 100 tl (İndirim kodu: evokuluyetenek)
ÖNEMLİ NOT: Zeka Testi, Yetenek Testi ve Oyun Terapisi İstanbul Levent’teki dernek merkezimizde yüz yüze gerçekleştirilecektir. Aile danışmanlığı oturumları yüz yüze veya online gerçekleştirilecektir.

Ev Okulu Derneği Esentepe Mahallesi Koreşehitleri Caddesi No:34, Deniz İş Hanı, D:1 Şişli / İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02