Skip to main content

Ev Okulu Derneği Ev Rehberlerini Seçiyor!

Türkiye’ deki her bir evi, eğitim ve mutluluk yuvasına dönüştürmek vizyonuna sahip derneğimizin misyonu; her türlü eğitim sürecinin ev ve aile ortamında desteklenmesine, ailelerin çocuklarının öğrenme süreçlerine katılmasına, okul ve ev uyumunun sağlanmasına, aile bağlarının kuvvetlenmesine yardımcı olmayı ve ev okulu sistemlerinin ülkemizde tanınmasını kapsamaktadır.

Bu doğrultuda çalışmaların daha çok aileye ulaşması amacıyla eğitime ilgi duyan gençlere çağrı yapıyoruz! Türkiye’ de pek çok ailenin aradığı ama kendine uygun şekilde hizmet veren adresi bulmakta zorlandığı bir hizmeti ailelere sunuyor ve siz gençleri kurumsal çatı altında saha deneyimi edinmeye davet ediyoruz!

Ev Rehberliği Nedir?

Evde yapılan psikososyal becerilere yönelik faaliyetleri içeren çocuğu merkeze alarak bir sistem içinde aileye rehberlik sunan hizmete Ev Rehberliği denilmektedir.

Ev Rehberi Kimdir?

Ev Rehberi; ailelerin çocuklarıyla olan iletişimlerinde, onları yetenek/beceri gelişimi alanlarında desteklemede, çocuklarına koçluk/mentorluk yapmada donanımlı olan aile ve çocuk psikolojisi üzerine eğitimlerini tamamlamış, lisans mezunu veya öğrencisi olan genç çalışma arkadaşlarıdır.

Ev Rehberliği Stajında Sizleri Neler Bekliyor?

Ev Rehberi olmak üzere başvuru yapan Ev Rehberi adayları, dernek merkezinde mülakatlarla özel olarak seçilerek staj sürecine dahil edilmektedir. Staj süresince Ev Rehberi çalışma arkadaşlarımız kişisel ve mesleki gelişimini destekleyecek faaliyetlerde bulunma şansı elde edecektir. Staj sürecinde Ev Rehberleri; vaka, test deneyimi elde ederek ofis işleyişine hakim olabilecek ve iş/proje süreçlerine eşlik edebilecek ve hatta yetkinlikleri kapsamında aktif görev alabileceklerdir.

NOT: Başvuru yapan adayların staja kabul edilebilmesi için haftada 1 tam gün dernekte görev alabilecek durumda olması, ön koşuldur.

Neden Ev Rehberi Olmalısınız?

 • Alanda öncü kurumlarla iş fırsatlarına sahip olabilmek için,
 • 30 farklı eğitimde hak kazanım durumunda isme özel sertifika alabilmeniz için,
 • Ev Rehberi olarak saha deneyimi kazanabilmek için,
 • Aileyi konfor alanında gözlemleme fırsatı bulabileceğiniz için

Ev Rehberi olmalısınız.

Kimler Ev Rehberliği Programına Başvurabilir?

Ailelere gerekli psikolojik destek ve rehberlik hizmetini sunabilmeleri için özellikle Psikoloji veya Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden genç Ev Rehberleri programda yer almaktadır.

NOT: Ev Rehberliği programı için 18-25 yaş arası kişiler başvuru yapabilirler.

Yapılan mülakatlar neticesinde başvurular, 2 statüde kabul olabilecektir:

1- Saha Desteği: Dernekte tam zamanlı bulunması beklenmeyen ancak kendini geliştirmek ve tecrübe kazanmak isteyen gençlere yönelik programdır. Derneğin atölye-zirve-gezi gibi saha etkinliklerinde görev alabilecek kişileri ifade etmektedir. CV desteği kapsamında katıldıkları saha çalışmalarını ifade eden RESMİ YAZI verilebilir.

2- Ev Rehberi+Stajyer: Ev Rehberi olarak kabul edilen kişilerin haftada en az 1 tam gün stajyer olarak görev alabilmesi beklenmektedir. Ev Rehberliği programı 1 sene sürecek olup stajyer olarak dernekte bulunma süresi ise 3 ila 6 ay arasında değişmektedir. Kabul edilen kişilerin derneğin saha çalışmalarında da görev alması beklenmektedir.

30 Uzman Eğitimini, Alan Deneyimi de Kazanarak Ücretsiz Almaya Ne Dersiniz?

  Sertifikasyon

  1. Ev Rehberli Sertifikası: Ev Okulu Derneği’nin sunduğu hak ve sorumlulukların yerine getirilmesi durumunda 1 sene sonunda Ev Rehberi adayına Ev Rehberliği Sertifikası verilecektir.

  Ev Rehberi olarak kabul edilen kişilerin derneğin saha çalışmalarında görev alması, belirlenen çocuklara aldıkları test eğitimlerini uygulaması, evlerde çocuklarla çalışmalar yapması beklenecektir.

  NOT: Saha desteği olarak kabul edilen bireylerin etkinliklerdeki gayreti, çalışmalara katılımda gösterebileceği süreklilik ve motivasyonları gözlenerek dernek yönetimince EV REHBERİ statüsünü geçişleri mümkün olabilecektir.

  NOT: Eğitimlerimiz hibrit (yüz yüze ve online) olarak yürütülecektir. Ayrıntılı eğitim takvimimiz, ev rehberliğine kabul edilen adaylarımızla paylaşılacaktır.

   

  2. Eğitim Sertifikaları: İlgili eğitimlerin gerekli koşulları sağlandığında (eğitimin sınavı varsa sınav başarısı  veya uygulama eğitimleri için gerekli uygulamaların yapılması durumunda) Ev Rehberi bu eğitimlerle ilgili 1 sene sonunda sertifikalandırılacaktır.

  Sertifika Örneği

  Katılım Bedeli:

  Ev Rehberi programı, Ev Rehberi adaylarına  ücretsiz şekilde sunulmaktadır.

  Not: Mülakat sonucunda Ev Rehberi adayının Ev Rehberliği programına dahil olması durumunda, çalışma içeriklerini ayrıntılı ele alan ve karşılıklı süreçteki hak ve sorumlulukları içeren Ev Rehberliği Sözleşmesi, Ev Rehberi ve Ev Okulu Derneği arasında yapılacaktır.