Skip to main content

Ev Okulu Derneği, Koruyucu Ruh Sağlığı Hizmetini Aile Destek Programı Kapsamında Yaygınlaştırıyor!

Ev Okulu Derneği olarak bireylerin, çocuk ve ebeveynlerin bütüncül olarak desteklenmesini oldukça önemli buluyoruz. Bu kapsamda hem koruyucu ruh sağlığı adına çocuklara yönelik erken dönemde yeteneklerinin ve olası sorun alanlarının tespitini önemsiyoruz. Hem de tespit edilen durumlara yönelik gerekli müdahaleleri herkes için ulaşılabilir kılmak istiyoruz. Bu kapsamda ruh sağlığı müdahale ve koruyucu gelişim tarama hizmetlerini sizinle buluşturma isteğimizle yeni projemizi sizinle paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Ev Okulu Derneği psikolog ve psikolojik danışmanlarınca hem çocuklarınıza yönelik zeka testi, gelişim tarama testleri, oyun terapisi hizmetlerini hem de yetişkin bireylere yönelik aile danışmanlığı hizmetlerimizi uygun bedellerle sizinle buluşturmak ve toplum ruh sağlığına katkı sunmak istiyoruz. Bu kapsamda mevcut terapi ve test uygulama bedellerinin altında ücretlendirmelerle koruyucu ruh sağlığı hizmetlerini herkes için ulaşılabilir kılmak istiyoruz.

Bu kapsamda talebinize yönelik başvuruyu aşağıdaki link üzerinden yaparak aşağıdaki katılım bedellerinden kontenjan kapsamında yararlanabilirsiniz:

Oyun Terapisi : Oyun terapisi, çocukların kendilerini kelimelerle ifade etmekte zorlandığı durumlarda, oyun ve oyuncaklar yoluyla duygularını anlatmak için alan sağlayan bir terapi çeşitidir. Oyun, çocuğun dilidir; onu geliştirir ve iyileştirir. Uzmanlarımız tarafından Çocuk Merkezli, Bilişsel Davranışçı ve Deneyimsel ekollerde oyun terapisi, derneğimizde bulunan oyun terapi odasında yürütülmektedir.

Kendiniz ve ailenizin iyi oluş sürecine katkı sunmak ve kendinizi keşfetmek için bir adım atmaya ne dersiniz?

Oyun Terapisi, İstanbul Şişli’deki dernek merkezimizde yüz yüze gerçekleştirilecektir.