Skip to main content

Uluslararası Eğitim ve Psikoloji Zirvesi

Uluslararası Eğitim ve Psikoloji Zirvesi EV OKULU APP Abonelerine 4990 TL  yerine ÜCRETSİZ sunulmaktadır.

Ev okulu App abonesi olmak için Appstore indirme linki:https://apps.apple.com/tr/app/ev-okulu-app/id6478512351?l=tr
Ev okulu App abonesi olmak için Playstore indirme linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=org.evokulu.app&pcampaignid=web_share
Ev okulu App Bilgilendirme Videosunu izlemek için tıklayınız : https://youtu.be/qhIrW13ZLi0

Eğitim ve psikoloji alanında çığır açan bir program olarak, “Uluslararası Eğitim ve Psikoloji Zirvesi”, Ev Okulu Derneğinin öncülüğünde dünyanın dört bir yanından 20 uzmanı bir araya getiriyor. 

Alışılagelmiş “zirve” anlayışını daha da yükseklere taşıyarak, sizleri dünyanın dört bir yanından konuşmacılarla bir araya gelmeye ve benzersiz bir deneyim yaşamaya davet ediyoruz. Daha evvelden kiminin kitabını, kiminin makalesini okumuş olduğunuz dünya çapında tanınmış ve ilham veren isimler; Ev Okulu Derneği çatısı altında bir araya gelerek Eğitim ve Psikoloji alanlarında, sizler için kendi kariyerlerindeki deneyimlerini paylaşıp uzmanlık alanları dahilinde bilgi paylaşımında bulunacaklar. İşte şimdi bu isimlerle birebir etkileşime geçme ve bilgi alışverişi yapma fırsatı sizi bekliyor. EMDR Terapisinden, Homeschooling/ Evde Eğitime kadar birçok değerli konuda uzmanlarımızın kıymetli bilgilerinden yararlanacağınız ve onlara sorularınızı iletme fırsatı yakalayacağınız 20 oturumluk kapsamlı zirve programımızda, tüm oturumlar ardıl Türkçe çeviri ile desteklenecektir.

Neden Uluslararası Eğitim ve Psikoloji Zirvesine Katılmalısınız?

  • Dünya çapında tanınmış 20 uzmandan eğitim ve psikoloji alanındaki en son gelişmeleri ve deneyimlerini dinlemek istiyorsanız,
  • Geleneksel eğitim ve psikoloji pratiklerinin ötesinde yenilikçi yaklaşımları keşfedip bu yaklaşımları uygulama yolunda adım atmak istiyorsanız,
  • İlgi alanlarınıza ve mesleki ihtiyaçlarınıza göre geniş bir yelpazede bilgi edinme ve sorularınızı yöneltme fırsatı edinmek istiyorsanız,
  • Profesyonellerle tanışmak ve mesleki geçmişinize benzersiz bir katkıda bulunmak istiyorsanız bu zirve programına katılmalısınız!

Zirve Açıklaması:

Zirve programı, uzmanlar aracılığıyla katılımcılara yeni perspektifler sunacaktır. Bununla birlikte katılımcılar, kendi alanlarında güncel kalmak ve gelişmeleri öğrenmek için zirve oturumlarına katılabilirler. Zirve oturumları; benzer ilgi ve çalışma alanlarına sahip uzmanlarla tanışmak, bu kişilerin hikayeleri ve deneyimlerinden ilham alıp motivasyon kazanmak için katılımcılara benzersiz bir imkân sağlayacaktır. Bu noktada Uluslararası Eğitim ve Psikoloji Zirvesi; gerek değerli konukları, gerek odaklandığı konu başlıkları açısından, katılımcılarına geniş bir yelpazede eşsiz bir deneyim sunmaktadır.

Zirve Amacı:

Uluslararası Eğitim ve Psikoloji Zirvesi programında, alanında öncü profesyonelleri bir araya getirerek eğitim ve psikoloji ile ilgili 20 farklı konuda kapsamlı anlatımların sunulması, ve buna ek olarak katılımcılara bütüncül bir bakış açısı kazandırılması amaçlanmaktadır. 

Zirve Programı:

Zirve programı, 18 Mayıs-29 Kasım 2024 tarihleri arasında aşağıda belirtilen saatlerde gerçekleştirilecektir.

İlan Edilecek
Prof. Dr. Ziya SELÇUK

İlan Edilecek

18 Mayıs 2024 Cumartesi 21. 00
Profesör & Sosyal Psikolog Roy F. BAUMEISTER

Gelecek Hakkında Düşünmek: Ne Zaman, Neden, Nasıl, Kim, Ne … ve Sonrasında Ne?

24 Mayıs 2024 Cuma 19.30
Bilim İnsanı ve Oyuncak Mucidi Arvind GUPTA

Basit Bilim Oyuncakları

7 Haziran 2024 Cuma 21.00
Evde Eğitim / Homeschooling Uzmanı Jamie HESTON

Ev Okulu

29 Haziran 2024 Cumartesi 21.00
Uzman Psikolog Penni COX

Dönüşümün Kenarları

5 Temmuz 2024 Cuma – 21.00
Eğitim Danışmanı & Doktor Christine LANG-IB PYP

Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı

19 Temmuz 2024 Cuma 19.30
Yard. Doç & Klinik Psikolog Poornima VISWANATHAN

Ruh Sağlığımız İçin Yardım Almak

2 Ağustos 2024 Cuma 21.00
Erken Çocukluk Uzmanı ve Eğitim Danışmanı Veera SIVONEN

Erken Çocukluk Dönemi ve Olumlu Pekiştirmenin Önemi

16 Ağustos 2024 Cuma 21. 00
Psikolog Doktor Matthew ZAKRESKI

Büyük Duygular: Üstün Potansiyelli Çocukların Duygu Yoğunluğu

23 Ağustos 2024 Cuma 19.30
Eğitimci ve Tasarımcı Kiran Bir SETHI

Her Çocuk Başarabilir

7 Eylül 2024 Cumartesi 10.30
Doktor Bern NICHOLLS

Yenileyici ve Dönüştürücü Koçluk: İçten Dışa Hayatı Yaşamak

13 Eylül 2024 Cuma 21.00
Psikiyatri Doktoru Ali ESLAMI

Otizm Spektrum Bozukluğu

27 Eylül 2024 Cuma 21.00
Doktor Juhayna TAHA

Gelişimsel Dil Bozukluğu ve Çok Dillilik

4 Ekim 2024 Cuma – 21.00
Erken Çocukluk Eğitimcisi Manthoula BOUNTRI

– Finlandiya’da Erken Çocukluk Eğitiminin Özünü Keşfetmek

11 Ekim 2024 Cuma 21.00
Sosyal Hizmet Uzmanı &  EMDRIA Sertifikalı Eğitmen ve Danışman Robin SHAPIRO

EMDR ve Ego-Durum Terapisi

25 Ekim 2024 Cuma – 21.00
Doçent Doktor Jon SPERRY

Vaka Kavramsallaştırma: Etkili Psikoterapinin Anahtarı

8 Kasım Cuma – 21.00
Yönetici Müdür ve Başöğretmen Diana Laufenberg

Başarısızlığı Kucaklamak

NOT: Cevap beklenilen YENİ eğitmenler listeye eklenecektir.

Kimler Katılabilir?

Eğitim ve psikoloji alanında ilgili, bilgi sahibi olmak isteyen bu konularda uluslararası uzmanlarla bireysel ve mesleki gelişimlerini desteklemek isteyen HERKES bu zirve programına katılabilir.

Sertifikasyon:

Eğitim programı sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara e-Devlet, üniversite ve Ev Okulu Derneği onaylı “Katılımcı Sertifikası” verilecektir.

Sertifika Örneği;

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass Kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, dernek onayının yanı sıra tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: Europass Kartın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.
Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitimlere Ev Okulu App üzerinden başvuran katılımcılarımız, eğitimle ilgili tüm detaylara uygulama üzerinden erişebilmekle beraber eğitimden bir gün önce dersler kısmına eklenip eğitim tarihinde aktif olacak canlı yayın linkleri ile eğitime dahil olabilirler. Eğitim kayıtları eğitim tarihinden bir gün sonra dersler kısmına eklenecek olup erişime açılacaktır.

Web sitemiz üzerinden başvuru yapan katılımcılarımız eğitime özel açılacak olan Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim canlı yayın linkleri, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Eğitim kayıt linkleri Telegram grubundan günlük olarak iletilecektir.

Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim Telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim kayıtları eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde kaldırılacaktır.

Eğitim için Önemli Notlar

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.
Web sitemizden başvuruda bulunan katılımcılarımız için ödeme süreciniz tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde tarafınıza iletilecek olup Ev Okulu App üzerinden başvuruda bulunan katılımcılarımız eğitimle ilgili tüm duyurulara, derslere ve dokümanlara uygulama üzerinden erişebilirler.

KATILIMCILARIMIZIN YORUMLARI

Eğitmenler

NOT: Cevap beklenilen YENİ eğitmenler listeye eklenecektir.

Prof. Dr. Ziya SELÇUK

1961 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Atatürk Lisesinden mezun olmuştur. Ankara Üniversitesinden Eğitimde Psikolojik Hizmetler ve Psikolojik Danışma-Rehberlik alanlarında lisans-yüksek lisans, Hacettepe Üniversitesinden doktora derecelerini almıştır. MEB’de engelli çocuklara yönelik olarak iki yıl rehber öğretmenlik yapmış ve daha sonra yükseköğretim kurumlarında 23 yıl öğretim üyeliği ve yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

2003-2006 yılları arasında Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı görevini yürüterek ekibiyle birlikte 2004 müfredat dönüşümü çalışmasını gerçekleştirmiştir. Çeşitli üniversitelerde mütevelli heyet başkan yardımcılığı ve üyeliği, eğitim siyasetine ilişkin sivil toplum kuruluşlarında başkanlık ve üyelik, TUBİTAK-SOBAG Yürütme Kurulu üyeliği, Satranç Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği, Voleybol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanlığı, PDR Derneği Yöneticiliği, köşe yazarlığı, uluslararası kuruluşlarda proje uzmanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. 2018-2021 yılları arasında üç yıl Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapmıştır.


Prof Dr. / Sosyal Psikolog / Konuşmacı & Yazar Roy BAUMEISTER

Roy F. Baumeister, dünya çapında etkili psikologlardan biridir. 700’den fazla bilimsel yayını ve 45 kitabıyla, bilim dünyasında benzersiz bir etki yaratan bir sosyal psikologdur. Doktora derecesini 1978 yılında Princeton Üniversitesinde deneysel sosyal psikoloji alanında tamamlamış ve sonrasında Kaliforniya Üniversitesi, Berkeley’de sosyoloji alanında bir sonrası araştırma bursu almıştır. Yirmi yıldan fazla bir süre Case Western Reserve Üniversitesinde çalışmıştır.

Ayrıca Harvard Üniversitesi, Florida State Üniversitesi, Texas Üniversitesi, Virginia Üniversitesi, Max-Planck Enstitüsü, Amsterdam Vrije Üniversitesi, Kaliforniya Üniversitesi, Santa Barbara, Russell Sage Vakfı, Bamberg Üniversitesi (Almanya) ve Stanford’ın Davranış Bilimlerinde İleri Araştırmalar Merkezi’nde de çalışmıştır. Baumeister’ın araştırmaları; öz ve kimlik, öz-düzenleme, kişilerarası reddetme ve aidiyet ihtiyacı, cinsellik ve cinsiyet, saldırganlık, özsaygı, anlam ve öz sunum gibi çeşitli konuları kapsar. Ulusal Sağlık Enstitüleri ve Templeton Vakfı’ndan araştırma hibeleri almıştır. 700’den fazla yayını bulunmakta olup, 45 kitabı arasında Evil:

Inside Human Violence and Cruelty, The Cultural Animal, Meanings of Life ve New York Times’ın en çok satan kitabı Willpower: Rediscovering the Greatest Human Strength bulunmaktadır. Diğer bilim insanları, çalışmalarını 280.000’den fazla kez alıntı yapmıştır, bu da onu dünyanın en etkili araştırmacılarından biri yapmıştır. 2013 yılında aldığı alandaki en önemli ödüllerden biri olan William James Fellow ödülü dahil olmak üzere sayısız başarıya imza atmıştır.

https://roybaumeister.com/
https://www.kitapyurdu.com/kitap/irade/269394.html
https://www.amazon.com.tr/Willpower-Rediscovering-Our-Greatest


Sosyal Hizmet Uzmanı & EMDRIA Sertifikalı Eğitmen ve Danışman
Robin SHAPIRO

Robin Shapiro, sosyal hizmet uzmanı; yazarlık, psikoterapi ve EMDRIA tarafından onaylanan danışmanlık gibi alanlarda geniş bir deneyim ve uzmanlığa sahiptir. 1981’de Washington Üniversitesinden Sosyal Hizmet Yüksek Lisansı ile mezun olduktan sonra, psikoterapi alanında net, anlaşılır ve pratik rehberlik sunmaya kendini adamıştır. 1981’den bu yana, travma,

disosiyasyon, bağlanma sorunları, anksiyete, depresyon, cinsel işlev bozuklukları ve ilişki problemleri gibi geniş bir yelpazede uzmanlaşmış bir psikoterapisttir. Farklı terapi yöntemlerini, EMDR’den ego durumuna, somatik ve ilişkisel terapilere kadar, sentezleme yeteneği ve bunları meslektaşlarına basit ve eğlenceli bir şekilde aktarma konusunda ünlüdür.

Tutkusu,psikoterapistlerin danışanlarını anlamalarına ve etkili bir şekilde tedavi etmelerine yardımcı olmaktadır. Beş kitabın yazarı/düzenleyicisi ve travma, disosiyasyon, depresyon ve anksiyete bozukluklarına odaklanan atölyelerin lideri olarak, danışman, atölye sunucusu ve konferans konuşmacısı olarak yoğun bir şekilde talep görmektedir. Shapiro, danışanlarının ilişki sorunlarını çözmesine, iletişimi artırmasına ve aile, partnerler, iş arkadaşları ve arkadaşlarla bağlantıları yeniden düzenlemesine yardımcı olmada üstün bir yeteneğe sahiptir.

Geniş uzmanlık alanı, EMDR, Ego-Durum Terapisi, Somatik Terapiler ve çeşitli diğer yöntemleri içerir ve iyileşme sürecinde bütüncül bir yaklaşım ve fiziksel ile duygusal iyilik hâlinin birbirine bağlılığına önem verir.

https://www.linkedin.com/in/robin-shapiro-7351b518/
https://www.emdrsolutions.com/


Bilim İnsanı / Oyuncak Mucidi / Yazar & Çevirmen ve TEDX Konuşmacısı
Arvind GUPTA

Arvind GUPTA, 1975 yılında IIT, Kanpur’dan B.Tech derecesi almıştır. (Hint Teknoloji Enstitüsü, Kanpur-Teknoloji Lisans) Yıllar sonra kendi tutkusunu takip ederek kurumsal işini bırakmış ve çocuklar için bilimi eğlenceli hale getirme konusunda çalışmaya başlamıştır. Bilim etkinlikleri üzerine 30 tane kitap yazmış, 500 tane kitabı Hintçe’ye çevirmiş ve Doordarshan’da (Hint TV kanalı) 125 bilim etkinliği üzerine yayınlar yapmıştır.

11 yıl boyunca Pune, Hindistan’daki IUCAA Çocuk Bilim Merkezi’nde çalışmıştır. Merkez, 20 farklı dilde basit deneyler ve bilim oyuncakları hakkında 8700 kısa (2 dakikalık) video içerikleri üretmiştir. Videolar, dünya genelinde 100 milyondan fazla çocuk tarafından izlenmiş olup her gün binlerce kitap, popüler web sitesi http://arvindguptatoys.com üzerinden indirilmektedir.
Arvind GUPTA, IIT/Kanpur’un Seçkin Mezun Ödülü ve Padma Shri ödülü dahil olmak üzere birçok ödül almıştır.
https://www.arvindguptatoys.com/
Arvind GUPTA Wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Arvind_Gupta
Arvind GUPTA TED Talk: http://www.ted.com/talks/arvind_gupta_turning_trash_into_toys_for_learning?language=en


Uzm. Psk. & İnsan Hakları Çalışanı, TEDX Konuşmacısı Penni COX

Penni, uzman psikolog, insan hakları çalışanı ve TEDX konuşmacısıdır. Kariyerinin ilk bölümünde, psikiyatri kliniklerinde ve özel olarak çalıştı, genel sağlıktan bağımlılığa kadar geniş bir yelpazede sorunlarla uğraştı ve özellikle ergenler üzerine uzmanlaşmıştır. İnsan hakları dünyasına girişi, Sınır Tanımayan Doktorlar (Doctors Withour Borders) kapılarından geçerek oldu; burada Pakistan, Liberya ve kendi ülkesi Güney Afrika gibi ülkelere ruh sağlığı koordinatörü olarak misyonlara gitme ayrıcalığına sahip olmuştur. Şu anda, insan hakları sahasındaki çalışanların ruh sağlığını desteklemektedir. Bu, dünyanın birçok ülkesinde ve kültüründe çalışma ayrıcalığı sağlamaktadır.

Bireyin ve çevresinin ilişkisini anlama, sağlıklı alışkanlıkları destekleme amacıyla ruh sağlığını sistematik bir bakış açısıyla inceleme konusunda ilgi duymaktadır. En gurur duyduğu kariyer başarıları arasında, en üst düzey BM kadın liderleri arasına ruh sağlığının önemini taşıma, ev içi şiddetle mücadele eden meslektaşlarına destek olmak için küresel bir destek planının geliştirilmesinde liderlik etme, küresel bir tükenmişlik önleme girişimini yönetme ve – en değerli anısı – travma etkisindeki çocuklar için terapötik hikayeler oluşturma ve sunma bulunmaktadır.

Penni, hayatta “birlikte daha iyiyiz” inancını taşıyor ve kendi hayatında da dengeyi sürdürdüğü için, herkese bu konuda yardımcı olmaktan hoşlanmaktadır. Onu boş zamanlarında, sevdikleriyle vakit geçirirken, doğada, koşarken, seyahat ederken ve bazen de eğlenirken bulabilirsiniz! Sonuçta, o bir Güney Afrikalı! 

https://www.linkedin.com/in/penni-cox-638594b/
https://www.ted.com/talks/penni_cox_be_curious_be_connected


Psikolog Doktor Matthew ZAKRESKI

Dr. Matthew ZAKRESKI, ya da bilinen adıyla “Dr. Matt”, deneyimli bir klinik psikolog ve uzman konuşmacıdır. Özellikle, üstün potansiyelli, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB), otizm ve disleksi gibi nöro çeşitliliğe sahip bireylere odaklanmıştır. Dr. ZAKRESKI, dünya genelinde yüzlerce konuşma yaparak içgörülü sunumları ve güçlendirici mesajlarıyla dinleyicileri etkilemekte olup dinamik bir konuşmacı olarak ün kazanmıştır.

Pensilvanya, Widener Üniversites’nden Klinik Psikoloji alanında Psikolojik Doktora derecesine sahip olan Dr. ZAKRESKI, araştırmalarında üstün potansiyelli öğrencilerin sosyal ve duygusal ihtiyaçlarına ve nöro çeşitliliğe sahip bireyler için en iyi eğitim uygulamalarına odaklanmıştır. Akademik geçmişi ve geniş klinik deneyimi sayesinde, farklı beyinlerin toplumsal yapılarla nasıl etkileşime girdiğini ve bu bireylerin nasıl desteklenebileceğini derinlemesine anlamaktadır.
Konuşmacı olarak, Dr. ZAKRESKI, sunumlarına mizah, samimiyet ve otantiklik katmaktadır. Karmaşık nöropsikoloji kavramlarını, dinleyicilerle bağ kurarak anlaşılabilir hale getirir.Konuşmalarını, bilim ve klinik uygulamalar ışığında gerçekçi ve somut yaklaşımlar sunar, böylece dinleyicilerine ilham verir.

Dr. ZAKRESKI aynı zamanda saygın bir yazardır ve çeşitli dergilerde yazıları yayımlanmıştır. Çocuk psikolojisi konusunda uzman olarak tanınan Dr. ZAKRESKI, son zamanlarda New York Times’ta alıntılanmıştır. Eylül 2024’te ilk kitabının yayınlanması planlanmaktadır. 

https://www.drmattzakreski.com/
https://open.spotify.com/embed/playlist/2R0c2LVBwETjEEaAzomKue
https://vimeo.com/drmattzakreski
https://www.drmattzakreski.com/general-clean
https://www.linkedin.com/in/matthew-zakreski-0a32358/


Evde Eğitim / Homeschooling Uzmanı Jamie HESTON

Jamie HESTON, San Francisco’da 16 yıllık deneyime sahip, eklektik ve seküler bir ev okulu eğitimcisi ve uzmandır. Kendisi ayrıca iki üstün potansiyelli gence de evde eğitim vermiştir. Kaliforniya Ev Okulu Derneği (HSC.org) için gönüllü olarak çalışmış ve daha önce yönetim kurulu üyeliği gibi çeşitli görevler üstlenmiştir. Ayrıca San Francisco Körfez Bölgesi Ev Okulu Ağı (Facebook Grubu), Üstün Potansiyelliler Ev Okulu Birliği (Google Grubu) ve Bay Area Ev Okulu Etkinlik Sahnesi (Google Grubu) gibi platformlarda moderatörlük yapmaktadır.

Jamie Heston, öz-yönlendirilen öğrenmeyi (evde eğitimi) desteklemeye ve tüm ebeveynlere ev okulunun sunduğu esnekliği öğretmeye adanmış tutkulu bir eğitimcidir. Düzenli olarak ücretsiz Ev Okulu 101 (Ev Okulu kavramını tanımaya dair) seminerleri düzenlemekte ve ailelerle bireysel danışmanlık yapmanın yanı sıra konuşmacı olarak sayısız etkinliğe katkıda bulunmaktadır.
Website/Blog: https://www.jamieheston.com/
Facebook https://www.facebook.com/jamiehestonhomeschool
LinkedIn Profili https://www.linkedin.com/in/jamie-heston-30692a28/
Röportaj ve Konuşma Etkinlikleri https://www.jamieheston.com/interviews
YouTube kanalı https://youtube.com/@jamieheston


Psikiyatri Doktoru Ali ESLAMI

Dr. Ali ESLAMI, Kanada’nın British Columbia eyaletinde çalışan bir psikiyatri uzmanıdır. İran’da tıp okumuştur. Ardından, felsefe alanında yüksek lisans yapmak üzere ABD’ye gitmiştir. Doktorasını Brown Üniversitesinde tamamladıktan sonra tekrar tıbba dönmüştür. Genel psikiyatri eğitimini ABD Kaliforniya Üniversitesi’nde Los Angeles ve San Diego’da bursiyer olarak tamamlamıştır. Eğitimini tamamladıktan sonra Kanada’ya taşınıp BC Çocuk Hastanesinde farklı birimlerde çalışmıştır. Bunlar arasında acil psikiyatri, nöropsikiyatri kliniği ve ergen yataklı birim bulunmaktadır. Nörogelişimsel bozukluklar her zaman ilgi alanı olmuştur. Uzun yıllardır uzman olarak görev yapmakta ve Bristh Columbia eyaletindeki çeşitli sağlık kuruluşları için otizm değerlendirmesi gerçekleştirmektedir. Ayrıca, British Columbia Üniversitesi’nde (UBC) yardımcı doçent doktor olarak görev yapmaktadır ve BC Çocuk Hastanesi’nde bir araştırma laboratuvarına sahip. Çocuk ve ergenlerde ruh sağlığının bozulmasını önlemek ve korumak için yapay zekâ kullanımını incelemektedir.  Klinik olarak, ana ilgi alanı teşhis değerlendirmesi ve konsültasyondur.

https://allbrainsclinic.com/our-team/dr._ali_eslami
https://www.bcchr.ca/aeslami


Doktor & Araştırmacı / Koç Bern NICHOLLS

Avustralya’da 30 yılı aşkın bir süre boyunca ortaokullarda liderlik yapmış ve öğretmenlik yapmış deneyimli bir uluslararası eğitim danışmanı olan Doktor Bern, gençleri desteklemek amacıyla iyi oluş destek gruplarını yönetme fırsatı bulmuş, liderler ve öğretmenler için profesyonel gelişim atölyeleri tasarlamış ve yönetmiş, çeşitli okullarda araştırma projeleri yürütmüştür.

Şu anda, Doktor Bern, Avustralya’daki 5 ortaokul ile Yenileyici ve Dönüştürücü Koç olarak iş birliği yapmakta ve liderlerinin içsel dönüşüm süreçlerini keşfetmelerine yardımcı olarak okullarında net bir vizyon ve enerji ile liderlik etmelerini sağlamaktadır.

Doktor Bern’in temel amacı ve vizyonu, her yaştan öğrencinin katılım gösterdiği merak, neşe, özgürlük, saygı ve yaratıcı zekâ ile beslenen otantik bir öğrenme ortamı oluşturarak, okul topluluklarında gelişimi teşvik etmektir.
https://www.linkedin.com/in/dr-bern-nicholls-55b22053/


Yardımcı Doçent & Klinik Psikolog Poornima VISWANATHAN ve Psikoloji Lisans Öğrencisi Simran TANEJA 

Dr. Poornima VISWANATHAN, Hindistan’ın Haryana eyaletindeki Sonipat’taki OP Jindal Global Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent ve klinik psikologdur. Güçlü bir akademik geçmişe sahip olan Poornima, Ulusal Zihinsel Sağlık ve Sinir Bilimleri Enstitüsü’nden (NIMHANS) Klinik Psikoloji alanında doktora derecesine sahiptir ve aynı zamanda yüksek lisans eğitimini de NIMHANS’ta tamamlamıştır. Lisans eğitimini Ethiraj Kadınlar Koleji’nden Psikoloji alanında aldıktan sonra Klinik Psikoloji alanında Christ Üniversitesi’nden Yüksek Lisans derecesini almıştır.

Poornima, akademik dünyada ve klinik uygulamada geniş deneyime sahiptir. Şu anki görevinden önce, NIMHANS’ta Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı alanında çalışmıştır. Ayrıca, Karnataka Merkez Üniversitesinde çalışmış ve TechKnit IT Enabled Services Pvt Ltd’de Çevrimiçi Yazma Eğitmeni olarak deneyim kazanmıştır.

Temmuz 2022’den beri, O.P.Jindal Global Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak, pek çok dersi koordine etmekte ve öğretmektedir. Ayrıca, müfredatı belirlemekte ve araştırma projelerini denetlemektedir. Bireysel ve grup araştırmalarına liderlik etmekte, öğrenci projelerine rehberlik etmekte ve idari işlerde yer almaktadır. Şu anda, üniversitedeki Engelliler Destek Komitesi ve Kabul ve Burs Komitesi’nde okul temsilcisi olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, Nöroçeşitlilik Çalışmaları Merkezi’nde Yardımcı Direktör olarak görev yapmaktadır. Yardımcı Doçent olarak görevinin yanı sıra, Nöroçeşitlilik Çalışmaları Merkezi’nde Yardımcı Direktör olarak görev yapmakta ve nöroçeşitlilikle ilgili araştırmalara ve girişimlere katkıda bulunmaktadır. Ayrıca, Farklı Zihinler Kolektifi’nin Kurucu Ortağı ve Kolaylaştırıcısı olarak, ruh sağlığı tartışmalarında farkındalık yaratmaktadır. Ayrıca, Sanat tabanlı ifade için öğrenci kulübü Mindscapes’in ve psikoloji tiyatro kulübü The Origins’in bir Fakülte mentorudur. İlgi alanları, ruh sağlığı profesyonellerinin ruh sağlığı, ruh sağlığı için yardım alma, ruh sağlığı sorunu olan bireylerin ve ebeveynlerinin yaşadığı deneyimler, nöroçeşitlilik, sanat ve ruh sağlığı gibi geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Ayrıca, bir psikoterapist olarak da çalışmaktadır.

Psikoterapi, öğretim, nitel ve nicel araştırma konularında uzman olan Poornima VISWANATHAN, araştırma, öğretim ve klinik çalışmalarıyla psikoloji alanını ileriye taşımaya kendini adamıştır.

https://www.linkedin.com/in/poornima-viswanathan-73a24178/


Eğitimci & Tasarımcı Kiran BIR SETHI

Kiran BIR SETHI, başlangıçta tasarımcı olarak kariyerine başlamış ancak daha sonra öğretmenlik ve okul müdürlüğü gibi alanlarda deneyim kazanarak eğitim alanında önemli bir değişimci ve sosyal girişimci haline gelmiştir. Ulusal Tasarım Enstitüsü’nde eğitim almış bir görsel iletişimci olan SETHI, tasarım diliyle yenilikçi fikirler geliştirmeye odaklanmaktadır.

2001 yılında Hindistan’ın Ahmedabad şehrinde Riverside Okulunu kurdu. Bu okul, öğrencilere “YAPABİLİRİM Zihniyeti” ile liderlik etmeyi öğreten bir kültür oluşturmayı hedeflemektedir. Bu zihniyetin temelini oluşturan değerler ise empati, etik, mükemmellik, yükseltme ve evrimdir.
Riverside Öğrenme Merkezi (RLC), Riverside Okulu’nun en iyi uygulamalarını diğer okullarla paylaşmayı amaçlayan bir girişimdir. Bu merkez, eğitim programları ve liderlik eğitimleri düzenleyerek diğer okullara rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.

Ayrıca, SETHI, çocukların yaşadığı şehirlerin daha çocuk dostu olmasını sağlamak için “aProCh” adlı bir girişim başlattı. Bu girişim, çocukların seslerini duyurabilmeleri ve yaşadıkları şehirlerde daha güvenli ve destekleyici bir ortam oluşturabilmeleri için çalışmaktadır.

2009 yılında başlattığı “Değişim için Tasarla” adlı girişimi, çocukların “YAPABİLİRİM” inancını güçlendirmek için basit bir tasarım çerçevesi sunuyor. Bu hareket, dünyanın dört bir yanındaki çocukları ve öğretmenleri etkileyerek büyük bir değişim başlatmaktadır.

SETHI’nin çabaları, çocukların potansiyellerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak tanıyan bir kültürün oluşturulmasına katkıda bulunmakta ve bu çabaları, ulusal ve uluslararası platformlarda birçok ödülle takdir edilmiştir

https://www.linkedin.com/in/kiranbirsethi/
https://www.amazon.in/Every-Child-Can
www.schoolriverside.com
www.dfcworld.com
www.aproch.org


Erken Çocukluk Uzmanı ve Eğitim Danışmanı Veera SIVONEN

Veera SIVONEN, erken çocukluk eğitimi alanında on yılı aşkın deneyime sahip deneyimli bir lider, danışman ve uygulayıcıdır. Eğitimdeki yolculuğu, 2-7 yaş arası okul öncesi çocuklara EYFS, Montessori ve Fin Ulusal müfredatı gibi çeşitli müfredatları uygulayarak ve aynı zamanda ve okul öncesi öğretmenliği ve liderliği yaparak başlamıştır. Haziran 2018’den Aralık 2019’a kadar Pedagojik İçerik Yöneticisi olarak, önde gelen bir Finlandiya eğitim şirketi için müfredat materyalleri ve öğretmen eğitim kaynakları üretmiştir.

Bu rolü takiben, Eğitim Danışmanı olarak, Endonezya ve Suudi Arabistan’da profesyonel gelişim eğitimi sunmuş ve Fin eğitim şirketleri için müfredat malzemesi üretmiştir. Son yıllarda Mumbai’nin öncü uluslararası anaokulunun Erken Çocukluk Başkanı olarak görev yapmıştır. Bu kapsamda okulun operasyonlarını yönetmiş, öğretmenleri eğitmiş ve müfredatı geliştirmiştir. Okul, Times Anaokulu Araştırması 2022’ye göre Mumbai’nin 1 Numaralı Uluslararası Anaokulu olarak tanınmıştır.

Sivonen’in uzmanlık alanı, çeşitli çalışma ortamlarında geliştirdiği danışmanlık, profesyonel gelişim eğitimi, müfredat geliştirme, kalite güvencesi ve en iyi pedagojik uygulamaları tanıma becerilerine dayanmaktadır. İngiltere’nin Roehampton Üniversitesi’nden Erken Çocukluk Çalışmaları lisans derecesine sahiptir ve şu anda Finlandiya’nın Helsinki Üniversitesi’nde Erken Çocukluk Çalışmaları yüksek lisansını sürdürmektedir. Tutkusu ve özverisiyle, Veera SIVONEN eğlenceli ve iyimser pedagojinin önemini savunarak erken çocukluk eğitimi alanına önemli katkılar yapmaya devam etmektedir.

https://www.linkedin.com/in/veera-sivonen-315851180/


Dr. Juhayna TAHA

Dr. Juhayna TAHA, Birleşik Krallık’taki University College London’da dil gelişimi konusunda eğitim veren bir öğretim üyesidir. Dil ve konuşma terapisi, klinik dil bilimleri ve gelişimsel psikoloji alanlarında akademik bir geçmişe sahiptir. Araştırmaları, dil-okuma gelişimini ve bozukluklarını, dil ve kültür açısından çeşitli olan çocuklarda anlama üzerine odaklanmaktadır. Araştırma ve öğretiminin yanı sıra, Juhayna, gelişimsel dil bozukluğu olan çocuklarla çalışan ebeveynler, öğretmenler ve uzmanlar için farkındalık yaratma ve atölye çalışmaları düzenleme üzerinde çalışmaktadır.
https://www.linkedin.com/in/dr-juhayna-taha-024b72140/
https://profiles.ucl.ac.uk/94584-juhayna-taha


Eğitim Danışmanı & Doktor Christine LANG

Christine Orkisz LANG’un kariyeri boyunca çalışmaları ve araştırmaları, öğrenmeyi sorgulamaya dayalı bağlamlarda geliştirmeye odaklanmıştır. Bu süreçte, öğrenmeyi ve refahı desteklemek için yapılar tasarlama konusunda uzmanlık kazanmıştır. Ayrıca, Uluslararası Bakalorya İlk Yıllar Programı’nın (IB PYP) orijinal yazarlarından biri olup, son görevi Viyana Uluslararası Okulu’nda İlkokul Müdürü olarak yer almıştır. Core & More Eğitim’i kurarak okullara, liderlere, öğretmenlere ve öğrencilere destek sağlamayı amaçlamıştır. Bu destek, müfredat önceliklendirme odaklı bir yaklaşımı benimseyerek gelişimi, başarı kriterlerini ve içerik yükünü ele almayı ve personel ile öğrenci etkinliğini artırmayı hedeflemektedir. Ayrıca, Matematik alanında bir yüksek lisans derecesi ve Dilbilim/Sorgulamaya Dayalı Öğrenme alanında bir doktora derecesine sahiptir. Öğretmenlik ve liderlik deneyimleri, ABD, Avusturya ve uluslararası okullarda ilkokul ve ortaokul öğrencilerine ders verme ve 30 yılı aşkın süredir çeşitli kapasitelerde öğretmenlere ve liderlere destek sağlama üzerine odaklanmıştır.

https://www.linkedin.com/in/christine-orkisz-lang/
https://core-and-more.com/


Erken Çocukluk Eğitimcisi Manthoula BOUNTRI

Manthoula BOUNTRI, Linköping Üniversitesinden Çocuk Çalışmaları alanında yüksek lisans derecesine sahip deneyimli bir Erken Çocukluk Eğitimcisi. On yılın üzerindeki deneyimiyle Erken Çocukluk alanında, Finlandiya Ulusal Müfredatın uygulayarak besleyici ve ilham verici öğrenme ortamları oluşturma konusunda becerilerini geliştirmiştir. Uzmanlığı, 1 ila 6 yaş arasındaki çocukların gelişimsel ihtiyaçlarını karşılayacak eğitim programları hazırlamaktır. Böylelikle çocukların bütünsel büyüme ve gelişimlerini desteklemektedir. Finlandiya eğitimini derinlikle kavrayan Manthoula, araştırma temelli pedagojiye dayalı, yüksek kaliteli erken çocukluk eğitimi sunmada uzmandır.

https://www.linkedin.com/in/manthoula-bountri-76512a196/

 


Doçent Doktor Jon SPERRY

Jon SPERRY, Ph.D., Lynn Üniversitesinde Klinik Ruh Sağlığı Danışmanlığı programında Yardımcı Profesör olarak, Florida Atlantic Üniversitesi Danışma ve Psikolojik Hizmetler Birimi’nde terapistlik yapmaktadır. Kuzey Amerika Adler Psikolojisi Derneğinin (NASAP) eski başkanı olan SPERRY, şu anda “Bireysel Psikoloji Dergisi”nin (Journal of Individual Psychology) editörlerinden biri olarak görev yapmaktadır. Ayrıca 8 ders kitabı yazmış ve 24 farklı ülkede ders vermiştir. “Vaka Kavramsallaştırma” kitabı da Türkçemize çevrilmiştir.

https://drjonsperry.com/
https://pegem.net/urun/Vaka-Kavramsallastirma/61064


Yönetici Müdür ve Başöğretmen Diana LAUFENBERG

Diana LAUFENBERG, 16 yıl boyunca Amerika Birleşik Devletleri’nin dört bir yanında ortaokul sosyal bilgiler öğretmenliği yapmıştır. En son olarak, modern öğrenmeye odaklanan sorgulamaya dayalı bir lise olan Philadelphia’daki Science Leadership Academy’da ders vermiştir. TED.com’da “Hatalardan Nasıl Öğrenilir?” adlı konuşmasıyla yer almış ve Ulusal Kurul Sertifikası aldığı için takdir edilmiştir. 2013 yılında, Chris Lehmann ile birlikte, öğrenci merkezli öğrenme ortamlarını oluşturmayı ve desteklemeyi amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Inquiry Schools’u kurmuştur. Şu anda, Inquiry Schools’un yönetici müdürü ve başöğretmeni olarak görev yapmaktadır. Boş zamanlarında ise Wisconsin’in ormanlarında ve göllerinde dolaşmayı sevmektedir.


https://www.ted.com/talks/diana_laufenberg_how_to_learn_from_mistakes?language=tr

https://www.linkedin.com/in/dlaufenberg/