Skip to main content

Üç Modaliteli Psikolojik Danışman Yaratıcılığını Geliştirme Programı (PAYGEP-3M)

Eğitimimiz başlamıştır, başvuru yapmanız durumunda gerçekleşen eğitim oturumlarını kayıttan izleyebilir ve gelecek tarihli eğitim oturumlarına canlı katılabilirsiniz.

Üç Modaliteli Psikolojik Danışman Yaratıcılığını Geliştirme Programına EV OKULU APP Abonelerine 10000 TL yerine 1750 TL sunulmaktadır.

Ev okulu App abonesi olmak için Appstore indirme linki:https://apps.apple.com/tr/app/ev-okulu-app/id6478512351?l=tr
Ev okulu App abonesi olmak için Playstore indirme linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=org.evokulu.app&pcampaignid=web_share
Ev okulu App Bilgilendirme Videosunu izlemek için tıklayınız : https://youtu.be/qhIrW13ZLi0

Bu eğitim programı Ev Okulu App kullanıcılarına 1490 TL yerine ücretsiz sunulacaktır. Aşağıdaki butona tıklayarak formu dolduran katılımcılarımıza Ev Okulu Aplikasyonu indirme linki gönderilecek olup ABONE olan katılımcılarımız eğitim programına ücretsiz dahil olup mevcut kampanyalardan yararlanabileceklerdir.

Neden Üç Modaliteli Psikolojik Danışman Yaratıcılığını Geliştirme Programına Katılmalısınız?

 • Zaman zaman seanslarında tıkanmalar yaşayan bir ruh sağlığı profesyoneli misiniz?
 • Kullanmakta olduğunuz psikoterapi teorilerinin ve modellerinin yetersiz kaldığı anlar mı oluyor?
 • Seanslarınızda yeterince yaratıcı olamadığınızı mı hissediyorsunuz?
 • Psikolojik Danışman Yaratıcılığını Geliştirme Eğitimi almış sayılı kişilerden birisi olup mesleki gelişiminizi bir üst basamağa mı taşımak istiyorsunuz?

O halde bu eğitim programı tam da size göre!

Eğitim Amacı:

Bu eğitim programının amacı, orta gelişim düzeyinde (ne acemi ne de usta) bulunan ruh sağlığı profesyonellerinin seans içerisindeki yaratıcılıklarını teşvik edip geliştirirken aynı zamanda öz yeterlilik duygularını artırıp terapide yaşadıkları zorlanma ve tıkanmaları çözmelerine yardımcı olmaktır. Bu sayede katılımcıların terapötik müdahale tekniklerinin nitelikli hale getirilip yaratıcılık becerilerinin en üst seviyeye çıkarılması hedeflenmektedir.

Eğitim Açıklaması:

PAYGEP-3M, Uzman Psikolog Gökhan ÖZCAN’ın, Marmara Üniversitesi PDR Doktora Programında yürüttüğü doktora tezi kapsamında geliştirdiği entegratif bir programdır. Eğitim programı “bilişsel”, “duygusal” ve “eylemsel” olmak üzere 3 modaliteye dayanmaktadır.

Kısa teorik aktarımları içeren program ağırlıkla rol canlandırma, sanat terapisi, şiir terapisi gibi tekniklerin kullanıldığı deneyimsel ve iş birlikçi bir çerçeveye sahiptir. Eğitimin başında ve sonunda hedeflenen gelişimi değerlendirmek amacıyla nicel ölçekler kullanılmakta ve katılımcılardan süreç boyunca eğitim temalarıyla alakalı düzenli günlük tutmaları beklenmektedir.

Eğitim İçeriği:

 1. Kısım (İlk 2 Oturum):
 • Yaratıcılık kavramının tanımını, sürecini, türlerini bilmek ve psikolojik danışman yaratıcılığına hangi rasyonalite temelinde ihtiyaç duyulduğunu fark etmek.
 • Her katılımcının psikolojik danışman kimliğini tercih etme kaynaklarını keşfetmesi.
 • Psikolojik danışma esnasında psikolojik danışmanın yaşadığı tıkanma deneyimini yakından tanımak ve yaratıcılıkla ilişkisini kurmak.
 1. Kısım
 • Bilişsel Yaratıcılığın akıcılık, esneklik, orijinallik ve zenginleştirme alt boyutlarını öğrenmek ve psikolojik danışma bağlamında nasıl kullanılacağını fark etmek ve deneyimlemek.
 • Duygusal Yaratıcılığın yenilik, etkililik ve otantisite alt boyutlarını öğrenmek ve psikolojik danışma bağlamında nasıl kullanılacağını fark etmek ve deneyimlemek.
 • Eylem, spontanite, yaratıcılık ve beden farkındalığı bağlantısını fark etmek, Eylemsel Yaratıcılığın yenilik ve uygunluk alt boyutlarını öğrenmek ve psikolojik danışma bağlamında nasıl kullanılacağını fark etmek ve deneyimlemek.

Eğitim Programı:

Eğitim programı, 7 Nisan-19 Mayıs 2024 tarihleri arasında aşağıda belirtilen saatlerde gerçekleştirilecektir.

 • 7 Nisan 2024 Pazar (10.00-13.30)
 • 21 Nisan 2024 Pazar (20.00-22.30)
 • 5 Mayıs 2024 Pazar (10.00-13.30)
 • 19 Mayıs 2024 Pazar (10.00-13.30)

Kimler Katılabilir:

Ruh sağlığı ile ilgili lisans bölümlerinden mezun olanlar, sahada çalışanlar ve ruh sağlığı alanında yüksek lisans veya doktora öğrencileri eğitimimize katılabilir.

Not: Bu eğitim programı, yukarıda yer alan başvuru formunu dolduran katılımcılarımıza Ev Okulu Aplikasyonu üzerinden ücretsiz sunulacaktır.

Sertifikasyon:

Eğitim sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara e-Devlet, üniversite ve dernek onaylı “Katılım Belgesi” verilecektir.

NOT: e-Devlet onayı için gerekli sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, e-Devlet görünürlüğe sistem kredi ödemesi için gerekli olan 89 TL ek ödeme yapmaları şartıyla katılımcılar, kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

Not: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitim; interaktif, soru cevap destekli yürütülecektir.

Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

Eğitim için Önemli Notlar

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Katılımcılarımızın Yorumları

Eğitmen

Uzman Psikolog, Psikodramatist Gökhan ÖZCAN

2012 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Yine İstanbul Ticaret Üniversitesinde Aile Danışmanlığı ve Eğitimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamladıktan sonra akademik eğitimine halen Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Doktora Programı’nda (tez sürecinde) devam etmektedir. 2019’dan yılından itibaren İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Prof. Dr. Hayrettin KARA’nın yönetiminde edebiyat ve psikoloji üzerine dersler vermektedir.

Ergenler ve yetişkinler ile bireysel ve grup psikoterapileri gerçekleştirmektedir. Mesleki ilgi, eğitim ve yayınlarını, analitik psikoloji, psikodrama, fenomenolojik/varoluşçu psikoterapi, rüyaların terapötik kullanımı, kaygı bozuklukları ön planda olmak üzere çeşitli psikopatolojilerin psikoterapisi, klinik felsefe ve klinik edebiyat üzerine yapılandırmaktadır.

Makaleleri, yurt içi ve yurt dışı çeşitli hakemli dergilerde ve editörlerinden olduğu Dinlenen Ben Rüya ve Terapi Dergisi’nde yayınlanmaktadır. Erken Dönem İslam Geleneğinde Dört Duygu isimli kitabın yazarıdır.

Fenomenolojik Rüya ve Benlik Araştırmaları Derneği’nde psikoterapi ve rüya alanında eğitmen terapist, Ev Okulu Derneği’nde ise eğitmen ve konuşmacı olarak görev almaktadır. IAGP (Uluslararası Grup Psikoterapisi ve Grup Süreçleri Derneği) üyesidir.

Danışanlarını kurucusu olduğum Gece Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde görmektedir.