Skip to main content

Çocuk, aile ve toplum ruh sağlığının bütüncül olarak desteklenmesi, problem alanlarının erken dönemde fark edilmesi ve bu alanlarına yönelik hızlı ve uygun çözümlerle bireylerin desteklenmesi, dernek olarak önemle üzerinde durduğumuz bir konudur. Bu kapsamda alanda uzmanlık kazanmak isteyen katılımcılarımız için Teele Çoklu Zekâ Envanteri Uygulayıcı Eğitimi’ni duyurmaktan mutluluk duyarız.

Neden TEELE Çoklu Zeka Eğitimi Almalısınız?

 • Tek tip zeka algısından uzaklaşıp çoklu zekanın kapsayıcı yaklaşımını mesleki pratiğinizde kullanabilmek için,
 • Ülke çapında 8000’den fazla okulda ve 25 ülkede kullanılabilen bir değerlendirme tekniğini öğrenebilmek için,
 • Sözel ifade gerekmeksizin zekayı ölçümleyebilmek için,
 • 3 yaşından itibaren her sınıf seviyesindeki öğrencilerin baskın zekasını öğrenebilmek için bu eğitim programına katılmalısınız.

Eğitim Açıklaması

(TIMI- Teele Inventory For Multiple Intelligences)

TIMI, Sue Teele tarafından 1992 yılında geliştirilmiştir. 3 yaşından itibaren her sınıf seviyesinde öğrencilerin baskın zekâsını incelemek için TIMI kullanılabilir.

TIMI, ülke çapında 8000’den fazla okulda ve yirmi beş diğer ülkede kullanılmaktadır. Resimli envanter, yaş ne olursa olsun, öğrencilerin güçlü yönlerini hızlı bir şekilde keşfetmelerine olanak tanıyan bir yöntemdir. 6000’den fazla denekle çalışmaları tamamlanmış ve istatistiksel açıdan güvenilir bulunmuştur. TIMI, tüm eğitim kademelerinde kullanılabilir. 

Eğitimin Amacı Nedir?

Eğitimde katılımcıların TIMI’yi (Teele Çoklu Zeka Envanteri) uygulama, puanlama, yorum ve değerlendirme için gerekli olan bilgi ve donanıma sahip olmaları amaçlanmaktadır.

Eğitim İçeriği

Eğitim, video ders kayıtları ve canlı oturumdan oluşmaktadır.

Eğitim içeriğinde, 8 ders videosu ve 1 canlı yayın olacaktır.

 • TIMI hakkında bilgi
 • TIMI ile değerlendirilen Çoklu Zekâ Türleri ve Özellikleri
 • TIMI materyalleri ve kullanılan formlar
 • TIMI’nin uygulama aşamaları
 • Uygulamanın Puanlanması
 • Yorum ve Değerlendirme
 • Raporlama

Kimler Katılabilir?

 • “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Psikoloji” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Özel Eğitim Öğretmenliği” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Okul Öncesi Öğretmenliği” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri.
 • “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri.
 • “Üstün Zekâlılar Öğretmenliği” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Sosyal Hizmet” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Ergoterapi” bölümünden lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri.
 • “Aile Danışmanlığı” Eğitimi Sertifikası olanlar.
 • “Sınıf Öğretmenleri”

Eğitim Tarihi

Eğitim programı, 12-19 Mart 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

 • 12 Mart 2024 Salı 20.00 Canlı Oturum
 • 14 Mart 2024 Perşembe Video İçerikleri
 • 16 Mart 2024 Cumartesi Video İçerikleri
 • 19 Mart 2024 Salı 20.00 Ek Soru Cevap Oturumu

Sertifikasyon

Eğitim sonunda yapılacak sınavda hak kazanan ve gerekli uygulamaları yapan katılımcılara e-devlet, üniversite ve dernek onaylı “Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

Eğitiminden Uygulayıcı belgesi alarak bu testin uygulayıcısı olmak için sınav başarısına ek olarak 3 uygulama yapmanız beklenmektedir.

NOT: E-devlet onayı için gerekli sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, e-devlet görünürlüğe sistem kredi ödemesi için gerekli olan 45 TL ek ödeme yapmaları şartıyla katılımcılar, kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

Materyaller

Eğitim ücretine kargo ve materyal ücreti dahildir.

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız,  E-Devlet + Üniversite onayının yanı sıra tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim canlı yayın linkleri, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Eğitim kayıt linkleri, telegram grubundan 2 gün içinde iletilecektir. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Eğitim İçin Önemli Notlar:

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcılarımızın Anket Sonuçları

Eğitimimizde katılımcılarımız, %100 oranında 5 puan üzerinden 5-4 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

Katılımcılarımızın Yorumları

Eğitmen

Psikolojik Danışman Osman ERKAN

Eğitim aynı zamanda Ev Okulu Derneği üyesi ve gönüllülerinden Psikolojik Danışman Osman ERKAN tarafından verilmektedir. Hocamız 10 yılı aşkın süredir RAM’larda görev yapmanın yanı sıra üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerinde (SEM) ve pek çok STK ve kurumda ilgili eğitimi vermeye devam etmektedir.