Skip to main content

Planetaryumla Uzayı Keşfetmeye Var mısın?

Ev Okulu Derneği olarak ebeveyn ve çocukların gökyüzü merakını destekliyor ve sizi, sınırlı kontenjan kapsamında, ÜCRETSİZ şekilde katılabileceğiniz müthiş bir görsel şölene davet ediyoruz!

Ev Okulu Derneği olarak ebeveyn ve çocukların farklı branşlarda yürütülen etkinliklerini destekliyoruz! Bu kapsamda, hem çocukların ve bireylerin uzay merakını hem de aile içi iletişimlerinin desteklenmesi için çeşitli faaliyetler ve atölyeler yürütmeye çok önem veriyoruz. Daha önce yoğun talep gören etkinliklerimizden biri olan planetaryum etkinliğini bu kez, Sultangazi Belediyesi Bilim Merkezi’nde düzenleyerek sizi ve ailenizi, arkadaşlarınızı Ev Okulu Derneği ailesi ve uzay ile tanışmaya davet ediyoruz.

Etkinliğimiz ile astronomi atölyelerinde, öğrencilerde uzay ve evren merakı oluşturmak hedeflenmektedir. Örnek olarak bu atölyelerde; Dünya, Ay, Güneş, güneş sistemi gezegenleri, öte gezegenler, yıldızlar, meteorlar ve derin uzaya ait kavramlar uygulamalı etkinliklerle ve deneyler aracılığıyla işlenir.

Planetaryum bir simülasyon sistemi olup kubbe altında, astronomi ve uzay bilimlerini öğrenmek ve anlamak için geliştirilmiş, üç boyutlu panoramik görüntü teknolojisini zengin görsel ve ses efektleriyle destekleyerek öğrenme sürecini eğlenceye dönüştüren yenilikçi bir eğitim ürünüdür.

Astronomi eğitimi sırasında, özellikle gökküresinin hareketi, koordinat sistemleri gibi tahtada anlatması saatler süren, kitaplardan anlaşılması ve kişinin hayalinde canlandırması zor olan konular; bu ortamda kolaylıkla işlenebiliyor. Planetaryum, bu yönden de eşsiz bir eğitim malzemesi olarak kullanılmaktadır.

Etkinliğin Gerçekleştirileceği Yer:

Sultangazi Belediyesi Bilim Merkezi

Not: Etkinliğe ulaşım, katılımcılar tarafından sağlanacaktır.

Etkinlik Tarihi:

Etkinliğimiz 13 Ağustos 2022 tarihinde aşağıda yer alan seanslarda gerçekleşecektir.

13 Ağustos 2022 Cumartesi 09.00 / 11.00 Seansı

13 Ağustos 2022 Cumartesi 11.00 / 13.00 Seansı

13 Ağustos 2022 Cumartesi 14.00 / 16.00 Seansı

Katılım Bedeli:

Etkinliğimiz ÜCRETSİZ olarak gerçekleştirilecektir.

Sertifikasyon:

Eğitim sonunda katılımcılarımıza dernek onaylı Katılım Sertifikası verilecektir. Talep eden çocuk katılımcılarımız için ayrıca Sosyal Etkinlik Formu düzenlenmektedir.

Etkinlik için Önemli Notlar:

Programımıza başvuran katılımcılar, açılacak olan etkinliğe özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Gerekli ve ayrıntılı bilgilendirmeler Telegram grubu üzerinden yapılacaktır.

Başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde dernek tarafından bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz