Skip to main content

Sosyal Duygusal Öğrenme Oyunları Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Bu eğitimde sosyal duygusal öğrenmenin ne olduğu derinlemesine incelenirken farklı gelişim dönemlerine sosyal duygusal öğrenmenin nasıl yansıdığı aktarılacaktır. Bu kuramsal temellerin yanında her gelişim dönemi için özgün oyun içerikleri sunulacak ve katılımcılarla birlikte uygulamalar yapılacak aktif bir eğitim süreci gerçekleştirilecektir.

Neden Sosyal Duygusal Öğrenme Oyunları Eğitimine Katılmalısınız?

 • Bu eğitim sonunda, çocukların sosyal ve duygusal becerilerini desteklemek için etkili oyun ve etkinlikler sunabilecekler.
 • Sosyal duygusal öğrenme oyunları aracılığıyla çocuklara öz düzenleme ve problem çözme becerilerini öğretebileceksiniz.
 • Bu eğitimle birlikte çocuklara başkalarının perspektifinden bakma, başkalarına destek olma ve yardımseverlik gibi içsel motivasyonu artıran değerleri öğretebileceksiniz.
 • Eğitim ile kazandığınız yetkinlikle beraber; oyun ve etkinlikler aracılığıyla çocukları daha fazla etkinliklere katılıma teşvik edebilir, motivasyonlarını artırabilir ve öğrenme sürecini daha keyifli hale getirebileceksiniz.

Eğitimin Amacı Nedir?

Çocukların var olan potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için sosyal ve duygusal olarak farkındalık kazanması ve kendinin fakında olması çok önemli ve değerlidir. Bu konuda öğretmenlerin yapılacak uygulamalarla çocukların potansiyellerini keşfetmelerinin yolu açılacaktır.

Eğitim İçeriği

 • Sosyal Duygusal Öğrenme-Kuramsal Bir Bakış
 • Farklı Gelişim Alanlarında Sosyal Duygusal Öğrenme
 • Sosyal Duygusal Öğrenme Boyutları
 • Dünya’da Yapılan Çarpıcı Uygulama ve Araştırmalar
 • Sosyal Duygusal Öğrenme Oyunları-Öğretmen Rolleri
 • Uygulaması Oyun Örnekleri
 • Öneriler

Kimler Katılabilir?

 • Psikiyatrlar, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler,
 • Aile Danışmanları, Çocuk Gelişim Uzmanları, Özel Eğitim Uzmanları,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları, Sınıf Öğretmenleri, Okul Öncesi Öğretmenleri,
 • Eğitim Fakültesi Mezunları bu bölümlerde lisans eğitimi gören 3 ve 4. sınıf öğrencileri,
 • Ebeveynler,
 • İlgili HERKES eğitimimize katılabilirler.

  Sertifikasyon

  Eğitim sonunda yapılacak sınavda hak kazanan ve gerekli uygulamaları yapan katılımcılara dernek onaylı “Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

  Not: Eğitim başvurusu sonrası katılımcıya özel ilan edilecek sınav tarihinde, sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, ilgili işlemlerin yürütülebilmesi için gerekli olan 45 TL’lik ek ödeme yapmaları durumunda, sınav katılım hakkı yeniden tanımlanacaktır. Ek ödeme mağduriyetine düşülmemesi için belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

  Katılım Bedeli:

  Bu çalışma için maliyetlendirme minimum seviyede tutulmaya çalışılmış olup katılım bedeli 149 TL’dir.

  EUROPASS Kart

  EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

  Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

  NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

  Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

  Eğitim Nereden Yapılacak?

  Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

  Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

  Eğitim İçin Önemli Notlar:

  İnsan sosyal bir varlıktır ve sosyal duygusal olarak kendi farkındalığını kazandığında aslında kendi dünyasında bir yolculuk başlatmış olur. Sosyal Duygusal Öğrenmede de çocuk kendini keşfetme fırsatı bulur. Bu keşif onun diğer alanlarda atacağı adımlar için bir temel oluşturmaktadır.

  Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

  Eğitimimizde katılımcılarımız, %100 oranında 5 puan üzerinden 4-5 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

   Katılımcılarımızın Yorumları

   Eğitmen

   Eğitmen Niket ÇELİK

   Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans eğitiminin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Psikoloji tezli yüksek lisansını tamamladı.

   Alanda çalışmalarının yanında çocuklarla daha çok sosyal duygusal gelişim ve bilişsel gelişim odaklı atölyeler düzenlemektedir. Şu anda sosyal medyada içerikler üretmekte, çeşitli sitelerde yazılar yazmakta, çocuklarla online ve yüz yüze atölyeler düzenlemekte ve aynı zamanda yetişkin eğitimleri vermektedir.