Skip to main content

Yeni Zeka ve Akıl Oyunları Eğitiminin Eylül 2020 de açılması planlanmaktadır.
@evokuluderneği sosyal medya hesaplarını ve www.evokulu.org u takipte kalmanızı öneririz.
Eğitim Duyurularının tarafınıza bilgi verilmesini istiyorsanız aşağıdaki linkten formu doldurabilirsiniz.

  • Zeka ve Akıl Oyunları EVDE çocuklarınızla nitelikli vakit geçireceğiniz başlıca alanlardan bir tanesidir. Dünya genelinde; Alzheimer hastalığını önlemek amaçlı yaşlılara yönelik, zeka ve yetenek gelişimi amaçlı çocuklara yönelik,stratejik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirme amaçlı iş adamı ve yöneticilere yönelik, hızlı karar verme ve koordinasyon becerilerini geliştirme amaçlı olaraksa sporculara yönelik Zeka ve Akıl Oyunları eğitimleri düzenlenmektedir.
  • ABD’de Dr. Silvia Bunge tarafından yapılan araştırmaya göre Zeka ve Akıl Oyunları 3 ayda çocuklarda 13 IQ puanı kadar, Türkiye’de ise Ev Okulu Derneği Başkanı Mehmet Hilmi EREN ve Dç. Dr. Ayşin Kaplan SAYI öncülüğünde gerçekleştirilen araştırmada ise 9 IQ skoru yükselme gözlemlenmiştir. Yapılan bu çalışma Sabancı Üniversitesi tarafından Eğitimde İyi Örnekler Yarışmasında derece almıştır. Ortalama zekanın 100 olduğundan hareketle kısa bir sürede muazzam bir etkinin varlığından söz edilebilir.
  • Zeka ve Akıl Oyunları aynen ilaçlar gibi belli bir periyotta ve düzende uygulandığında maksimum yarar sağlar. Çocuğun sıkılmaması ve hevesinin de devam etmesi, beyinde en üst düzeyde etkiyi sağlamak için bazıları gün aşırı tavsiye edilir. Bazı oyunlar ise amaçlarına yönelik olarak çocuğun kullanımında değiştirilmelidir. Yani bir ebeveyn olarak sadece Zeka ve Akıl Oyunu satın alıp çocuğun önüne sunarak kaliteli sonuçlar alınamaz.
  • Ev Okulu Derneği olarak daha önce pek çok kez bu eğitim programını ebeveynler, eğitimciler ve pek çok farklı meslek grubuyla buluşturmuştuk. Şimdi de Akıl ve Zeka oyunları öğrenerek çocuğunuzla kaliteli vakit geçirmek için evinizden çıkmanıza gerek yok. Çünkü Ev Okulu Derneği Başkanı Uzm. Psk. Dan. Mehmet Hilmi EREN ve Ev Okulu Derneği Genel Müdürü Psikolog Buse FİDAN evinize konuk oluyor. Gün boyunca yapılacak olan eğitimin ardından e- sertifika düzenlenecektir.
  • Öğretilecek oyunlar ağırlıklı kutu oyunları olup okul öncesi – ilkokul ve ortaokul seviyesinden çocuklarla çalışmaya uygun olanlardan seçilmiştir.
Eğitim Tarihleri:

Etkinlik Tarihi: 13-15-19-21 Mayıs 2020

Saat Aralığı: 17.00-18.00

Sertifikasyon

Etkinlik sonunda e- sertifika verilecektir.

Eğitmenler: 
  • Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Hilmi EREN
  • Psikolog Buse FİDAN
  • Ev Rehberleri
Katılım Bedeli: 

Katılımcılar için yapılacak bildirimlerdeki SMS gideri, Mail programı masrafı, Teknik Altyapı ve Sertifika giderleri için minimum 10 TL aktarım beklenmektedir. Arzu eden katılımcılarımız bizi desteklemek adına daha yüksek bir bedel aktarabilir.

Bağış hakkında bilgi almak için: https://evokulu.org/bagis/

Zeka Akıl Oyunları Eğitimine Devam Eden Katılımcıların Dosyaları

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Zeka ve Akıl Oyunları yayınları 17.00-18.00 arasında olacaktır ancak tüm yayınlar kaydedilecektir. Daha sonra izlenebilir olacaktır. Zeka ve Akıl Oyunları videoları genele açık olmayacaktır. Sadece kayıt yaptıranlara her günkü ders hem sms hemde mail yoluyla iletilecektir. Aynı aileden birden fazla kişi eğitime katılacaksa başvuru formunda aynı mail ve telefon yazılabilir. Ancak her kişi için ayrı form doldurulması gerekmektedir. Zeka ve Akıl Oyunları derslerinin son dersi yoruma açık şekilde interaktif gerçekleştirilecektir.

 

BANKA BİLGİLERİ

HALKBANKASI

Hesap No: 16000072

Şube: 798 / GÜLTEPE İSTANBUL ŞB.

IBAN: TR 85 0001 2009 7980 0016 0000 72

Ad Soyad/Unvan: EĞİTİM EVDE VE EV OKULU DERNEĞİ