Skip to main content

Öğrenmek ve Öğretmek Eğitimi Webinarı

“Öğretiyorum… Geleceğe ulaşmak için”

“En iyi öğretmenler en iyi öğrencilerden çıkar “

“Her ev bir okul” 

Çocukların, ebeveynlerin ve eğitimcilerin gelişimlerinin bütüncül olarak ve ilgi alanlarına göre atölyelerle, seminer ve eğitimlerle desteklenmesinin öneminin farkındayız.

“Öğretmenler Günü”  kapsamında  ücretsiz olarak gerçekleştireceğimiz   sohbetli  online seminerimize  öğretmenler, öğrenciler,  öğrenme ve öğretme aşığı olan herkesi bekliyoruz.

Konuklarımız ABD’den bize katılacak olan Psikiyatrist Dr. Mehmet Fuat Ulus,  Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Hilmi Eren ve Kariyer Danışmanı Melek Saime Uçar.

51 yıldır ABD’de çalışan ve hayat boyu öğrenci olan Psikiyatrist Dr. Mehmet Fuat Ulus’ dan  öğrencilik deneyimlerini Türkiye ve ABD karşılaştırmalı olarak öğreneceğiz.

Öğrenmek,öğretmek, öğrenmeyi öğrenmek, öğrenme metodları, öğrenme stilleri, hayat boyu öğrenme, öğrenme tasarımı, gelecekte  öğretmenlik mesleği, kitap öğretmenler, evde, işde, okulda, hayatta öğrenmek ve öğretmek  gibi çok farklı, ilginç konuları  eğitim, psikoloji, psikiyatri, sinemanın eğitim ve  terapide kullanımı; sinematerapi kapsamında hep birlikte inceleyeceğiz.

Seminer İçeriği:

ABD’de 50 seneyi aşkın Psikiyatrist olarak görev yapan ve dünyada Sineterapi’nin öncüsü Dr. Mehmet Fuat ULUS, Mehmet Hilmi EREN, Melek Saime UÇAR moderatörlüğünde Öğrenme ve Öğretme konusunda mesleki uzmanlar, üniversite öğrencileri ve ebeveynlere eğitim sürecinde dikkat edilmesi gerekenler konusunda tecrübe ve bilgileri aktaracaktır.

Dr. ULUS yayına ABD’den katılacaktır.

Kimler Katılabilir?

Öğrenmek, öğretmek  ve eğitim konusunda bilgilenmek isteyen HERKES sohbetli webinarımıza  katılabilir.

Seminer Tarihi

Etkinlik, 26 Kasım 2022 cumartesi   saat 19.00-20.30  arasında  online gerçekleştirilecektir.

Katılım Bedeli

Bu çalışma tamamen gönüllülük esaslı olarak gerçekleşecek olup  dernek olarak katılımcılarımıza ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır.

Sertifikasyon

Eğitim ücretsiz olup kayıt formunu dolduranlara ve eğitime katılanlara etkinlik sonunda özel Katılım Belgesi verilmektedir.

Program Nereden Yapılacak?

Başvuru formunu dolduran kişilere SMS ile eğitim linki gönderilecek olup eğitime katılanlara Katılım Belgesi düzenlenecektir.