Skip to main content

Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi- II. Modül

Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi- II. Modül EV OKULU APP Abonelerine 4100 TL yerine 1999 TL sunulmaktadır.

Ev okulu App abonesi olmak için Appstore indirme linki:https://apps.apple.com/tr/app/ev-okulu-app/id6478512351?l=tr
Ev okulu App abonesi olmak için Playstore indirme linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=org.evokulu.app&pcampaignid=web_share
Ev okulu App Bilgilendirme Videosunu izlemek için tıklayınız : https://youtu.be/qhIrW13ZLi0

Neden Objektif Testler Eğitimi-II. Modül Almalısınız?

 • Çocuklarla çalışırken kullanacağım tekniklerimi daha da zenginleştirmek istiyorum,
 • Çocukların beceri alanlarını keşfetmek ve bu testler aracılığıyla onlara ve ailelerine doğru şekilde rehberlik sunmak istiyorum,
 • Objektif değerlendirme testlerinde daha yetkin bir birey olup kazandığım donanımla birlikte mesleki alanımda fark yaratmak istiyorum,
 • Danışanları değerlendirirken objektif şekilde, bilimsel temellere uygun teknikler kullanmak istiyorum diyorsanız eğitimimize katılabilirsiniz.

Eğitim Amacı:

Bu eğitim programında, çocuklarla çalışırken onları tanımaya yardımcı olacak ve özellikle dikkat, algı ve ifade becerilerindeki yeterliliklerini değerlendirebilecek bilgi, araç ve donanıma sahip uygulayıcıların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Eğitim Açıklaması:

Eğitimde, canlı yayın destekli videolu ders kayıtlarıyla birlikte katılımcıların farklı çocuk değerlendirme testlerini öğrenerek alet çantalarını zenginleştirmeleri ve mesleki gelişimlerini desteklemeleri sağlanacaktır.

Bu testler, geçerlik ve güvenirlik çalışmaları yapılmış, bilimsel veriler ve puanlar veren ve kolaylıkla uygulanabilen objektif testlerdir.

Eğitimin içeriğinde bu testlerin nasıl uygulanacağını, nasıl puanlanacağını, nasıl yorumlanıp değerlendirileceğini ve nasıl dönüt verileceğini sunumlar, vaka analizleri, uygulama örnekleri ve görseller eşliğinde öğreneceksiniz.

Bu eğitimi tamamladığınızda çocukları daha yakından tanıyabileceksiniz. Zekâ, bellek, planlama ve dikkat, dil ve motor beceriler, görsel ve işitsel algı gibi yetenek alanlarında objektif ve somut değerlendirme yapma imkânına sahip olacaksınız.

Bu eğitimin sonunda testlerle ilgili başlangıç ve temel olacak önemli bilgiler edinecek, çocuklarla çalışırken testlerin de etkili bir şekilde kullanılabileceğini göreceksiniz.

Özellikle işe alımlarda kişisel ve mesleki gelişimlerine yatırım yapmış olanların bir adım önde olduğu günümüzde, bu eğitim CV’nizde önemli bir yer tutacaktır.

Eğitimin başında yayınların ne şekilde izlenmesi gerektiği, dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda 1 saatlik canlı yayın bağlantısı gerçekleştirilecektir.

Eğitimin sonunda soru ve cevapların alınabileceği süpervizyon kapsamında 2 saatlik canlı yayın bağlantısı gerçekleştirilecektir.

Eğitim İçeriği:

 • D2 Dikkat Testi: 9-60 yaş aralığındaki bireylerin dikkat performansını değerlendiren bir testtir.
 • Burdon Dikkat Testi: 10-20 yaş aralığındaki bireylerin dikkat performanslarını değerlendiren bir testtir.
 • B. Cattell Zeka Testi 2A: 7-14 yaş aralığındaki bireylerin zihinsel performanslarını değerlendiren bir testtir.
 • B. Cattell Zeka Testi 3A: 14 yaş üstü bireylerin zihinsel performanslarını değerlendiren bir testtir.
 • Kelime Söyleyiş Testi: 3 yaşından itibaren bireylerin ifade edici dil becerilerinin değerlendirilmesinde kullanılır.
 • Frostig Görsel Algı Testi: 4-8 yaş arasındaki bireylerin görsel algı performanslarını değerlendirmede kullanılır.

Eğitim Programı:

Eğitim programı, 14 Haziran-16 Temmuz 2024 tarihleri arasında eğitim başlangıcı ve sonunda yapılacak canlı yayınlar ve tarafınıza gönderilecek olan modül videoları eşliğinde gerçekleştirilecektir.

 • 14 Haziran 2024 Cuma 20.00 Canlı Oturum
 • 16 Haziran 2024 Pazar Giriş + Burdon Dikkat Testi 3 Video
 • 18 Haziran 2024 Salı Burdon Dikkat Testi 3 Video
 • 20 Haziran 2024 Perşembe D2 Dikkat Testi 3 Video
 • 22 Haziran 2024 Cumartesi D2 Dikkat Testi 3 Video
 • 24 Haziran 2024 Pazartesi D2 Dikkat Testi 3 Video
 • 26 Haziran 2024 Çarşamba Cattell Zeka Testi 3 Video
 • 28 Haziran 2024 Cuma Cattell Zeka Testi 3 Video
 • 30 Haziran 2024 Pazar Frostig Görsel Algı Testi 3 Video
 • 2 Temmuz 2024 Salı Frostig Görsel Algı Testi 3 Video
 • 4 Temmuz 2024 Perşembe Frostig Görsel Algı Testi 2 Video
 • 6 Temmuz 2024 Cumartesi Kelime Söyleyiş Testi 5 Video + Kapanış
 • 16 Temmuz 2024 Salı 20.00 Canlı Oturum

Kimler Katılabilir:

 • “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Psikoloji” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Özel Eğitim Öğretmenliği” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Okul Öncesi Öğretmenliği” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Üstün Zekalılar Öğretmenliği” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Sosyal Hizmet” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Ergoterapi” bölümünden lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi sertifikası olanlar

Sertifikasyon:

Eğitim sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara dernek, e-Devlet ve üniversite onaylı “Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

NOT: e-Devlet onayı için gerekli sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, e-Devlet görünürlüğe sistem kredi ödemesi için gerekli olan 89 TL ek ödeme yapmaları şartıyla katılımcılar, kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

Not: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitim; interaktif, soru cevap destekli yürütülecektir.

Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

Eğitim için Önemli Notlar:

Not: Materyal destekli Uygulayıcı Sertifikası kapsamında yapılacak başvurular için kargolar, eğitim başlangıç tarihinden 1 hafta önce tarafınıza iletilecektir.

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 gün geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcılarımızın Anket Sonuçları

Eğitimimizde katılımcılarımız, %99 oranında 5 puan üzerinden 4-5 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

  Katılımcılarımızın Yorumları

  Eğitmen

  Psikolojik Danışman Osman ERKAN

  Eğitim aynı zamanda Ev Okulu Derneği üyesi ve gönüllülerinden Psikolojik Danışman Osman ERKAN tarafından verilmektedir. Hocamız 10 yılı aşkın süredir RAM’larda görev yapmanın yanı sıra üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerinde (SEM) ve pek çok STK ve kurumda ilgili eğitimi vermeye devam etmektedir.