NEDEN EV OKULU DERS SİSTEMİNDE EĞİTMEN OLMALISINIZ?

1.Ev Okulu Derneği Türkiye’nin İLK ve TEK Homeschooling yapılanmasıdır.

2- Özel ders ve akademik destek verecek eğitmenleri ön inceleme veya mülakattan geçirdikten sonra sisteme dahil etmekteyiz. Böylece sistemde binlerce eğitmenden ziyade sınırlı sayıda eğitmen kamuoyunun karşısına çıkarılmaktadır. Bu da arz talepde dengeli bir yapılanmaya götürecektir.

3- Ev Okulu Derneği’nin uzmanlık alanı ev ve ev ortamında eğitim adına yapılacak çalışmalar olduğu için evde verilecek akademik desteği Türkiye’nin en ehil kurumunu aracılığıyla sunmuş olacaksınız.

4- Ev Okulu Ders sisteminde tümden bir dersi ya da bütün bir senenin müfredatını öğrenciye aktarmak zorunda değilsiniz. Çocuğun veya öğrencinin neye ihtiyacı varsa o dersi veya konuları aktarabilirsiniz. Mesela ilkokul 4. Sınıfta matematik dersinde özellikle kesirler konusunda desteğe ihtiyacı olduğunu belirten bir öğrenciye diğer sistemlerde olduğu gibi ilkokul 4. Sınıfın tüm müfredatını ve matematik dersinin tamamını aktarmak zorunda değilsiniz.

5- Ev Okulu Ders sisteminde talep edilen konuların minimum 5 derste özümsenebileceği ön görülerek 5 ve üzeri sayıda ders talepleri alınmaktadır.

6- Çalışmalarınızı bireysel veya grup şeklinde yürütebilirsiniz. Benzer sınıf ve yaş seviyesinden oluşmuş taleplerde en fazla 3 öğrenci olacak şekilde grup eğitimi verebilirsiniz.

7- Ev Okulu Ders sisteminde öğrenci ve öğretmen online olarak birbirini görebilmekte ve karşılıklı ekran/dosya paylaşımı yapabilmektedir.

8- Okul Öncesi / İlkokul / Ortaokul / Lise akademik destek çalışmasının yanı sıra çocuğu veya aileyi kişisel anlamda geliştirecek çalışmaları evokuluders.com dan sunabilirsiniz.

9- Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz ve Türkiye’nin eğitim sahasında duayen isimlerle katkı sunduğumuz Evde Eğitim Zirvesi – Çocuk Zirvesi – Evde Bilim Yarışması gibi tecrübelerin yansımasını sistemde görebileceksiniz.

10- Ev Okulu Derneği internet mecrasında Türkiye’nin en çok takipçisine sahip Sivil Toplum Kuruluşudur. Youtube mecrasında ( https://www.youtube.com/evokuludernegi/ ) kamuoyuna yönelik eğitimlerden kazandığımız deneyimi buraya da yansıtmış durumdayız.

11- Ev Okulu Derneği’nin Ev Okulu Ders sisteminden eğitmen olabilmek için kategorilerde yer alan seviye ve dersleri öncelikle incelemeniz gerekmektedir. Formda yer almayan uzmanlık alanlarınız varsa bunu formda özellikle belirtmenizi bekliyoruz.

Ev Okulu Derneği Ortabayır mahallesi şair çelebi sokak  Gürtaş iş merkezi no :1 kat :1 D :2 Levent /İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02