Skip to main content

Ev Okulu Derneği olarak ebeveyn ve çocukların bilim merakını destekliyor ve sizi, müthiş bir etkinlik gecesine davet ediyoruz! Kontenjan sınırlıdır!

Bu kapsamda, hem çocukların ve yetişkinlerin matematik merakını hem de aile içi iletişimlerinin desteklenmesi için çeşitli faaliyetler ve atölyeler yürütmeye çok önem veriyoruz. Sizi ve ailenizi, Ev Okulu Derneği ailesi ve matematik ile tanışmaya davet ediyoruz.

Not:

Tüm katılımcı çocuklara:

 • 1 adet Matematik İşlem Materyali
 • 1 adet Matematik Puzzle 

Hediye edilecektir.

Etkinlik alanında tüm katılımcılara çay-kahve ve sandviç ikramı yapılacaktır.

Etkinlik Programı:

 • 19.00 Etkinlik alanına giriş
 • 19.15 Gruplara ayrılma ve 1. atölye etkinliği
 • 20.00 2. atölye etkinliği
 • 20.45 3. atölye etkinliği
 • 21.30 4. atölye etkinliği
 • 22.15 Aile oturumu ve bahçe sohbeti
 • 23.15 Kapanış ve ayrılış

Atölye İçeriği:

 • Rehberler Eşliğinde Aile Katılımlı Atölye ve Müze Ziyareti

Matematiğin gizemli yolculuğuna çıkarken, günlük hayattaki matematiğin gerçek, eğlenceli ve ilginç taraflarına dikkat çekilecektir. Altın Oran’dan Da Vinci köprüsüne, kanalizasyon kapağındaki sırra, Mimar Sinan’ın yapılarındaki muhteşem fikirlerden, perspektife, matematiğin sanatla ilişkisine, geometrik ispatlardan çarpma işleminin mantığına kadar ilköğretim müfredatı ve üst düzey matematik dahil olmak üzere her seviyeye uygun birçok örnek uygulama sizlere eşlik edecektir. Tüm bunlar uzman matematik öğretmenleri ve rehberlerle sizlere sunulacaktır.

 • Matematiksel Tasarım Atölyesi: Da Vinci Köprüsü

Etkinlik Süresi: 40 dakika

Etkinliğin Konusu: Hiçbir yapıştırıcı ve çivi kullanmadan Rönesans dâhisi Leonardo da Vinci tarafından tasarlanmış olan köprü modeli, atölyede katılımcılar tarafından yeniden oluşturulacaktır.

Etkinliğin Amacı: Atölye kapsamında, tamamen örüntü ve simetri mantığıyla hazırlanacak olan köprü ile matematik ve mimari beceri arasındaki ilişki anlatılacak. Leonardo da Vinci başta olmak üzere Rönesans dönemi sanatçıları ve matematikçileri üzerine sohbet edilecektir. 

 • Matematiksel Oyunlar

Etkinlik Süresi: 40 dakika

Etkinliğin Konusu: Matematiksel oyunlar üzerine düşünüp, oyunların analizleri yapılacaktır.

Etkinliğin Amacı: Atölye kapsamında, dikkat ve konsantrasyonu üst seviyede tutan, sözel ve sayısal stratejiyi hedef alan oyunlar oluşturulacaktır. Bu etkinlikler sonrası hazırlanmış oyunların cevapları aranacak ve analizleri yapılacaktır. 

Etkinliğin Gerçekleştirileceği Yer:

Adres Bilgisi: Mithatpaşa Mahallesi, Abdulhamithan Caddesi, No;17 Kemerburgaz / Eyüpsultan

Not: Etkinliğe ulaşım, katılımcılar tarafından sağlanacaktır.

Etkinlik Tarihi:

Etkinliğimiz 12 Ağustos 2023 Cumartesi tarihinde saat 19.00’da başlayacaktır.

Katılım Bedeli:

Etkinliğimiz sosyal amaçlı olup çocuk hediyeleri ve görevli uzmanların maliyeti odaklı kişi başı (çocuk ve yetişkin ayrı ayrı olmak üzere) 100 TL’dir.

Not:

Etkinlik alanında yapılacak ikramlar ve çocuklara hediye edilecek malzemeler katılım ücretine dahildir. Ek ödeme alınmayacaktır.

Etkinlik kapsamında kullanım alanı paylaşımı ve ev sahipliği için Eyüpsultan Belediyesi’ne ve Matematik Evi’ne teşekkür ederiz.

Sertifikasyon:

Talep eden çocuk katılımcılarımız için etkinlik alanına getirilmesi durumunda Sosyal Etkinlik Formu düzenlenmektedir.

Etkinlik için Önemli Notlar:

Not: Etkinliğimiz 5 yaş ve üzeri için uygundur. Etkinliğe 5 yaşın altındaki çocuklarını da getirmek isteyen ebeveynlerden, 5 yaşın altındaki çocukları için bilet talep edilmeyecek olup ebeveynin etkinlik bitimine kadar ilgili çocuk ile bekleme salonunda bulunması gerekmektedir.

Programımıza başvuran katılımcılar, açılacak olan etkinliğe özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Gerekli ve ayrıntılı bilgilendirmeler Telegram grubu üzerinden yapılacaktır.

Başvurunuzu yaptıktan sonra 2-3 gün içinde dernek tarafından bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Başvurunuzdan 2-3 gün geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz