Skip to main content

Magic Therapy Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Terapistlerin, psikologların ve öğretmenlerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, danışanlarını veya öğrencilerini motive ve meşgul tutmaktır. Magic Therapy, danışanlarını programlarına daha fazla dahil olmaları için motive etmeye yardımcı olacak yeni, yenilikçi bir teknik sağlar. Bu; etkili, eğitici ve eğlenceli, araştırılmış, kanıta dayalı bir yaklaşımdır!

Kevin

“Bu eğitim programı terapi sürecinde ve çocuklarla çalışan uzmanlarda destekleyici bir yaklaşım olarak sunulmaktadır.”

Neden Magic Therapy Eğitimine Katılmalısınız?

 • Bu eğitim sonunda ana akım terapi ekollerine ek, farklı ve alternatif yöntemleri kullanarak terapi yapabilme becerilerinizi geliştirebileceksiniz.
 • Danışanlarınızla daha derin bir bağ oluşturma, güveni artırma ve duygusal bağlanmayı teşvik etme becerilerinizi geliştirebileceksiniz.
 • Bireylerin dikkatini terapötik hedeflere yönlendirmek için sihirbazlık becerilerini etkili bir şekilde kullanmayı öğrenebileceksiniz.
 • Bireylerin kendi potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olabilecek, kendilerine olan güvenlerini artırabilecek ve yaratıcı düşünme becerilerini teşvik edebileceksiniz.

Bu Eğitim ile Neler Öğreneceksiniz?

Klinik bir ortamda Magic Therapy’nin tarihçesi, araştırması, kavramları ve uygulanması.

Şunları ele almak için kullanılabilecek basit sihir numaralarından oluşan bir repertuar sunulacaktır:

 1. Biliş
 2. Motor becerileri
 3. İletişim
 4. Sosyal beceriler
 5. Yaratıcılık/Esnek Düşünme

Terapistlerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, danışanı motive etmek ve sürece dahil etmektir. Basit sihir numaralarını öğrenmek için gereken hareketler, danışanların motivasyon düzeylerini ve özgüvenlerini artırırken, kaybedilen fiziksel becerileri yeniden kazanmalarına yardımcı olur. Sihirbazlık numaralarını öğrenmek, danışanı her yeni numaranın öğrenilmesiyle hem meşgul edebilir hem de sürekli olarak motive edebilir. Ve Sihir Terapisi programındaki tüm püf noktaları çeşitli becerileri (biliş, motor, iletişim ve sosyal) geliştirmek için tasarlandığından, danışanın rehabilitasyon ilerlemesi bazı geleneksel yöntemlerden daha hızlı bir şekilde elde edilir. Her yeni numara bir öncekinin becerileri üzerine inşa edilir ve bir kez ustalaştıktan sonra danışanlar bu yeni buldukları yeteneği aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşabilirler.

Sonuç olarak, danışanlar gönüllü olarak karmaşık ve ardışık bir dizi motor beceri kazanmak için çok daha fazla zaman harcarlar. Daha geleneksel bir yaklaşımla, bu faaliyetlere tamamen dahil olmaktansa, bu faaliyetlere basitçe tolerans gösterebilirler. Danışanlar sihirli rutinleri yapmak için gereken hareketleri uygulamaya devam ederler; ve her tekrarlanan hareketle, daha iyi sonuçlara, gelişmiş benlik kavramına ve daha fazla bağımsızlığa dönüşen beceride ustalaşılır.

“Magic Therapy” uygulamaları, gelişimsel engeller, zihinsel sağlık, fiziksel engeller, gerontoloji ve belirli hastalıkla ilgili eksiklikleri içerecek şekilde tüm spektruma hitap eder. Sihirli terapi uzun yıllardır akut bakım, rehabilitasyon, ayaktan el terapisi ve pediatride başarıyla kullanılmaktadır.

Eğitim Amacı

Eğitimimiz, alanda çalışan uzmanlara ve eğitimcilere yönelik terapötik becerilerin gelişimini destekleyebilmek, çocuklarla ve danışanlarla kurulan bağı güçlendirecek, dünyada yaygın kullanılan Magic Therapy’nin ülkemizde öncü uzmanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

 1. Danışan tedavisinde (bilişsel, motor, algısal ve sosyal) sihir numaralarının terapötik yararlarını anladığını gösterin.
 2. Bu tür bir tedavi yöntemi için hangi danışanların uygun olduğunu ayırt edin.
 3. Belirli bir hedefe ulaşmak için hangi sihirbazlık numaralarının en faydalı olabileceğini değerlendirin ve belirleyin

  Seçilen sihir numaralarını gerçekleştirmek için gereken hareketleri analiz ederek ve değerlendirerek, bireyselleştirilmiş, danışan merkezli bir süreç programı oluşturun.

  Eğitim İçeriği

  Magic Therapy atölyesi, terapisti, danışanlarını tedavilerine daha fazla dahil olmaya motive etmek için değerli yeni bir araçla güçlendirir. Atölye, “uygulamalı, etkileşimli bir öğrenme deneyimidir” ve İnsan Meslek Modeli’ne dayanmaktadır. Uygulamalar, gelişimsel engelleri, zihinsel sağlığı, fiziksel engelleri, gerontolojiyi ve belirli hastalıklarla ilgili açıkları içerecek şekilde tüm spektruma hitap eder. Basit sihir numaralarını öğrenmek için gereken hareketler, danışanların motivasyon düzeylerini ve özgüvenlerini artırırken, kayıp fiziksel ve bilişsel becerilerini yeniden kazanmalarına yardımcı olur.

  Kimler Katılabilir?

  • Psikiyatrlar, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler,
  • Aile Danışmanları, Çocuk Gelişim Uzmanları, Özel Eğitim Uzmanları,
  • Sosyal Hizmet Uzmanları, Sınıf Öğretmenleri, Okul Öncesi Öğretmenleri,
  • Eğitim Fakültesi Mezunları, Ergoterapistler ve bu bölümlerde lisans eğitimi gören 3 ve 4. sınıf öğrencileri eğitimimize katılabilirler.

  Sertifikasyon

  Eğitim sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara dernek onaylı “Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

  Not: Eğitim başvurusu sonrası katılımcıya özel ilan edilecek sınav tarihinde, sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, ilgili işlemlerin yürütülebilmesi için gerekli olan 45 TL’lik ek ödeme yapmaları durumunda, sınav katılım hakkı yeniden tanımlanacaktır. Ek ödeme mağduriyetine düşülmemesi için belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

  Katılım Bedeli

  Bu çalışma için maliyetlendirme minimum seviyede tutulmaya çalışılmış olup katılım bedeli 690 TL’dir.

  EUROPASS Kart

  EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

  Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

  NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

  Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

  Eğitim Nereden Yapılacak?

  Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür.

  Yüz yüze eğitime ek gerçekleşecek online eğitim oturumlarına yönelik kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

  Eğitim İçin Önemli Notlar

  Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

  Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 gün geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

  Eğitim süresince ardıl tercüme yapılacaktır.

  Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

  Eğitimimizde katılımcılarımız, %98 oranında 5 puan üzerinden 4-5 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

   Katılımcılarımızın Yorumları

   Kevin Spencer’la tanışın

   Müfredat, eğitimci ve öğretim sanatçısı Kevin Spencer tarafından geliştirilmiştir. Spencer, sınıftaki sihir numaralarının eğitici ve terapötik faydaları konusunda önde gelen otorite olarak kabul edilir. Carlow Üniversitesi’nde (PA) eğitim programında öğretim üyesi, UAB’nin Tıpta Sanat Enstitüsü ve Mesleki Terapi bölümünde araştırma danışmanı ve Fulbright Uzmanı ve ABD Dışişleri Bakanlığı ile özel popülasyonlar için sanat entegrasyonu konusunda konu uzmanı. Çalışmaları onu, eğitimciler için mesleki gelişim eğitimleri ve öğrenciler için etkileşimli sınıf etkinlikleri yürüttüğü dünyanın dört bir yanına götürdü. Uluslararası eğitim konferanslarında düzenli olarak konuşmacı olarak yer almakta ve sanatın gücüne, her seviyeden öğrenciye dönüştürücü eğitim deneyimleri getirmek için inanmaktadır.