Skip to main content

Magic Therapy Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Magic Therapy Eğitimi EV OKULU APP Abonelerine 4990 TL  yerine ÜCRETSİZ sunulmaktadır.

Ev okulu App abonesi olmak için Appstore indirme linki:https://apps.apple.com/tr/app/ev-okulu-app/id6478512351?l=tr
Ev okulu App abonesi olmak için Playstore indirme linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=org.evokulu.app&pcampaignid=web_share
Ev okulu App Bilgilendirme Videosunu izlemek için tıklayınız : https://youtu.be/qhIrW13ZLi0

Terapistlerin, psikologların ve öğretmenlerin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri, danışanlarını veya öğrencilerini motive ve meşgul tutmaktır. Magic Therapy, danışanlarını programlarına daha fazla dahil olmaları için motive etmeye yardımcı olacak yeni, yenilikçi bir teknik sağlar. Bu; etkili, eğitici ve eğlenceli, araştırılmış, kanıta dayalı bir yaklaşımdır!

Kevin

“Bu eğitim programı terapi sürecinde ve çocuklarla çalışan uzmanlarda destekleyici bir yaklaşım olarak sunulmaktadır.”

Neden Magic Therapy Eğitimine Katılmalısınız?

 • Bu eğitim sonunda ana akım terapi ekollerine ek, farklı ve alternatif yöntemleri kullanarak terapi yapabilme becerilerinizi geliştirebileceksiniz.
 • Danışanlarınızla daha derin bir bağ oluşturma, güveni artırma ve duygusal bağlanmayı teşvik etme becerilerinizi geliştirebileceksiniz.
 • Bireylerin dikkatini terapötik hedeflere yönlendirmek için sihirbazlık becerilerini etkili bir şekilde kullanmayı öğrenebileceksiniz.
 • Bireylerin kendi potansiyellerini keşfetmelerine yardımcı olabilecek, kendilerine olan güvenlerini artırabilecek ve yaratıcı düşünme becerilerini teşvik edebileceksiniz.

Eğitim Açıklaması:

Kevin SPENCER, sihirbazlık ve illüzyon sanatını kullanarak bireylerin fiziksel, duygusal ve zihinsel sağlığını desteklemek amacıyla benzersiz bir terapi yaklaşımı geliştiren bir sanat terapisti ve eğitimcidir. SPENCER, sihirbazlık ve performans sanatlarının gücünü, özellikle de görsel ve dikkat çekici doğası nedeniyle, tedavi ve iyileşme süreçlerine entegre etmiştir.

“Magic Therapy”, bireylere motivasyonu artırma, özgüveni güçlendirme, dikkat dağıtıcı düşüncelerle başa çıkma ve iletişimi geliştirme gibi bir dizi fayda sağlamayı amaçlar. Bu terapi türü, özellikle çocuklar ve gençlerle çalışırken tercih edilir, ancak yetişkinlerde de etkili olabilir. SPENCER’ın çalışmaları, birçok insanın sıra dışı ve eğlenceli bir yolla iyileşme ve kişisel gelişim sağlamasına yardımcı olmuştur.

Eğitim Amacı:

Eğitimimiz, alanda çalışan uzmanlara ve eğitimcilere yönelik terapötik becerilerin gelişimini destekleyen, aynı zamanda çocuklarla ve danışanlarla kurulan bağı güçlendirici özelliğe sahip dünyada yaygın olarak kullanılan Magic Therapy’nin, ülkemizde öncü uzmanlarını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Eğitim İçeriği:

Magic Therapy atölyesi, terapistlerin danışanlarına destek olurken sürece daha fazla dahil olmalarını sağlayabilmek için değerli yeni bir araçla güçlendirir. Atölye, “uygulamalı ve etkileşimli bir öğrenme deneyimidir” ve İnsan Meslek Modeline dayanmaktadır. Uygulamalar gelişimsel engelleri, zihinsel sağlığı, fiziksel engelleri, gerontolojiyi ve belirli hastalıklarla ilgili açıkları içerecek şekilde tüm spektruma hitap eder. Basit sihir numaralarını öğrenmek için gereken hareketler, danışanların motivasyon düzeylerini ve öz güvenlerini artırırken, kayıp fiziksel ve bilişsel becerilerini yeniden kazanmalarına yardımcı olur.

Kimler Katılabilir?

 • Psikiyatrlar,
 • Psikologlar,
 • Psikolojik Danışmanlar,
 • Rehber Öğretmenler,
 • Aile Danışmanları,
 • Çocuk Gelişim Uzmanları,
 • Özel Eğitim Uzmanları,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları,
 • Sınıf Öğretmenleri,
 • Okul Öncesi Mezunları,
 • Eğitim Fakültesi mezunları ve bu bölümlerde lisans eğitimi gören öğrenciler eğitimle ilgili bölümlerde okuyan ve mezun LİSANS ve LİSANS ÖĞRENCİLERİ eğitimimize katılabilirler.

Eğitim Programı:

Eğitim programına kayıt yapmanız durumunda, tarafınıza SMS ile gönderilecek olan Telegram linki üzerinden eğitim grubuna katılabilir ve 1 ila 3 ay süresince, 7/24 eğitim videolarına erişim sağlayabilirsiniz. Ardından size özel ilan edilecek sınav tarihinde sınava dahil olarak sertifikanızı alabilirsiniz.

Sertifikasyon

Eğitim programı sonunda tarafınıza özel ilan edilecek sınav tarihinde sınava katılıp başarılı olan katılımcılara Ev Okulu Derneği onaylı “Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

NOT: Eğitim başvurusu sonrası katılımcıya özel ilan edilecek sınav tarihinde, sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, ilgili işlemlerin yürütülebilmesi için gerekli olan 89 TL’lik ek ödeme yapmaları durumunda, sınav katılım hakkı yeniden tanımlanacaktır. Ek ödeme mağduriyetine düşülmemesi için belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

EUROPASS Kart

Europass kartı, uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurt dışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden temin edebilirsiniz.

Not: Europass kartın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.


Europass kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitimlere başvuran kişiler, taraflarına özel olarak iletilecek olan davet linki eşliğinde eğitim Telegram grubuna alınacaklardır. Eğitimin geçmiş dönemde canlı olarak gerçekleşmiş oturum kayıtlarının linkleri, eğitim Telegram grubunda yer almaktadır.

Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Eğitim kayıtları, 1 ila 2 ay süresince tarafınızın kullanımına açık olacak olup daha sonrasında kaldırılacaktır.

Eğitim İçin Önemli Notlar

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde tarafınıza iletilecektir. Başvurunuzdan 3-4 gün geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

Eğitimimizde katılımcılarımız, %98 oranında 5 puan üzerinden 4-5 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

  Katılımcılarımızın Yorumları

  Kevin Spencer’la tanışın

  Müfredat, eğitimci ve öğretim sanatçısı Kevin Spencer tarafından geliştirilmiştir. Spencer, sınıftaki sihir numaralarının eğitici ve terapötik faydaları konusunda önde gelen otorite olarak kabul edilir. Carlow Üniversitesi’nde (PA) eğitim programında öğretim üyesi, UAB’nin Tıpta Sanat Enstitüsü ve Mesleki Terapi bölümünde araştırma danışmanı ve Fulbright Uzmanı ve ABD Dışişleri Bakanlığı ile özel popülasyonlar için sanat entegrasyonu konusunda konu uzmanı. Çalışmaları onu, eğitimciler için mesleki gelişim eğitimleri ve öğrenciler için etkileşimli sınıf etkinlikleri yürüttüğü dünyanın dört bir yanına götürdü. Uluslararası eğitim konferanslarında düzenli olarak konuşmacı olarak yer almakta ve sanatın gücüne, her seviyeden öğrenciye dönüştürücü eğitim deneyimleri getirmek için inanmaktadır.