Skip to main content

Hafıza Teknikleri Eğitimi

 

Amaç

Hafıza Teknikleri Eğitimi sayesinde bireylerin daha iyi anlamaları, anladıklarını da uzun süre hafızalarında tutmaları amaçlanmaktadır.

 

İçerik

 • Hafıza teknikleri gösterisi,

 • Hafıza çivileri tekniği,

 • İsim yüz hafızası,

 • İngilizce kelimelerin hafızaya alınması,

 • Hedefte olması gereken özellikler,

 

Neler Kazanılır?

Eğitim sonunda, katılımcılar,

 • Bilgilerini bilinçli şekilde hafızalarına kaydederek zihinsel dağınıklığın önüne geçerler,

 • İstendiğinde istenen bilgilerin bellek alanından çağrılmasını öğrenirler,

 • Güçlü hafızaya sahip olan insanlar olarak, konuşma, iletişim, öğrenme, motivasyon, konsantrasyon gibi konularda özel yetenekler kazanırlar.

 

Katılımcı Profili:Eğitime, sahip olduğu bilgi donanımını daha iyi kullanmak isteyen, öğrendiklerini daha etkin kaydetmek ve hatırlamak isteyen 9 yaş üstü herkes katılabilir.

Tony Buzan Eğitici eğitimi Sertifikalı
Mehmet Taşhanlıgil ‘den Hafıza Teknikleri Eğitimi

Dünya hafıza şampiyonlarının önderlik ettiği Hafıza Teknikleri Eğitimi, gördüğünüz yüzleri, tarihleri, isimleri bir daha unutmamanızı sağlayarak, her zaman unutulmaz bir izlenim oluşturmanızı sağlayacak.

Bu eğitim, hatırlama ve öğrenme ile alakalı önünüzdeki engellerin ortadan kalkmasını sağlayarak, hafızanız daha iyi bir seviyeye gelmesini, daha farklı düşünerek, konsantrasyonunuzun ve anlamanızın gelişmesine fayda sağlayacak.

Eğitim Tarihleri:

14 Eylül Pazartesi

15 Eylül Salı

17 Eylül Perşembe

18 Eylül Cuma

21 Eylül pazartesi

25 Eylül Cuma

Eğitim Saati: 20.15

Yayınlar Youtube üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan kişilere GİZLİ link gönderilecektir.

Sertifikasyon

Etkinlik sonunda e- sertifika verilecektir.

Hafıza Teknikleri Eğitimi

Eğitmen Kimdir: 

Mehmet Taşhanlıgil

Yeditepe Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olan Mehmet Taşhanlıgil, 2011 – 2012 yıllarında Google’da Stajını yaptıktan sonra gittiği Amerika’da gördüğü konsepti, ertesi yıl okulunu bitirdikten sonra hayata geçirerek ilk girişimini kurmuştur. Bir buçuk yıl sonra bu girişimini, kuruluş sermayesinin on katına satarak ilk sermayesini elde etmiştir. Geliştirdiği yazılım sistemleri üzerine Hızlı Okuma – Hafıza Eğitimleri vermektedir.

Zihin Haritaları’nın mucidi, Dünya Hafıza Şampiyonasının kurucusu Tony Buzan ‘dan eğitim almış, ve Türkiye’deki hızlı okuma, hafıza teknikleri, ve zihin haritaları konusundaki tek (TLI) Tony Buzan lisanslı eğitmenidir. Mehmet Taşhanlıgil, Türkiye Belediyeler Birliği eğitmenidir.

Türkiye çapında farklı il ve ilçelerde binlerce kişiye, uzmanlık alanlarında eğitimler vermiştir. Geliştirdiği Speedymemo hızlı okuma ve anlama yazılımı ile 10.000’den fazla öğrenciye hızlı okuma konusunda eğitmiş ve sertifikalandırmıştır. Hızlı Okuma, Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları eğitimlerinin yanı sıra, “ 0’dan 1’e” girişimcilik, “İknanın Güleryüzü” iletişim seminerleri vermektedir.

Aktif olarak yürüttüğü görevler, PDA Danışmanlık Genel Koordinatörü, Speedymemo Genel Müdürü, Süper Hızlı Okuma Genel Müdürü, TEDx Ankara Organizatörü, Taşhanlıgil ayrıca aktif olarak 20 ‘ ye yakın okul, kurum ve firmaya eğitim danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Eğitim ile alakalı sanal gerçeklik ve yapay zeka üzerine Ar-Ge projeleri yürütmektedir.

İhtiyacınız olan şeyler

Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon. Aktif bir internet bağlantısı.

Eğitim Nereden Yapılacak?


Eğitimlere BAŞVURAN Kişiler açılacak olan Whatsapp / Telegram grubuna alınarak eğitim bağlantı linki gruptan paylaşılacaktır. Whatsapp / Telegram grubu sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler kaydedilecek olup ayrıca video linki paylaşılacaktır. Kaydedilen eğitimler kaçırılan videoların tekrar izlenebilmesi amacıyla kaydedilmektedir. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Katılım Bedeli: 

Katılımcılar için yapılacak bildirimlerdeki SMS gideri, Mail programı masrafı, Teknik Altyapı ve Sertifika giderleri için Toplam minimum 18 TL aktarım beklenmektedir. Arzu eden katılımcılarımız bizi desteklemek adına daha yüksek bir bedel aktarabilir.

Ayrıca Europass Kart almak isterseniz kartı ayrıca sitemizden temin etmeniz beklenmektedir. Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart temin edebilirsiniz.

  Bağış hakkında bilgi almak için: https://evokulu.org/bagis/

  Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

  Eğitimimizde katılımcılarımız, %92,6 oranında 10 puan üzerinden 7-10 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.