Skip to main content

Etkinlik Temelli Matematik Öğretimi Programı

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Etkinlik Temelli Matematik Eğitimini Neden Almalısınız?

 • Öğrencilerinizi daha üretken, daha girişimci bireyler olarak yetişmesini sağlayabilirsiniz.
 • Bu eğitimde matematiğin eğlenerek öğretileceğini öğreneceksiniz.
 • Matematiği mevcut yaşamlarına uygulayabilecek, modelleyebilecek disiplinler arası ilişkiyi gösteren STEM bakış açısıyla aktarabileceksiniz.
 • Matematiğin içindeki oyunu, oyunun içerisindeki matematiği keşfedileceksiniz.
 • Matematiğin görsel boyutunun farkına varacaksınız.
 • Eğitim sonunda gülen bir yüzle, “keşke sevdiğim insanlarda bu eğitimi alsaydı” diyeceksiniz.

  Eğitim Açıklaması

  • Matematikte daha iyi bir öğretim yapabilmek
  • Etkinlik temelli matematik öğretimi
  • Sınıflarda öğretilen matematiğin gerçek dünya ile bağlamını yakalayabilmek için

  Eğitim süresince; STEM matematik, oyun ve etkinliklerle matematik, resimlerle matematik ele alınacaktır.

  Eğitimin Amacı Nedir?

  • Matematik dersinin somutlaştırılarak kalıcı hale getirilmesi için uygulanmış olan farklı yöntem ve metotları öğretmenlere aktarmak.
  • Matematiğin öğretilmesinde oyunun gücünü fark
  • Matematiğin görsel zeka üzerindeki etkisini göstermek.
  • Öğretim kaynaklarını etkinliklerle genişletmek ve çeşitlendirmek.

  Eğitim İçeriği

  Matematik dersi konu anlatımlarında uygulanmış olan; oyunlar, etkinlikler, resimler, matematik ve STEM etkinlikleri ve bu çalışmaların nasıl uygulandığı eğitim süresince uygulamalı olarak ele alınacaktır.

  Kimler Katılabilir?

  • Sınıf öğretmenleri
  • Branş öğretmenleri
  • Okul Öncesi kurumlarından görev yapan öğretmenler
  • Eğitim fakültesi mezun ve öğrencileri
  • Özel ders verenler

   Sertifikasyon

   Eğitim sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara dernek onaylı “Katılımcı Sertifikası” verilecektir.

   Not: Eğitim başvurusu sonrası katılımcıya özel ilan edilecek sınav tarihinde, sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, ilgili işlemlerin yürütülebilmesi için gerekli olan 45 TL’lik ek ödeme yapmaları durumunda, sınav katılım hakkı yeniden tanımlanacaktır. Ek ödeme mağduriyetine düşülmemesi için belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

   Sertifika Örnekleri:

   Sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde gerekli işlemlerin yürütülebilmesi için 45 TL ek ödeme yapmaları şartı ile kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

   EUROPASS Kart

   EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

   NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

   Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

   Eğitim Nereden Yapılacak?

   Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim canlı yayın linkleri, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Eğitim kayıt linkleri telegram grubundan günlük olarak iletilecektir.

   Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

   Eğitim İçin Önemli Notlar

   Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

   Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

   Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

   Eğitimimizde katılımcılarımız, %100 oranında 5 puan üzerinden 4-5 arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

    Katılımcılarımızın Yorumları

    Eğitmen

    Mukaddes KARİP

    1980 Osmaniye doğumluyum. İlköğretim ve lise öğrenimimi Osmaniye’de tamamladım. Lisans eğitimimi 2000-2004 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi ilköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünde tamamladım. 2005 yılından bu yana öğretmenlik yapıyorum. Muş, Şanlıurfa ve ardından Osmaniye’de görevime devam ediyorum.
    “Atık Malzemelerden Materyallerle Matematik” projesi ile ilk olarak proje yapmaya başladım. TÜBİTAK projelerinde danışman olarak, eTwinning projelerinde kurucu ve ortak olarak yer aldım. ODTÜ ve TED Üniversitelerinin düzenlemiş oldukları Matematik çalıştaylarına katılarak sunumlar yaptım. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Matematik Materyalleri” çalıştayına katıldım. 21. Milli Eğitim Şurasına İlimizi temsilen katıldım.2018 yılında Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Eğitimde İyi Örnekler” yarışmasında birincilik aldım ve valilik tarafından başarı belgesi ile ödllendirildim. Yarının Eğitimi platformu tarafından düzenlenen “Yarının Öğretmenleri” proje yarışmasında Türkiye de en iyi 20 proje arasında yerimi aldımm.
    Yerel projeler ve kendi okulumda uygulamış olduğum birçok proje bulunmaktadır. “Cebimde Matematik”.”Gönüller 1 Kitap Olsun”,” Durakta Matematik”,Mahallemde Matematik”,”Atıklardan MatematikDers Araç-Gereçleri”,” STEMM ile Matematiği Keşfet” uygulamış olduğum projelerimin bir kısmı.
    Salgın (Covid-19) döneminde Zoom üzerinden bir çok öğretmen arkadaşıma ve talep eden milli eğitim müdürlüklerine uzaktan eğitim verdim.
    Meslekte 18. Yılımı çalışırken öğrencilerime matematik dersini sevdirme adına etkinlik temelli olarak derslerimi işlemeye ve üretmeye devam ediyorum.

    Her çocuğun yaşadığı matematik korkusunu okul yıllarında ben de yaşadım. Matematik dersini sevmeyen, dersin gelmesini istemeyen bir öğrenciydim. Matematik dersinde öğretmen tahtaya kaldırmasın, beni görmesin diye arkadaşımın arkasına saklanırdım. Okul yıllarımın bir bölümü böyle geçti. Çok düşündüm; o gün çocuk aklımla “Matematik Öğretmeni olacağım ve benim yaşadığım problemleri korkuları öğrencilerime yaşatmayacağım” dedim. Yıllar sonra da matematik öğretmeni oldum.

    Matematik dersini sevmeyen öğrencim yok. Nasıl mı? Gelin Ev Okulu Derneğinde sizlere bu hikayenin hayata dönüşmesi için beraber eğitimler yapalım.