Skip to main content

Eğlenceli Matematik Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza iletilecektir.

Eğlenceli Matematik Eğitimi EV OKULU APP Abonelerine 990 TL yerine 297 TL  sunulmaktadır.

Ev okulu App abonesi olmak için Appstore indirme linki:https://apps.apple.com/tr/app/ev-okulu-app/id6478512351?l=tr
Ev okulu App abonesi olmak için Playstore indirme linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=org.evokulu.app&pcampaignid=web_share
Ev okulu App Bilgilendirme Videosunu izlemek için tıklayınız : https://youtu.be/qhIrW13ZLi0

Matematik korkusuna son!

Eğlenerek öğrenmek için sen de katıl!

Neden Eğlenceli Matematik Eğitimine Katılmalısınız?

 • Çocukların matematiksel düşünme becerilerinizi geliştirmek için,
 • Matematiği günlük hayatın bir parçası haline getirmek için,
 • Çocukların matematikte daha yaratıcı ve daha üretken olmaları için,
 • Mantıklı düşünme yetisini geliştirmek için,
 • Matematiği eğlenerek öğrenebilmek için bu eğitime katılmalısınız!

Eğitim Açıklaması

  Eğlenceli Matematik Eğitimi, geleneksel ders yöntemlerinin dışına çıkarak, oyunlar, bulmacalar, interaktif aktiviteler ve uygulamalar aracılığıyla matematik öğrenimini destekler. Bu yaklaşım, öğrencilerin matematikle ilgili kavramları daha derinden anlamalarını sağlar ve aynı zamanda öğrenme sürecini keyifli hale getirir. Eğlenceli Matematik Eğitimi, öğrencilerin eleştirel düşünme, problem çözme ve takım çalışması becerilerini geliştirirken matematikle olan ilişkilerini olumlu yönde güçlendirir. Bu şekilde, matematiği sadece bir ders konusu olarak değil, günlük yaşamın ayrılmaz bir parçası olarak görmelerini sağlar.

  Eğitim Amacı

  Bu eğitim programıyla, matematiği eğlenceli bir halde uygulamalı olarak çocuklarda şekillendirebilmek, öğrencilerin matematik korkusunu yenmelerine yardımcı olabilmek, matematik dersine karşı olan ön yargıları yıkabilmek, yaratıcı aktiviteler eşliğinde matematiği somutlaştırarak, işlemleri sevdirebilmek ve günlük yaşam içindeki matematiği yaşatabilme becerilerinin katılımcılara kazandırılması amaçlanmaktadır.

  Matematik dersi konu anlatımlarında uygulanmış olan; oyunlar, etkinlikler, resimler (eğitime özel hazırlanmış çizimler ), matematik ve STEM etkinlikleri…

  Eğitim İçeriği:

  • STEM Matematik
  • Oyun ve Etkinliklerle Matematik
  • Resimlerle Matematik
  • Matematik dersi konu anlatımlarında uygulanmış olan; oyunlar, etkinlikler, resimler (eğitime özel hazırlanmış çizimler), matematik ve STEM etkinlikleri…

  Eğitim Programı:

  Eğitim programına kayıt yapmanız durumunda, tarafınıza SMS ile gönderilecek olan Telegram linki üzerinden eğitim grubuna katılabilir ve 1 ila 3 ay süresince, 7/24 eğitim videolarına erişim sağlayabilirsiniz. Ardından size özel ilan edilecek sınav tarihinde sınava dahil olarak sertifikanızı alabilirsiniz.

  Kimler Katılabilir?

  İlkokul ve ortaokul öğrencileri, veliler ve ilgili HERKES eğitime katılabilir.

  Sertifikasyon

  Eğitim programı sonunda tarafınıza özel ilan edilecek sınav tarihinde sınava katılıp başarılı olan katılımcılara Ev Okulu Derneği onaylı “Katılımcı Sertifikası” verilecektir.

  NOT: Eğitim başvurusu sonrası katılımcıya özel ilan edilecek sınav tarihinde, sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, ilgili işlemlerin yürütülebilmesi için gerekli olan 89 TL’lik ek ödeme yapmaları durumunda, sınav katılım hakkı yeniden tanımlanacaktır. Ek ödeme mağduriyetine düşülmemesi için belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

  EUROPASS Kart

  EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

  NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

  Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

  Eğitim Nereden Yapılacak?

  Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim canlı yayın linkleri, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Eğitim kayıt linkleri telegram grubundan günlük olarak iletilecektir.

  Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

  Eğitim İçin Önemli Notlar

  Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

  Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

  Önceki Eğitimlerde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

  Eğitimimizde katılımcılarımız, %100 oranında 5 puan üzerinden 4-5 puan arası puan vererek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

  Katılımcılarımızın Yorumları

  Eğitmen

  Mukaddes KARİP

  1980 Osmaniye doğumluyum. İlköğretim ve lise öğrenimimi Osmaniye’de tamamladım. Lisans eğitimimi 2000-2004 yılları arasında Erzurum Atatürk Üniversitesi ilköğretim Matematik Öğretmenliği bölümünde tamamladım. 2005 yılından bu yana öğretmenlik yapıyorum. Muş, Şanlıurfa ve ardından Osmaniye’de görevime devam ediyorum.
  “Atık Malzemelerden Materyallerle Matematik” projesi ile ilk olarak proje yapmaya başladım. TÜBİTAK projelerinde danışman olarak, eTwinning projelerinde kurucu ve ortak olarak yer aldım. ODTÜ ve TED Üniversitelerinin düzenlemiş oldukları Matematik çalıştaylarına katılarak sunumlar yaptım. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Matematik Materyalleri” çalıştayına katıldım. 21. Milli Eğitim Şurasına İlimizi temsilen katıldım.2018 yılında Osmaniye Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Eğitimde İyi Örnekler” yarışmasında birincilik aldım ve valilik tarafından başarı belgesi ile ödllendirildim. Yarının Eğitimi platformu tarafından düzenlenen “Yarının Öğretmenleri” proje yarışmasında Türkiye de en iyi 20 proje arasında yerimi aldımm.
  Yerel projeler ve kendi okulumda uygulamış olduğum birçok proje bulunmaktadır. “Cebimde Matematik”.”Gönüller 1 Kitap Olsun”,” Durakta Matematik”,Mahallemde Matematik”,”Atıklardan MatematikDers Araç-Gereçleri”,” STEMM ile Matematiği Keşfet” uygulamış olduğum projelerimin bir kısmı.
  Salgın (Covid-19) döneminde Zoom üzerinden bir çok öğretmen arkadaşıma ve talep eden milli eğitim müdürlüklerine uzaktan eğitim verdim.
  Meslekte 18. Yılımı çalışırken öğrencilerime matematik dersini sevdirme adına etkinlik temelli olarak derslerimi işlemeye ve üretmeye devam ediyorum.

  Her çocuğun yaşadığı matematik korkusunu okul yıllarında ben de yaşadım. Matematik dersini sevmeyen, dersin gelmesini istemeyen bir öğrenciydim. Matematik dersinde öğretmen tahtaya kaldırmasın, beni görmesin diye arkadaşımın arkasına saklanırdım. Okul yıllarımın bir bölümü böyle geçti. Çok düşündüm; o gün çocuk aklımla “Matematik Öğretmeni olacağım ve benim yaşadığım problemleri korkuları öğrencilerime yaşatmayacağım” dedim. Yıllar sonra da matematik öğretmeni oldum.

  Matematik dersini sevmeyen öğrencim yok. Nasıl mı? Gelin Ev Okulu Derneğinde sizlere bu hikayenin hayata dönüşmesi için beraber eğitimler yapalım.