Diksiyon ve Hitabet Eğitimi

 

Eğitimimizin başvuru süreci kapanmıştır. Eğitim ile ilgili aktarımı yaptıktan sonra kayıtların tarafınıza gönderilebilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TRT spikerlerinden sn. MENNAN ŞAHİN le Diksiyon ve Hitabet Eğitimini almak ister misiniz?

Günlük hayatınızda kendinizi daha iyi ifade etmek, kariyer anlamında kendinizi geliştirmek, ya da spikerlik, sunuculuk gibi alanlarda kariyer sahibi olmak istiyorsanız Mennan Şahin tarafından verilecek bu eğitim tam size göre. 

Derslerde haber okuma ve dublaj alıştırmaları yapılır. Grup çalışması sistemi bu eğitimlerde de devam eder.

Amacımız her şeyden önce dilimizi doğru kullanmak ve Türkçemize sahip olmaktır. Konuşma sebebimize bağlı ve belirli bir tonda konuşmak diksiyonun ilk adımıdır.

Dersler performans ağırlıklı, katılımcıların uygulamaları kendilerinin de denemesi odaklı geçecektir.

İş görüşmesinde, topluluk önünde sunum yaparken, öğrenci olarak sınıf karşısında aktarımınızı yaparken Diksiyon ve güzel konuşma beceriniz sizi ön planda tutacaktır.

Bu program işi anlatmak, konuşmak ve öğretmek olanlar için hazırlanmıştır.

Dilin ve hitabetin imkânlarını en iyi şekilde kullanarak öğrenme ortamının kalitesini arttırmak isteyenler için idealdir.

Diksiyon eğitimi başkalarıyla etkileşim kurarken onları etkilemenizi sağlar. Diksiyon eğitimi alarak konuştuğunuz kişileri etkileyebilir ve size güvenmelerini sağlayabilirsiniz. İnsanlar sesinizden size güvenip güvenmeyeceğini belirlerler. Ses tonunuz karşınızdaki kişiye güven vermede önemli bir rol oynar.

Herkes iyi bir diksiyona sahip olmak ister. Eğer etkili iletişim tekniklerini bilirseniz iyi bir diksiyonla karşısındaki kişiyi etkilemek mümkün olabilir. 

Eğitimin İçeriği

Asalak Ses ve Kelime Kontrolü
Dudak Tembelliği
Artikülasyon 
İletişim Teknikleri
Okuma Egzersizleri
Vurgu ve Duygu Çalışmaları

Kimler Katılabilir?

 • Öğrenciler
 • Sunum yapanlar,
 • Eğitmenler,
 • Konuşmacılar,,
 • Yakında iş görüşmesine gidecek olanlar,
 • Sesini iyi kullanmak isteyenler,
 • Etkileme sanatını öğrenmek isteyenler,
 • Bu alana ilgi duyan herkes.

NOT: Bu eğitim Diksiyon ve Hitabet eğitimi 1. Kur aşamasıdır. Eğitimden sonra devam etmek isteyenler 2. Kur eğitimlerine kayıt yaptırabileceklerdir.

Eğitim Tarihi

21, 22, 24, 25,  Eylül  21:30

Yayınlar Youtube üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan kişilere GİZLİ link gönderilecektir.

Sertifikasyon

Etkinlik sonunda e- sertifika verilecektir.

Sertifika Örneği:

Katılım Bedeli

Katılımcılar için yapılacak bildirimlerdeki SMS gideri, Mail programı masrafı, Teknik Altyapı ve Sertifika giderleri için toplam minimum 23 TL aktarım beklenmektedir. Arzu eden katılımcılarımız bizi desteklemek adına daha yüksek bir bedel aktarabilir.

BANKA BİLGİLERİMİZ

Dernek aktarımları, eğitimler için destekleriniz ve bağışlarınız için

Dernek İktisadi İşletme Hesabı

HALKBANKASI

Alıcı Adı : Eğitim Evde ve  Ev Okulu Derneği İktisadi İşletmesi

İban : TR 35 0001 2009 7980 0012 0000 13

Bağış hakkında bilgi almak için: https://evokulu.org/bagis/

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, E-DEVLET + Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitimlere BAŞVURAN Kişiler açılacak olan Whatsapp / Telegram grubuna alınarak eğitim bağlantı linki gruptan paylaşılacaktır. Whatsapp / Telegram grubu sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler kaydedilecek olup ayrıca video linki paylaşılacaktır. Kaydedilen eğitimler kaçırılan videoların tekrar izlenebilmesi amacıyla kaydedilmektedir. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Eğitim için Önemli Notlar

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Diğer Eğitimler İçin TIKLAYINIZ: https://evokulu.org/egitimler/

Katılımcılarımızın Yorumları

  Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcılarımızın Anket Sonuçları

  Eğitimimizde katılımcılarımız, %82 oranında 10 puan üzerinden 9-10 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

  Ev Okulu Derneği Esentepe Mahallesi, Mithat Ulu Ünlü Sokak No: 20/B D:1 Şişli / İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02