Skip to main content

Mindfulness Temelli Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Mindfulness Temelli Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimi EV OKULU APP Abonelerine 2100 TL yerine 693 TL sunulmaktadır.

Ev okulu App abonesi olmak için Appstore indirme linki:https://apps.apple.com/tr/app/ev-okulu-app/id6478512351?l=tr
Ev okulu App abonesi olmak için Playstore indirme linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=org.evokulu.app&pcampaignid=web_share
Ev okulu App Bilgilendirme Videosunu izlemek için tıklayınız : https://youtu.be/qhIrW13ZLi0

Neden Mindfulness Temelli Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Eğitimine Katılmalısınız?

 • Bu eğitimle birlikte katılımcılara Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun anlaşılması ve kabul edilmesi için yol gösterilecektir.
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun sağlıklı sınırlar çerçevesinde nasıl yönetilmesi gerektiğini anlayabileceksiniz.
 • DEHB tanılı bireyleri daha iyi anlayabilecek ve onlarla daha efektif iletişim kurabileceksiniz.
 • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun günlük hayattaki yerini ve kapsamını anlayabileceksiniz.

Eğitim Açıklaması:

DEHB bireylerin hem akademik hem sosyal hem de kişisel hayatını farklı düzeylerde etkileyen nörolojik bir farklılıktır.  DEHB, normal gelişim gösteren çocuk ve yetişkinlerde görüldüğünde anlaşılması zor olan ve hem ebeveynler hem eğitimciler hem de tüm çevre tarafından olumsuz tutumların sergilenmesine neden olan ve zaman zaman da çaresizlik hissedilmesine neden olan bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Maalesef, çağımızın getirdiği olumlu ya da olumsuz değişimler DEHB’nin hem ebeveynler/öğretmenler hem de bireylerin kendisi için yönetilmesini çok zorlaştırmaktadır. 

Bu eğitim DEHB’nin anlaşılması, kabullenilmesi ve yönetilebilmesi için atılabilecek ilk adım olarak düşünülebilir. 

Eğitim Amacı:

Bu eğitimle çok konuşulan, çok karşılaşılan ama birçok bilinmeyeni olan DEHB’nin anlaşılması, kabullenilmesi ve yönetilebilmesi için katılımcılara yol göstermek hedeflenmektedir.   Böylece DEHB olan bireyleri daha iyi anlayacak ve daha sağlıklı iletişim kurabilme ve daha etkili müdahale etme konusunda kendilerini daha yetkin hissedeceklerdir.

Eğitim İçeriği:

Birinci Gün

 1. DEHB Nedir?
 2. DEHB’li Bireyin Nörolojik Farklılıkları
 3. DEHB’li Bireyin Gözünden Kendisi
 4. DEHB’ye Eşlik Eden Ruh Sağlığı sorunları
 5. Ebeveynlerin, Eğitimcilerin ve Çevrenin Tepkileri
 6. DEHB’yi Anlamanın ve Kabullenmenin önemi
 7. Müdahale Edilmezse ne olur?

İkinci Gün

 1. DEHB’e Müdahale Yaklaşımlarından Mindfulness ve Özşefkat Uygulamaları
 2. Mindfulness ve Özşefkat Nedir? Neden DEHB için Önemlidir?
 3. Temel Mindfulness Pratikleri ve Paylaşımlar
 4. Temel Özşefkat Pratikleri ve Paylaşımlar
 5. Soru ve Cevap
 6. Son paylaşımlar

Kimler Katılabilir?

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunu anlamak isteyen ve bu konuda kendini geliştirmek isteyen tüm yetişkinler bu eğitime katılabilir.

Sertifikasyon

Eğitim programı sonunda tarafınıza özel ilan edilecek sınav tarihinde sınava katılıp başarılı olan katılımcılara Ev Okulu Derneği onaylı “Katılımcı Sertifikası” verilecektir.

NOT: Eğitim başvurusu sonrası katılımcıya özel ilan edilecek sınav tarihinde, sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, ilgili işlemlerin yürütülebilmesi için gerekli olan 89 TL’lik ek ödeme yapmaları durumunda, sınav katılım hakkı yeniden tanımlanacaktır. Ek ödeme mağduriyetine düşülmemesi için belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

Sertifika Örneği:

EUROPASS Kart:

Europass kartı, uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurt dışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden temin edebilirsiniz.

Not: Europass kartın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitim, Ev Okulu App üzerinden takip edilecek olup, eğitimle ilgili tüm detaylara uygulama üzerinden erişebilmekle beraber eğitim kapsamında sorumlu olduğunuz eğitim videolarına eğitimin dersler kısmından erişebilirsiniz.

Kaydolduğunuz eğitimi minimum 6 ay süreyle görüntüleyebilirsiniz. Uygulama üzerinden eğitimin özel koşullarında izleme sürelerini inceleyebilirsiniz. Offline eğitimlerin önemli bölümü kaydolan kişi için süresiz açık tutulmaktadır.

Eğitim için Önemli Notlar:

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra online eğitimler için belirtilmiş tarihlerde aktif olacak canlı yayın linkleri aracılığıyla, offline eğitimler içinse kaydolduğunuz andan itibaren erişiminize açık olacak ders videoları ile eğitim süreçlerinize dahil olabilirsiniz.

Katılımcılarımızın Yorumları

Eğitmen

Dr. Özlem GÜMÜŞKAYA

Dr. Özlem GÜMÜŞKAYA, lisans eğitimini Hacettepe Psikoloji bölümünde tamamlamış ve sonrasında İstanbul GATA Psikiyatri kliniğinde 1 sene staj yapmıştır.  Stajını tamamladıktan sonra 3 sene Üstün Yetenekli çocuklara eğitim veren bir özel okulda ve sonrasında normal gelişim gösteren lise öğrencilerine eğitim veren bir devlet okulunda rehber öğretmen olarak görev yapmıştır. 2001- 2007 yılları arasında burslu olarak Özel Eğitim alanında Yüksek Lisans ve Doktorasını Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Indiana Üniversitesinde öğretmenlerin tükenmişliği ile ilgili doktora teziyle tamamlamış ve 2008 yılında Anadolu Üniversitesi Özel Eğitim Bölümünde göreve başlamıştır.  Özel Eğitim alanında kaynaştırmanın ülkemizdeki durumu, Otizm Spektrum Bozukluğu, Öğrenme Güçlükleri, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu olan çocuk ve gençlerin psikolojik süreçleri, özel gereksinimli bireylerin ailelerinin psikolojik zorlanmaları ilgili çalışmalara yoğunlaşmıştır.  Bu süreçte Emotional Freedom (Tapping, Duygusal Özgürlük Tekniği), Aile Danışmanlığı, Cinsel Sorunların Tedavisi, Evlilik ve Çift Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve küresel pandeminin getirdiği küresel online eğitim avantajını kullanarak Mindfulness, Şefkat ve Özşefkat, DEHB ve Travma odaklı birçok zirveye ve sonrasında MBSR, CCT, MSC grup eğitimlerine katılmıştır.  Sean Fargo’nun oluşturduğu Mindfulness Meditasyon Eğitmenlik Programını  (Mindfulness Teacher Certification Program ) tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmıştır.  Mindfulness – Özşefkat ve Şefkat uygulamalarını 3 yıldır kendi hayatında aktif bir şekilde uygulamakta bu yolculukta öğrenciliğine devam etmektedir.  Şimdi ise bu uygulamaları paylaşarak insanların hayatına dokunmak için yeni bir yolculuğa başlamanın heyecanı içindedir.