Skip to main content

Neden Columbia Zihni Olgunluk Ölçeği Eğitimine Katılmalısınız?

 • Çocuklarla çalışırken kullanacağım tekniklerimi daha da zenginleştirmek istiyorum,
 • Çocukların beceri alanlarını keşfetmek, onlara ve ailelerine doğru şekilde rehberlik sunmak istiyorum,
 • Alanımda daha yetkin ve donanımlı olmak, fark oluşturmak istiyorum,
 • Danışanları değerlendirirken objektif şekilde, bilimsel temellere uygun teknikler kullanmak istiyorum diyorsanız eğitimimize katılabilirsiniz.

Eğitim Açıklaması:

Columbia Zihni Olgunluk Ölçeği, 3 yaş 6 aydan 9 yaş 11 aya kadar olan çocukların zihinsel performanslarını değerlendiren bir ölçektir. Resimli kartlardan oluşur ve farklılıkları ayırt etme temeline dayanır.

  Eğitim Amacı:

  Eğitim programında, çocuklara yardım sürecinde, onları tanımaya yardımcı bir teknik olan Columbia Zihni Olgunluk Ölçeğini uygulayıp değerlendirebilecek bilgi, araç ve donanıma sahip olan uygulayıcıların yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

  Eğitim İçeriği:

  • Columbia Zihni Olgunluk Ölçeğinin tarihsel süreci
  • Ölçüm yaptığı yetenek alanları
  • Uygulama kuralları
  • Uygulama şekli (örnek uygulama)
  • Yorum ve değerlendirme
  • Raporlama

  Eğitim Programı:

  Eğitim programı, 26-28 Nisan 2024 tarihleri arasında eğitim başlangıcı ve sonunda yapılacak canlı yayınlar ve tarafınıza gönderilecek olan modül videoları eşliğinde gerçekleştirilecektir.

  • 26 Nisan 2024 Çarşamba 20.00 Canlı Oturum
  • 27 Nisan 2024 Perşembe
  • 28 Nisan 2024 Cuma 20.00 Canlı Oturum

  Not: Eğitim, canlı yayın destekli video ders kayıtlarından oluşmaktadır.

  Kimler Katılabilir:

  • “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
  • “Psikoloji” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
  • “Özel Eğitim Öğretmenliği” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
  • “Okul Öncesi Öğretmenliği” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
  • “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
  • “Üstün Zekalılar Öğretmenliği” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
  • “Sosyal Hizmet” bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
  • “Ergoterapi” bölümünden lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri.
  • Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası olanlar

  Katılım Bedeli:

  Bu çalışma için maliyetlendirme minimum seviyede tutulmaya çalışılmıştır.

  Materyal destekli uygulayıcı eğitimi kapsamında yapılacak olan başvurular için katılım bedeli 1499 TL’dir.

  Yalnızca materyal alımı yapmak isteyen katılımcılarımız için materyal bedeli 449 TL’dir.

  Sertifikasyon:

  Eğitim sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara dernek, e-Devlet ve üniversite onaylı “Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

  Not: e-Devlet onayı için gerekli sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde e-Devlet görünürlüğü sistem kredi ödemesi için gerekli olan 45 TL ek ödeme yapmaları şartı ile kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

  EUROPASS Kart

  EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

  Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

  Not: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

  Eğitim Nereden Yapılacak?

  Eğitim; interaktif, soru cevap destekli yürütülecektir.

  Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

  Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

  Eğitim için Önemli Notlar:

  Materyal destekli uygulayıcı kapsamında yapılacak başvurular için kargolar, eğitim başlangıç tarihinden 1 hafta önce tarafınıza iletilecektir.

  Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

  Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 gün geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

  Katılımcılarımızın Yorumları

  Eğitmen

  Psikolojik Danışman Osman ERKAN

  Eğitim aynı zamanda Ev Okulu Derneği üyesi ve gönüllülerinden Psikolojik Danışman Osman ERKAN tarafından verilmektedir. Hocamız 10 yılı aşkın süredir RAM’larda görev yapmanın yanı sıra üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerinde (SEM) ve pek çok STK ve kurumda ilgili eğitimi vermeye devam etmektedir.