Skip to main content

Çocuklar ve Ebeveynler için Kodlama Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Ev Okulu Derneği ve Brainx olarak çocuklarımızın gelişimlerinin bütüncül olarak ve ilgi alanlarına göre atölyelerle desteklenmesini oldukça önemli buluyoruz. Daha önce fiziksel atölye çalışmalarını yaptığımız Çocuklar ve Ebeveynler için Kodlama Eğitimi’ni online platformda etkileşimli olarak gerçekleştireceğiz. Uzman atölye hocamızla birlikte, hem çocuklarımızın kendini daha iyi tanımalarını, ilgi alanlarını keşfetmelerini hem de kendilerini geliştirmelerini hedefliyoruz.

Çocuklar ve ebeveynler için programlama eğitimi ile çocuklardan ebeveynlere herkese programlamayı öğretmeyi hedefliyoruz. Dünya birçok ülkesi artık 7’den 77’ye vatandaşlarının programlama öğretmeyi amaçlıyor. Dünya’da çok fazla ülkede 5-18 yaş arası çocuklar ve gençler için kodlama zorunlu eğitim müfredatına girmeye başladı. Bunlar hangi ülkeler diyecek olursanız;

  • İngiltere, 5-16 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere kodlamayı öğretmeyi hedefleyen “bilgisayar bilimleri” dersini müfredatına zorunlu olarak koyan ilk ülke. İlk okul 3.sınıftan itibaren çocuklar Scratch ile tanışıyor.
  • Finlandiya “Gelecek; kodlamayı bilen kişiler üzerine inşa edilecek” mottosuyla eğitimlere başladı.
  • Estonya, 2012 yılında proje kapsamında 7-16 yaş arasındaki çocuklara kodlama sınıfları açtı.
  • Çin, anaokulundan başlayarak çocuklara kodlama eğitimine başladı.

Kimler Katılabilir?

  • Çocuklar
  • Gençler
  • 5-18 yaşa arası kişiler
  • Kodlama Eğitimi konusunda bilgilenmek isteyen herkes atölyemize katılabilir

Sertifikasyon

Etkinlik sonunda tüm atölye programına katılan katılımcıarımıza özel Katılım Belgesi verilmekte ve Sosyal Etkinlik Formu düzenlenmektedir.

Sertifika Örneği:

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, E-DEVLET + Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Atölye Nereden Yapılacak?

Atölyemize başvuran kişiler, açılacak olan atölyeye özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır.

Atölye için Önemli Notlar

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Eğitmen

ESME GÜL TOPRAK – Bilgisayar Mühendisi (Öğretim Görevlisi)

Konya Bozkır doğumlu olan Esme Gül TOPRAK; Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünden 2011 yılında mezun olmuştur. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans tez aşamasındadır. Lisans mezuniyetinden sonra IBM Türkiye, Turkcell ve İBB’de çeşitli pozisyonlarda çalışan Esme Gül TOPRAK, halen Haliç Üniversitesinde Öğretim Görevlisi olarak devam ederken aynı zamanda veri bilimi üzerine danışmanlık ve eğitimler de vermektedir.

Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

    Katılımcılarımızın Yorumları