Skip to main content

Neden Çocuk Resmi Eğitimi-2 İleri Düzey Almalısınız?

 • Çocuk resmini yorumlarken hangi kriterlere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenebileceksiniz.
 • Çocuklarla çalışırken teşhis ve tedavi durumlarına nasıl pozisyon almanız gerektiğini anlayabileceksiniz.
 • Uygulama örnekleriyle birlikte vaka analizi yapma şansı bulabileceksiniz.
 • Eğitim kapsamında verilen ödevlerle birlikte pratik yapıp öğrendiklerinizi pekiştirebileceksiniz.

Eğitimin Amacı:

Ruh sağlığı çalışanları için düzenlenen ileri düzey eğitimin amacı: aile ve okul sistemi ile çalışan ruh sağlığı profesyonellerinin çocuklarla yürüttükleri çalışmalarında teşhis-tedaviye yön vermek için projektif teknik olarak resmin kullanımını öğretmek, resmin yorumlanmasında ilgili kriterleri açıklamaktır. Uygulama örnekleri üzerinden vaka analizleri yapmak ve verilen ev ödevlerine ilişkin uygulama ve raporları değerlendirerek yorumlamaktır.

Eğitimin İçeriği:

 • Ebeveyn ve çocuk ilişkisinde çocuk resmi
 • Okul yaşamı ve akademik öğrenme sorunlarında çocuk resmi
 • Uyum ve davranış sorunlarında çocuk resmi
 • Gelişimsel sorunlar ve çocuk resmi
 • Resimde içeriğin değerlendirilmesi.
 • Örnek vaka çalışmaları
 • Raporlaştırma ve yorumlama

Kimler Katılabilir?

 • “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • “Psikoloji” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • “Özel Eğitim Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • “Okul Öncesi Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” Bölümünden ön lisans, lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • “Üstün Zekalılar Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • “Sosyal Hizmet Uzmanı” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.

Eğitim Tarihi: 

Eğitimimiz, 16 Aralık Cumartesi ve 17 Aralık Pazar 2023 tarihlerinde aşağıda belirtilen saat aralıklarında gerçekleştirilecektir.

16 Aralık 2023 Cumartesi

10.00-11.20    I. Oturum
11.20-11.40    Ara
11.40-13.00    II. Oturum

17 Aralık 2023 Pazar

10.00-11.20    III. Oturum
11.20-11.40    Ara
11.40-13.00    IV. Oturum

13.00-14.00    Ara
14.00-15.20    V. Oturum
15.20-15.40    Ara

15.40-17.00    VI. Oturum

Eğitimimiz 3 bölümden oluşmaktadır.

 • Bölüm: Kuramsal ve Gelişimsel Temeller
 • Bölüm: Uygulama-Vaka Analizi-Örnek Resim İncelemeleri
 • Bölüm: Sınav ve Değerlendirme

Sertifikasyon:

Eğitim programının sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara; e-devlet, üniversite ve dernek onaylı ‘‘Uygulayıcı Sertifikası’’ verilecektir.

NOT: E-devlet onayı için gerekli sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, e-devlet görünürlüğe sistem kredi ödemesi için gerekli olan 45 TL ek ödeme yapmaları şartıyla katılımcılar, kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

Sertifika Örneği:

Katılım Bedeli:

Bu çalışma için maliyetlendirme minimum seviyede tutulmaya çalışılmıştır. Katılım bedeli 489 TL’dir.

EUROPASS Kart:

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitim; interaktif, soru cevap destekli yürütülecektir.

Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

Eğitim için Önemli Notlar:

Not: Eğitimde paylaşılan çocuk resimlerini (izne tabi olması gerektiğinden) hiçbir yerde SUNUM veya DOSYALAMA olarak paylaşılmayacağı ve çocuk resimlerinin arşivlenmeyeceği katılımcılar tarafından kabul edilmiş sayılır.

Not: Eğitim esnasında ÖDEV olarak verilecek Çocuk Resmi çalışmasında çocuktan ve velisinden dernek tarafından linkte paylaşılan VELİ MUVAKAFATNAMESİ eğitim katılımcısı tarafından veliye imzalatılacaktır. Ödev olarak eğitim esnasında Ev Okulu Derneğine gönderilecek örnek çocuk resminden gelebilecek izinsiz paylaşım şikayeti vb. durumda oluşabilecek sıkıntıdan eğitim katılımcısı sorumludur. İmzalatılan Veli Muvafakatnamesi eğitim katılımcımızda saklanacaktır. İstenildiğinde tarafımıza ulaştırılacaktır.

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

Eğitimimizde katılımcılarımız, %100 oranında 10 puan üzerinden 7-10 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

  Katılımcılarımızın Yorumları

  Eğitmen

  Doç. Dr. Armağan KÖSEOĞLU

  Doç Dr. Armağan KÖSEOĞLU, İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim üyesidir. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır.
  Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarında verdiği dersler arasında; Psikolojik Testler,
  Resimleriyle Çocuk, Rehberlik, Test Dışı Teknikler, Meslek Etiği ve Yasal Konular, Kuramdan
  Uygulamaya Grup Rehberliği Etkinlikleri, Aile Eğitimi: Kuram ve Uygulama ve Çocuk Suçluluğu
  bulunmaktadır.
  Aile içi ilişkiler, Ebeveyn tutumları, Sorun Çözme Eğitimi, Grup Rehberliği etkinliklerinin düzenlenmesi, Aile ve Öğretmen Eğitimi konularında çalışmalarını sürdürmektedir.