Skip to main content

Bütünleştirilmiş Scamper Uygulamaları Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Neden Scamper Eğitimi Almalısınız?

 • Scamper tekniğinin tüm boyutlarını derinlemesine öğrenebilmek,
 • Çok boyutlu bir öğretim süreci gerçekleştirmenin detaylarını öğrenebilmek,
 • Eğitim-öğretim faaliyetlerinize yeni bir pencereden bakabilmek,
 • Çocuk merkezli, sorgulama ve uygulama temelli bir eğitim yaklaşımını deneyimleyimleyebilmek için.

Bütünleştirilmiş Scamper Uygulamaları eğitiminde scamper tekniğinin tüm boyutlarını derinlemesine incelerken aynı zamanda farklı disiplinlerle birleştirilen uygulamalar sayesinde çok boyutlu bir öğretim süreci gerçekleştirmenin detaylarını da öğreneceksiniz.

Eğitimin Amacı Nedir?

Bu eğitimin amacı; bilişsel gelişim sürecine büyük katkıları olan Scamper Tekniği uygulamaları ile çocukların 21. yüzyıl becerilerinin gelişimine destek olmak ve öğretim süreçlerini daha çocuk merkezli, sorgulama ve uygulama temelli hale getirmektir.

Eğitim İçeriği

 • Scamper Tekniğine Kuramsal Bir Bakış
 • Scamper Tekniğinin Çocuğun Gelişim Alanlarına Faydaları
 • Scamper Tekniğinin Uygulama Alanları
 • Scamper Tekniği Boyutları (Substitute, combine, adapt, modify-magnify-minify, put to another use, eliminate, rearrange-reverse)
 • Scamper Uygulamaları
 • Scamper Atölyesi Planlama Süreçleri

Kimler Katılabilir?

 • Psikiyatrlar, Psikologlar, Psikolojik Danışmanlar, Rehber Öğretmenler,
 • Aile Danışmanları, Çocuk Gelişim Uzmanları, Özel Eğitim Uzmanları,
 • Sosyal Hizmet Uzmanları, Sınıf Öğretmenleri, Okul Öncesi Öğretmenleri,
 • Eğitim Fakültesi Mezunları bu bölümlerde lisans eğitimi gören 3 ve 4. sınıf öğrencileri,
 • Ebeveynler,
 • İlgili HERKES eğitimimize katılabilirler. 

Sertifikasyon

Eğitim sonunda yapılacak sınavda hak kazanan ve gerekli uygulamaları yapan katılımcılara dernek onaylı “Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

Not: Eğitim başvurusu sonrası katılımcıya özel ilan edilecek sınav tarihinde, sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, ilgili işlemlerin yürütülebilmesi için gerekli olan 45 TL’lik ek ödeme yapmaları durumunda, sınav katılım hakkı yeniden tanımlanacaktır. Ek ödeme mağduriyetine düşülmemesi için belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

Katılım Bedeli:

Bu çalışma için maliyetlendirme minimum seviyede tutulmaya çalışılmış olup katılım bedeli 149 TL’dir.

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Eğitim İçin Önemli Notlar:

Eğitimde farklı bir bakış açısı yaratmak ve çocuk merkezli, sorgulama temelli ve kalıcı bir eğitim öğretim sürecini sınıf ortamına taşımak isteyen, aynı zamanda aile iletişimi süreçlerinde bu uygulamaları kullanmak isteyen herkes için bu eğitim çok destekleyici olacaktır.

Çocukların scamper sürecinde aktif olması bilişsel becerilerini arttırırken aynı zamanda hem uygulayan kişi hem de çocuk kendisi hakkında birçok kazanıma ulaşacak uygulayıcı da çocuk hakkında birçok alanda farklı bilgilere erişme imkanı kazanacaktır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

Eğitimimizde katılımcılarımız, %100 oranında 5 puan üzerinden 4-5 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

  Katılımcılarımızın Yorumları

  Eğitmen

  Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans eğitiminin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Psikoloji tezli yüksek lisansını tamamladı.

  Alanda çalışmalarının yanında çocuklarla daha çok sosyal duygusal gelişim ve bilişsel gelişim odaklı atölyeler düzenlemektedir. Şu anda sosyal medyada içerikler üretmekte, çeşitli sitelerde yazılar yazmakta, çocuklarla online ve yüz yüze atölyeler düzenlemekte ve aynı zamanda yetişkin eğitimleri vermektedir.