Skip to main content

Bütünleştirilmiş Scamper Uygulamaları Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Bütünleştirilmiş Scamper Uygulamaları Eğitimi EV OKULU APP Abonelerine 990 TL yerine 297 TL sunulmaktadır.

Ev okulu App abonesi olmak için Appstore indirme linki:https://apps.apple.com/tr/app/ev-okulu-app/id6478512351?l=tr
Ev okulu App abonesi olmak için Playstore indirme linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=org.evokulu.app&pcampaignid=web_share
Ev okulu App Bilgilendirme Videosunu izlemek için tıklayınız : https://youtu.be/qhIrW13ZLi0

Neden Scamper Eğitimi Almalısınız?

 • Scamper tekniğinin tüm boyutlarını derinlemesine öğrenebilmek,
 • Çok boyutlu bir öğretim süreci gerçekleştirmenin detaylarını öğrenebilmek,
 • Eğitim-öğretim faaliyetlerinize yeni bir pencereden bakabilmek,
 • Çocuk merkezli, sorgulama ve uygulama temelli bir eğitim yaklaşımını deneyimleyimleyebilmek için.

Bütünleştirilmiş Scamper Uygulamaları eğitiminde scamper tekniğinin tüm boyutlarını derinlemesine incelerken aynı zamanda farklı disiplinlerle birleştirilen uygulamalar sayesinde çok boyutlu bir öğretim süreci gerçekleştirmenin detaylarını da öğreneceksiniz.

Eğitim Açıklaması:

Bütünleştirilmiş Scamper Uygulamaları eğitiminde scamper tekniğinin tüm boyutlarını derinlemesine incelerken aynı zamanda farklı disiplinlerle birleştirilen uygulamalar sayesinde çok boyutlu bir öğretim süreci gerçekleştirmenin detaylarını da öğreneceksiniz.

Eğitim Amacı:

Bu eğitimin amacı, bilişsel gelişim sürecine büyük katkıları olan Scamper Tekniği ile çocukların 21. yüzyıl becerilerinin gelişimine destek olmak ve öğretim süreçlerini daha çocuk merkezli, sorgulama ve uygulama temelli hale getirmektir.

Eğitim İçeriği

 • Scamper Tekniğine Kuramsal Bir Bakış
 • Scamper Tekniğinin Çocuğun Gelişim Alanlarına Faydaları
 • Scamper Tekniğinin Uygulama Alanları
 • Scamper Tekniği Boyutları (Substitute, combine, adapt, modify-magnify-minify, put to another use, eliminate, rearrange-reverse)
 • Scamper Uygulamaları
 • Scamper Atölyesi Planlama Süreçleri

Kimler Katılabilir?

 • Psikiyatrlar
 • Psikologlar
 • Psikolojik Danışmanlar
 • Rehber Öğretmenler
 • Aile Danışmanları
 • Çocuk Gelişim Uzmanları
 • Özel Eğitim Uzmanları
 • Sosyal Hizmet Uzmanları
 • Sınıf Öğretmenleri
 • Okul Öncesi Öğretmenleri
 • Eğitim Fakültesi mezunları ve bu bölümlerde lisans eğitimi öğrenciler
 • Ebeveynler ve ilgili HERKES eğitimimize katılabilirler. 

Eğitim Programı:

Eğitim programına kayıt yapmanız durumunda, tarafınıza SMS ile gönderilecek olan Telegram linki üzerinden eğitim grubuna katılabilir ve 1 ila 3 ay süresince, 7/24 eğitim videolarına erişim sağlayabilirsiniz. Ardından size özel ilan edilecek sınav tarihinde sınava dahil olarak sertifikanızı alabilirsiniz.

Sertifikasyon

Eğitim programı sonunda tarafınıza özel ilan edilecek sınav tarihinde sınava katılıp başarılı olan katılımcılara Ev Okulu Derneği onaylı “Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

NOT: Eğitim başvurusu sonrası katılımcıya özel ilan edilecek sınav tarihinde, sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, ilgili işlemlerin yürütülebilmesi için gerekli olan 89 TL’lik ek ödeme yapmaları durumunda, sınav katılım hakkı yeniden tanımlanacaktır. Ek ödeme mağduriyetine düşülmemesi için belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

EUROPASS Kart

Europass kartı, uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurt dışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden temin edebilirsiniz.

Not: Europass kartın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Eğitim İçin Önemli Notlar:

Eğitimlere başvuran kişiler, taraflarına özel olarak iletilecek olan davet linki eşliğinde eğitim Telegram grubuna alınacaklardır. Eğitimin geçmiş dönemde canlı olarak gerçekleşmiş oturum kayıtlarının linkleri, eğitim Telegram grubunda yer almaktadır.

Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Eğitim kayıtları, 1 ila 2 ay süresince tarafınızın kullanımına açık olacak olup daha sonrasında kaldırılacaktır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde tarafınıza iletilecektir. Başvurunuzdan 3-4 gün geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

Eğitimimizde katılımcılarımız, %100 oranında 5 puan üzerinden 4-5 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

  Katılımcılarımızın Yorumları

  Eğitmen

  Marmara Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği lisans eğitiminin ardından İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Psikoloji tezli yüksek lisansını tamamladı.

  Alanda çalışmalarının yanında çocuklarla daha çok sosyal duygusal gelişim ve bilişsel gelişim odaklı atölyeler düzenlemektedir. Şu anda sosyal medyada içerikler üretmekte, çeşitli sitelerde yazılar yazmakta, çocuklarla online ve yüz yüze atölyeler düzenlemekte ve aynı zamanda yetişkin eğitimleri vermektedir.