Skip to main content

Bütünleştirici Eğitimde Aile ve Çocuk Seminerleri

Ev Okulu Derneği olarak, bireylerin erken dönemde keşfedilmesi, bireylerin beceri alanlarının desteklenmesi ya da olası problemlerin erken dönemde fark edilmesi ve bu durumlara yönelik terapi, ev rehberliği veya etkinlik odaklı müdahale çalışmaları ve bu kapsamda yapılan programların sizlere tanıtılması, önemle üzerinde durduğumuz bir konudur. Dernek olarak çocuk, yetişkin ve aile konusunda ilgili alan çalışanlarının gelişimini ve bireylerin bütüncül gelişimini oldukça önemsiyoruz. Bu amaç doğrultusunda ücretsiz katılabileceğiniz Bütünleştirici Eğitimde Aile ve Çocuk Seminerleri programını size duyurmaktan mutluluk duyarız.

BEGEP; Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından 2014-2020 Dönemi Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA II) ile fonlanan ve T.C. Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Operasyon Faydalanıcısı olduğu bir teknik yardım projesidir.

Türk Millî Eğitim sisteminin temel ilkelerine göre, eğitim kurumları dil, din, ırk, cinsiyet ve engellilik ayrımı gözetmeksizin herkese açıktır ve Millî Eğitim Kanunu, eğitimde kadın-erkek herkese fırsat eşitliği sağlanmasını, özel eğitime ve korunmaya muhtaç çocukları yetiştirmek için özel tedbirler alınmasını güvence altına almaktadır.

Bu amaç doğrultusunda seminerin amacı: Kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarında rol alan öğretmenlerin, okul yöneticilerinin ve diğer aktörlerin gelişimlerini destekleme yoluyla; yenilikçi, sürdürülebilir ve bütünleştirici bir eğitim sistemine katkı sağlamaktır. Ülkemizdeki kaynaştırma/bütünleştirme uygulamalarının kalitesini arttırarak tüm öğrencilerin topluma entegrasyonunu sağlamaktır.

Seminer İçeriği

  • Bütünleştirici eğitim neden önemlidir?
  • Ailelerin bu kapsamdaki yasal hakları nelerdir?
  • Aileler çocuklarını nasıl destekleyebilir?
  • Özel ihtiyacı olan çocuğu bulunan ailelere yönelik tutumlar neler?
  • Ebeveynlerin kaygıları nelerdir ev bunların giderilmesi nasıl mümkündür?
  • Aile ve çocukların öğretmenleriyle olan deneyimleri, yeterli ve yetersiz görülen durumların tanımlanması ve çözüm önerileri
  • Bütünleştirici eğitimde STK’ların rol ve sorumlulukları

 

Kimler Katılabilir?

Çocuklarının gelişimi konusunda bilgi sahibi olmak ve gelişmek isteyen tüm ebeveynler programa katılabilir.


Not: Kontenjan kapsamında ilk başvuru yapan kişilere programa katılım onay bilgisi verilecektir.

 

Seminer Tarihi ve Konum Bilgileri

Avrupa Yakasındaki Velilerimiz için:
12 Ocak 2022 Çarşamba, saat 9.30-16.00, Sheraton Levent/ İstanbul

Anadolu Yakasındaki Velilerimiz için:

13 Ocak 2022 Çarşamba, saat 9.30-16.00, DoubleTree by Hilton, Moda/ İstanbul

Katılım Bedeli

Seminerlere tamamen ÜCRETSİZ olarak katılabileceksiniz.