Skip to main content

Anne Buluşmaları

Neden Anne Buluşmaları’na Katılmalıyız?

 1. Etkileşimli söyleşi oturumlarına katılabileceksiniz.
 2. Sizden başka bir annenin sorusu ve cevaplarla kendi ailenizle ilgili benzer durumlarla özdeşim kurabileceksiniz.
 3. Başka annelerin yaşadıkları sorunlara ne gibi çözümler üretebildiğini göreceksiniz.
 4. Ailelerden ve uzmanlardan çocuk eğitimi ve aile huzuru konusunda yenilikçi bakış açılarını yakalayabileceksiniz.
 5. Her ay farklı uzmanın konuk olmasıyla çocuk eğitimine dair bakış açınız gelişecek.

Her annenin anısında çocuklarını büyütürken zorlandığı hikayeler vardır. Bu hikayelerin kiminde kendimizi yetersiz hissederiz, kimi zaman eksik, kimi zaman yalnızlık hissiyle yaşanılmış bir çaresizlik, kimi zaman ise çözümsüzlükten düğüm olmuş bir pes etmişlik. Çözüm için kendimizde gücü bulamadığımız zamanlar da olur, doğru uzman arayışlarımız da, çocuğumuz için en doğru yöntem şemaları da, “yalnız değilmişim, bu anne de benim gibiymiş” diyebileceğimiz ortak his arayışlarımız da.

Ben Şule Alkış. Her anne gibi ben de aklım, kalbim, eğitimim, arayışım ile çocuklarıma mümkün olabildiğince en iyi şekilde rehber olabilmek, ebeveynlik görevimi yeterli ebeveynlikle yapabilmek, yanlışlarımı bulup düzeltebilmek, doğrularımı devam ettirebilmek, çocuğun potansiyelini keşfetme yolculuğunda destek olabilmek için çabalayan bir anneyim. Çocuk dünyasıyla tanıştıktan sonra özümseyerek anladım ki: Bir çocuğun dönüşeceği potansiyel birey olarak kendisini, ebeveyn olarak ailesini ve toplum olarak her birimizi ilgilendirir. O nedenle senin çocuğun benim çocuğum değil, bizim çocuklarımız diye bir şey var çünkü bir çocuk bir rahimden doğar ve doğduğu yer var olacağı Dünya’dır. Her nefes dünyayı etkileyecektir. Evlerimizde bizlere emanet edilmiş her yürek o nedenle kıymetlidir ve en iyi şekilde eğitimi görmelidir.

Elbette ve muhakkak eğitim adı altındaki her alanda uzmanlara ihtiyaç duyarız. Alanında uzman kişileri dinlemeye, rehberlik almaya ve kitaplarını okumaya deyim yerindeyse gelişimimiz açısından muhtacız. Bu açıdan baktığımızda “bilgi” her zaman çok kıymetlidir ve öyle de olmalıdır. Öte yandan ise tıpkı entry girilmiş web sitelerinde paylaşılan bir bilginin kişisel yorumu (Ekşi Sözlük), daha önce alıp kullanılmış bir ürünün kullanıcı tarafından yapılan yorumu (Hepsi Burada & Trendyol) ya da benzer bir olayı deneyimlemiş kişilerin yazdığı bir hikaye blogu; tüm bu yorumların da güvenilir ve doğru kaynaklarla sunulmuş olması hepimiz için önem taşır çünkü buna tecrübe deriz. İnsan hem bilgiye, hem de tecrübeye her zaman ihtiyaç duyar.

“Ben” değil “Biz” bilincini görev ödenmiş, benim çocuklarım değil bizim çocuklarımız diyen, her alandaki bilginin ve eğitimin yalnızca şahsına değil herkese ulaşmasını hedefleyen, alanında uzman kişilerle bir araya gelip topluma faydalı bilgiler sunmaya gayret eden bir anneyim ben. Her anne gibi hedefim mümkün olan en iyi potansiyelime dönüşmek ve evlatlarımızı da en iyi potansiyellerine ulaşabilmesi için rehber olabilmek. Bu yolda benim gibi düşünen; bireyi, aileyi, toplumu önemseyen, doğru bilgi – eğitim – uzman kişileri yine en doğru ve ulaşılabilir kaynak ve yollarla ailelere ulaştırabilen çok değerli ve bir o kadar da ülkemiz evlatları adına her zaman büyük bir destek olan kıymetli Ev Okulu Derneği ile birlikte Anne Buluşmalarını başlatıyoruz.

Adına Anne Buluşmaları dedik çünkü eğitim kadının bilinçlenmesiyle güçlenir. Anne “erkek” doğurur ve erkek bireyin yetişmesi bir annenin bilinci, sevgisi, sağlıklı psikolojisi ve bedeni, eğitimi ile toplumun erkeklerini oluşturur. Anne “kadın” doğurur ve kadın bireyin yetişmesi bir annenin bilinci, sevgisi, sağlıklı psikolojisi ve bedeni, eğitimi ile toplumun kadınlarını doğurur. İnsan’ın toprağıdır Anne. Tohumun da, toprağın da gücünü bulması, keşfetmesi, sulanması, havalandırılması, bakımı ve dönüşeceği en son nokta olan ormanı için hayati önem taşıyan… İşte o yüzden çocuk okulundan önce Anne Buluşmaları! Şimdi güvenle, sevgiyle, toprağımıza düşmüş Güneş ışığının günaydın sevinciyle lütfen içeri buyrunuz. Burada sevgi var, bilgi var, birlik var, kahkaha var, doğru ve yeterli eğitim var. Kağıdın aklın, kalemin kalbin. Hoş geldin…

Şule ALKIŞ

Etkinliğin Amacı Nedir?

Anne Buluşmaları kapsamında konuşmacı Şule ALKIŞ ve konuk psikologlarımız ile etkileşimli olarak fikir paylaşımında bulunabileceğiniz, sorularınızı sorabileceğiniz buluşma serimizi sizinle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.

Kimler Katılabilir?

Anne buluşmalarına ilgili tüm anneler katılabilir.

Sertifikasyon

Program sonunda katılım gösteren katılımcılarımıza Katılım Belgesi gönderilecektir.

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Buluşmalarımızda Ele Alınacak Konular

 • Annelerde Yetersizlik Hissi
 • Çocuklarda Öfke Kontrolü
 • Çocuklara Sınır Koyma
 • Sevgi ve İlginin Yeterliliği
 • Çocuklarda Dijital Zeka Gelişimi
 • Sosyal Medya ve Alfa Kuşağı
 • Çocuklarla Sağlıklı İletişim
 • Tutarlı Ebeveynlik
 • Zeka Türleri – Geliştirilebilir Zekada İzlenilmesi Gereken Yol & Oyun & Oyuncaklar
 • Çözüm Bulma Oyunu ve Çocuğun Sorunla Başa Çıkabilmesini Destekleyici Yöntemler
 • Eğitimde Öğretmen Öğrenci ve Veli Takımı
 • Çocuklarda Çevre Bilincini Destekleme
 • Duygusal Farkındalık ve Duygu Yönetim
 • Beynin Öğrenme Şekli ve Oyunun Önemi & Oyunsallaştırma
 • Çocuklarda Öz Güven
 • Çocuklarda Sağlıklı Beslenme ve Fitoterapi Yöntemleri
 • Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi
 • Çocuklarda Kitap Okuma
 • Sorumluluk Bilinci
 • Sosyal Hayat Becerileri ve İkili İlişkiler
 • Çocuklarda Dil Gelişimi (tek yönlü araçlar ve teknoloji de dahil)
 • Çocuklarda Üstün Zeka Belirtileri
 • Üstün Zekalı Çocuklara Rehberlik
 • Çocuklar ve Yalan Konuşma Üzerine Doğru Rehberlik
 • Çocuklarla Sosyal Hayatı Sürdürebilme & Anneler Dışarı Hareketi
 • Ev Ortamı ve Birlikte Düzeni Sağlama

Etkinlik İçin Önemli Notlar:

Etkinlik başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Etkinlik başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Katılımcılarımızın Yorumları