Skip to main content

Yeni Zeka ve Akıl Oyunları Eğitiminin Eylül 2020 de açılması planlanmaktadır.
@evokuluderneği sosyal medya hesaplarını ve www.evokulu.org u takipte kalmanızı öneririz.
Eğitim Duyurularının tarafınıza bilgi verilmesini istiyorsanız aşağıdaki linkten formu doldurabilirsiniz.

 

Anne – Babalara Yönelik Zeka Ve Akıl Oyunları Eğitimi

  • Zeka ve Akıl Oyunları EVDE çocuklarınızla nitelikli vakit geçireceğiniz başlıca alanlardan bir tanesidir. Dünya genelinde; Alzheimer hastalığını önlemek amaçlı yaşlılara yönelik, zeka ve yetenek gelişimi amaçlı çocuklara yönelik,stratejik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirme amaçlı iş adamı ve yöneticilere yönelik, hızlı karar verme ve koordinasyon becerilerini geliştirme amaçlı olaraksa sporculara yönelik Zeka ve Akıl Oyunları eğitimleri düzenlenmektedir.
  • ABD’de Dr. Silvia Bunge tarafından yapılan araştırmaya göre Zeka ve Akıl Oyunları 3 ayda çocuklarda 13 IQ puanı kadar, Türkiye’de ise Ev Okulu Derneği Başkanı Mehmet Hilmi EREN ve Dç. Dr. Ayşin Kaplan SAYI öncülüğünde gerçekleştirilen araştırmada ise 9 IQ skoru yükselme gözlemlenmiştir. Yapılan bu çalışma Sabancı Üniversitesi tarafından Eğitimde İyi Örnekler Yarışmasında derece almıştır. Ortalama zekanın 100 olduğundan hareketle kısa bir sürede muazzam bir etkinin varlığından söz edilebilir.
  • Zeka ve Akıl Oyunları aynen ilaçlar gibi belli bir periyotta ve düzende uygulandığında maksimum yarar sağlar. Çocuğun sıkılmaması ve hevesinin de devam etmesi, beyinde en üst düzeyde etkiyi sağlamak için bazıları gün aşırı tavsiye edilir. Bazı oyunlar ise amaçlarına yönelik olarak çocuğun kullanımında değiştirilmelidir. Yani bir ebeveyn olarak sadece Zeka ve Akıl Oyunu satın alıp çocuğun önüne sunarak kaliteli sonuçlar alınamaz.
  • Ev Okulu Derneği olarak EBEVEYNLERE ÖZEL olarak 1 günlük programla Zeka ve Akıl Oyunları eğitimleri açıyoruz.
  • Program kahvaltı eşliğinde sözlü anlatımla başlayacaktır.
  • Öğretilecek oyunlar ağırlıklı kutu oyunları olup okul öncesi – ilkokul ve ortaokul seviyesinden çocuklarla çalışmaya uygun olanlardan seçilmiştir.

Etkinlik Bakırköy İncirli’de yer alan KAFE BAYKUŞ’ta gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Tarihi: 31 Ağustos Cumartesi

Saat Aralığı: 09:30 – 14:30

Etkinlik sonunda SERTİFİKA verilecektir.

Maliyet: Kahvaltı Dahil 100 TL