Skip to main content

Zihin Haritalama Tekniği Eğitimi

 

Amaç

Dersler, eğitimler, toplantılar hayatın her aşamasında not alma, Proje yönetimi, Planlama, Yaratıcı düşünce ve Problem çözme konularında çok amaçlı düşünmeyi ve yaratıcı fikirlere ulaşmayı sağlar.

İçerik

Akıl Haritası, beynin tüm potansiyelini açığa çıkarmayı sağlayan güçlü bir grafik tekniğidir.

Beynin korteksindeki tüm alanları- sözcükler, görüntüler, sayılar, mantık, ritim, renk ve uzamsal farkındalık- tek bir yöntemle güçlü bir biçimde devreye sokar.

Bu sayede size, beyninizin sonsuz derinliklerinde özgürce dolaşma fırsatı sunar.

Zihin Haritalarını kendinizden emin bir şekilde kullanarak düşünme ve planlama ile ilgili tüm aktivitelerinizin daha akılcı ve hızlı hale gelmesini sağlar.

Neler Kazanılır?

Eğitim sonunda, katılımcılar,

 • Hem özel hem de profesyonel yaşamınızda zaman yönetimini geliştirerek haftada %20 zaman kazanacaksınız.
 • İletişim kurma, problem çözme, yaratıcılık ve bilgi alma yöntemlerinizi geliştireceksiniz.
 • Zihin Haritaları ile ‘Öğrenmeyi Öğrenme’nin tadına varacaksınız.
 • Daha yaratıcı, stratejik ve analitik düşünmeye başlayacaksınız.
 • Tek başınıza veya takım olarak daha yaratıcı çalışmalar yapabilecek ve daha yenilikçi fikirler üreteceksiniz.
 • Büyük resmi görmeyi gerektiren fikir ve kavramları hızlı ve kolay bir şekilde anlatabileceksiniz.
 • Zihin Haritalarının kişisel ve profesyonel uygulamalarını öğreneceksiniz.

Katılımcı Profili:Akıl haritaları, ileri düzeyde öğrenmenin ve net düşünmenin öğrencilerin performansını arttıracağı her alanda uygulanır. İş yaşantısında veya günlük yaşantısında daha verimli çalışmak isteyen, planlama yaratıcı düşünme ve problem çözme konusunda fark yaratmak, daha Pratik çözüm üretmek ve zamandan kazanmak isteyen 9 yaş üstü herkes katılabilir.

Tony Buzan tarafından geliştirilen Zihin Haritaları

Verimlilik Atölyesi için Zihin Haritalama programımıza katılabilir veya Tony Buzan Lisanslı Öğretim Görevlisi Mehmet Taşhanlıgil eğitimi ile Zihin Haritalama alanındaki kursumuza katılarak hayatınızı ve kariyerinizi değiştirebilirsiniz.

40 yılı aşkın tecrübesiyle, yaratıcı düşünme ve Zihin Haritalama eğitiminde dünyanın önde gelen uzmanı olan Tony Buzan’ın Türkiye’deki tek lisanslı eğitmeninden Zihin Haritalamayı öğrenin.

Dünya üzerindeki 250 milyondan fazla insanın kullandığı, Apple, Birleşmiş Milletler, Disney ve NASA gibi organizasyonlarda kullanılan son derece çok yönlü yaratıcı düşünme aracı olan zihin haritaları eğitimi sizlere farklı bakış açıları kazandıracak.

Eğitimimizle yaratıcı ve yenilikçi düşünceye giriş yapın veya Zihin Haritalaması’nda tam Tony Buzan Lisanslı Eğitmeni olan Mehmet Taşhanlıgil’den kursumuza katılın.

Üretkenlik için Zihin Haritalama atölyesi: Zihin Haritalama’nın kökenleri hakkında bir anlayış kazanır ve Zihin Haritalama özelliğini günlük hayatınıza ve işinize uygulamak için gereken temel becerileri elde edersiniz.

Zihin Haritalama Sürecinde Tony Buzan Lisanslı Öğretim Görevlisinden Eğitici Eğitimi: Tony Buzan’ın kendisi tarafından düzenli olarak yönlendirilen bu ileri düzey eğitimde, Zihin Haritalama sürecinin kökenlerini anlayacak, çalışma prensibinin arkasındaki bilimsel konuları kapsayan tekniği ve bunu kullanarak etkili bir şekilde nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. Tony Buzan Lisanslı Eğitici Eğitimi kursu, ThinkBuzan kapsamında sertifikalanabileceğiniz Zihin Haritalama kurslarını sunma ve öğretmeye yetkili eğitici olmanızı ve detaylı öğrenmenizi ve başkalarına öğretebilmenizi sağlayacaktır.

Eğitim Tarihleri:

18 Ağustos Salı

19 Ağustos Çarşamba

21 Ağustos Cuma

25 Ağustos Salı

26 Ağustos Çarşamba

28 Ağustos Cuma

Eğitim Saati: 18.00

Yayınlar Youtube üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan kişilere GİZLİ link gönderilecektir.

Sertifikasyon

Etkinlik sonunda e- sertifika verilecektir.

NOT: EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak Europass kart temin edebilirsiniz.

Zihin Haritalama Eğitimi

Eğitmen Kimdir: 

Mehmet Taşhanlıgil

Yeditepe Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünden mezun olan Mehmet Taşhanlıgil, 2011 – 2012 yıllarında Google’da Stajını yaptıktan sonra gittiği Amerika’da gördüğü konsepti, ertesi yıl okulunu bitirdikten sonra hayata geçirerek ilk girişimini kurmuştur. Bir buçuk yıl sonra bu girişimini, kuruluş sermayesinin on katına satarak ilk sermayesini elde etmiştir. Geliştirdiği yazılım sistemleri üzerine Hızlı Okuma – Hafıza Eğitimleri vermektedir.

Zihin Haritaları’nın mucidi, Dünya Hafıza Şampiyonasının kurucusu Tony Buzan ‘dan eğitim almış, ve Türkiye’deki hızlı okuma, hafıza teknikleri, ve zihin haritaları konusundaki tek (TLI) Tony Buzan lisanslı eğitmenidir. Mehmet Taşhanlıgil, Türkiye Belediyeler Birliği eğitmenidir.

Türkiye çapında farklı il ve ilçelerde binlerce kişiye, uzmanlık alanlarında eğitimler vermiştir. Geliştirdiği Speedymemo hızlı okuma ve anlama yazılımı ile 10.000’den fazla öğrenciye hızlı okuma konusunda eğitmiş ve sertifikalandırmıştır. Hızlı Okuma, Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritaları eğitimlerinin yanı sıra, “ 0’dan 1’e” girişimcilik, “İknanın Güleryüzü” iletişim seminerleri vermektedir.

Aktif olarak yürüttüğü görevler, PDA Danışmanlık Genel Koordinatörü, Speedymemo Genel Müdürü, Süper Hızlı Okuma Genel Müdürü, TEDx Ankara Organizatörü, Taşhanlıgil ayrıca aktif olarak 20 ‘ ye yakın okul, kurum ve firmaya eğitim danışmanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Eğitim ile alakalı sanal gerçeklik ve yapay zeka üzerine Ar-Ge projeleri yürütmektedir.

İhtiyacınız olan şeyler

Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon. Aktif bir internet bağlantısı.

Eğitim Nereden Yapılacak?


Eğitimlere BAŞVURAN Kişiler açılacak olan Whatsapp / Telegram grubuna alınarak eğitim bağlantı linki gruptan paylaşılacaktır. Whatsapp / Telegram grubu sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler kaydedilecek olup ayrıca video linki paylaşılacaktır. Kaydedilen eğitimler kaçırılan videoların tekrar izlenebilmesi amacıyla kaydedilmektedir. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Katılım Bedeli: 

Katılımcılar için yapılacak bildirimlerdeki SMS gideri, Mail programı masrafı, Teknik Altyapı ve Sertifika giderleri için Toplam minimum 17 TL aktarım beklenmektedir. Arzu eden katılımcılarımız bizi desteklemek adına daha yüksek bir bedel aktarabilir.

Ayrıca Europass Kart almak isterseniz kartı ayrıca sitemizden temin etmeniz beklenmektedir. Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart temin edebilirsiniz.

  Bağış hakkında bilgi almak için: https://evokulu.org/bagis/

  Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

  Eğitimimizde katılımcılarımız, %89 oranında 10 puan üzerinden 7-10 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.