Resimde Yağlı Boya Tekniği Eğitimi

Eğitimimizin başvuru süreci kapanmıştır. Eğitim ile ilgili aktarımı yaptıktan sonra kayıtların tarafınıza gönderilebilmesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İçinizdeki Sanatçı Ruhu Keşfetmek İster misiniz?

Sözlük anlamı olarak yağlı boya, resim yapmada kullanılan, Pigmentlerin kimi özel sıvılarla karıştırılmasıyla yapılan ve eşyaya renk vermek ya da onu dış etkilerden korumak için sürülen kimyasal maddedir.

Yağlı boya temel bir resim tekniğidir. Dünyaca ünlü ressamlarımızdan günümüze kadar gelen, halen resim yapımında tercih edilen bir tekniktir. Kalıcığını koruyarak uzun yıllar varlığını gözler önüne sermektedir. Renklerin kaynaşması, tonların geçişleri, fırça darbelerinin izleri gibi tuval üzerine sanatımız şekillenmektedir. Sizlerle yağlı boya nasıl yapılır sorununun cevabını detaylarıyla derslerimizde işleyerek yanıtlarını beraber bulacağız. Bu sayede kendinize daha çok güvenerek tablolarınıza özgürce resimler yapacaksınız. Emek ve sabır ile uzun yıllar saklayabileceğiniz eserleriniz olacaktır. Temel bilgiler doğrultusunda adım adım giderek resminiz hayat bulacaktır. Hayran kalarak baktığımız eşsiz ressamlarımızın eserleri uzun zamanların emekleri sonucu oluşmaktadır. Bizde sizlerle birlikte değerli bir zaman çerçevesinde renkli serüvenimizde ilerlemeler kaydedeceğiz.

Malzeme Listesi:

 • Tuval ( ölçüsü: 35×50 veya 50×70 olabilir)
 • Yağlı boya ( set olarak alınabilir. Ya da tek tek renkler alabilirsiniz. Ana renkler ile birlikte siyahbeyaz kesin olması gerekiyor. )
 • Yağlı boya fırçaları ( numaralı ince-kalın uçlu çeşit çeşit alabilirsiniz.)
 • Palet
 • Resim yağı Terebentin (kokusuz)
 • Bez ( fırçalarınızdaki fazla boyaları ve fırça temizlemek için eski kumaşlarınızı kullanabilirsiniz)

Kimler Katılabilir?

4 yaş ve üzeri olmak üzere kendini kara kalem resim becerisi konusunda geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

Eğitim Tarihleri:

14, 16, 20, 23, 27, 30 Ekim – 3, 6 Kasım  18.00

Yayınlar Youtube üzerinden gerçekleştirilecektir. Minimum 1 kez olmak üzere o hafta yapılacak olan Youtube dersi Zoom ve türevi uygulamalarda yaş grubuna göre düzenleme yapılarak  gruplar şeklinde yapılacaktır.

NOT:Grup derslerinin tarih ve saatleri ilan edilen programdan grup sayısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir

Sertifikasyon

Etkinlik sonunda E- sertifika (Katılımcı Sertifikası) verilecektir.

Katılım Bedeli:

 Katılımcılar için yapılacak bildirimlerdeki SMS gideri, Mail programı masrafı, Teknik Altyapı ve Sertifika giderleri için minimum 49 TL aktarım beklenmektedir. Arzu eden katılımcılarımız derneği desteklemek adına daha yüksek bir bedel aktarabilir.

BANKA BİLGİLERİMİZ

Dernek aktarımları, eğitimler için destekleriniz ve bağışlarınız için

Dernek İktisadi İşletme Hesabı

HALKBANKASI

Alıcı Adı : Eğitim Evde ve  Ev Okulu Derneği İktisadi İşletmesi

İban : TR 35 0001 2009 7980 0012 0000 13

Bağış hakkında bilgi almak için: https://evokulu.org/bagis/

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, E-DEVLET + Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

  Eğitim Nereden Yapılacak?

  Eğitimlere BAŞVURAN Kişiler açılacak olan Whatsapp / Telegram  grubuna alınarak eğitim bağlantı linki Whatsapp / Telegram  gruptan paylaşılacaktır. Whatsapp / Telegram  grubu sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler kaydedilecek olup ayrıca video linki paylaşılacaktır. Kaydedilen eğitimler kaçırılan videoların tekrar izlenebilmesi amacıyla kaydedilmektedir. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

  Eğitimlerin büyük çoğunluğu Youtube üzerinden yapılacak olup, minimum bir eğitim gruplar halinde Zoom ve türevi uygulamalardan yapılacaktır.

  Eğitim için Önemli Notlar

  Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

  Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

  Diğer Eğitimler İçin TIKLAYINIZ: https://evokulu.org/egitimler/

  Katılımcılarımızın Yorumları

   Eğitmen

   Merve YAZICI (Ressam)

   Edirne Hasan Rıza Güzel sanatlar lisesi Resim Bölümü ile temel eğitimine başlayarak ardından Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-iş Öğretmenliği bölümünden mezundur. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Yüksek Lisans eğitim sürecine devam etmektedir. 2 yılı aşkın süredir Tekirdağ Sahne Sanatları’nda resim derslerinin eğitimini vermektedir.

   Sergileri ve Çalışmaları

   Trakya Üniversitesi Özgün Baskı Sergisi

   • Atatürk Resimleri ve Karma Sergi
   • Çocuk ve Hayaller Sergisi
   • Anasanat Atölye B Grubu Karma Sergi
   • Gönüllü Gençler Resim Sergisi
   • Trakya Üniversitesi Mezuniyet Sergisi
   • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ KONGRE MERKEZİ PDR ZİRVESİ İSTANBUL
   • Kişisel Resim Sergisi
   • NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
   • Lisansüstü Öğrenci Sergisi
   • NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
   • Uluslararası Posta Sanatı Bienali Sergisi
   • NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
   • Yılında O’nun İzindeki Türk Gençliği
   • Öğrenci Resim Sergisi
   • NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİ
   • Lisansüstü Online Öğrenci Sergisi

   Ev Okulu Derneği Esentepe Mahallesi, Mithat Ulu Ünlü Sokak No: 20/B D:1 Şişli / İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02