Skip to main content

Proje Yazarı Olmak İsteyenler için
Proje Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Neden Proje Eğitimi Almalısınız?

 • Proje yazmayı öğreneceksiniz.
 • Kabul edilme ve desteklenme ihtimali yüksek projeler üretebileceksiniz.
 • Maddi kaynaklar elde edebilecek, Milyon TL bütçeli hibe desteği alabilecek süreçleri öğreneceksiniz.
 • Kişisel projelerin yanı sıra çalıştığınız kuruma katma değer kazandıracaksınız
 • Yurtdışına ÜCRETSİZ çıkmanın ve kişisel gelişiminize, yabancı dilinize katkı sunmanın yollarını öğreneceksiniz.
 • Projelerde bütçe ve süreç yönetimini öğreneceksiniz.
 • Eğitim sonunda gülen bir yüz ve keşke bu eğitimi daha önce alsaydım diyeceksiniz 🙂

Türkiye’deki her bir evi eğitim ve mutluluk yuvasına dönüştürmek vizyonuna sahip derneğimizin misyonu; her bir bireyin gelişimlerinin ve her türlü eğitim sürecinin ev ve aile ortamında desteklenmesine yardımcı olmak ve çeşitli eğitimler yoluyla bireylerin gelişimlerinin desteklenmesidir. Bu kapsamda, çeşitli eğitimler, faaliyet alanlarında özellikle üniversiteli genç arkadaşlarımızla yürüttüğümüz çalışmalarımıza bir yenisini eklemekten ve Proje Yazarı Olmak İsteyenler için Proje Eğitimimizi duyurmaktan mutluluk duyarız.

Programın Amacı

Eğitimimizin amacı; İSTKA, Kalkınma Ajansları, ERASMUS, TÜBİTAK, SODES, AB, Konsolosluk, Vakıflar, Bakanlık ve AB Projelerinin nasıl yazılıp yürütülebileceği yetkinliğini katılımcılarımıza kazandırmaktır.

Programın İçeriği

Proje yönetimi, belirli bir projenin hedef ve amaçlarına ulaşıp bitirilmesi için kaynakların planlanması, organize edilmesi, tedarik edilmesi ve yönetilmesi disiplinidir. Projeler belirli özgün hedef ve amaçlara ulaşmak amaçlı uygulanır. Eğitim süresi 25 saat olup katılımcılar için eğitim sonu sınav tarihi  ve 3 sayfalık proje bitirme ödevi eğitim sürecinde duyurulacaktır.

Bir projenin başarılı bir şekilde yönetilmesi için bilinmesi gereken temel bilgiler bu eğitim içerisinde verilmiştir.

Eğitim içerisinde proje yönetimi hakkında temel bilgileri alacak ve projelerinizi planlarken ve yönetirken kullanabileceğiniz pratik bilgileri elde edeceksiniz. 

Bu kursu alan kişiler proje yönetimi hakkından temel bilgileri bulacaktır. Bunlar özetle; 

 • Temel Tanım ve Terimler
 • Proje Yaşam Döngüsü
 • Proje Yönetimi
 • Proje Bütçesi: Hibe ve Destek Katkı Süreçleri Nasıl Sağlanır?
 • Proje Faaliyetleri ve Üretilen Belgeler
 • Proje Süreç ve Aktiviteleri
 • Sosyal Girişimcilik
 • Sosyal Sorumluluk Projeleri Yazımı
 • Erasmus+
 • Ka1 Projeleri Yazımı
 • Ka2 Projeleri Yazımı
 • ETwinning yazımı ve yürütmesi
 • Üniversite öğrencileri AB Projeleri
 • AB Projeleri
 • Konsolosluk Projeleri
 • TÜBİTAK Projeleri
 • Bakanlık Projeleri
 • Kalkınma Ajansı Projeleri
 • SODES Projeleri
 • Teknik projeler ve yürütülmesi

Eğitimde 50 kişiye kadar Proje Yazım ve Uygulama ekibi oluşturulacak ve bu ekibe ilave 10 saatlik Proje Yorum Süreçleri Eğitimi verilecektir. Bu ekip, proje öneri formunun incelenmesi neticesinde belirlenecektir.

Kimler Katılabilir?

 • Öğretmenler, Üniversite Öğrencileri
 • “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi”, ‘’Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” veya ‘’Psikoloji’’ gibi ruh sağlığı ve çocuk alanında ilgili bölümlerden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • Eğitim Fakültesi lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası mezun veya öğrencileri
 • Proje yazımında uzmanlaşmak isteyen bu alana ilgili HERKES eğitimimize katılabilir.

  Sertifikasyon

  Proje yazım programına katılarak program sonunda gerçekleştirilen sınavı ve 3 sayfalık proje bitirme ödevini tamamlayan katılımcılarımıza “Uygulayıcı Sertifikası” verilecektir.

  NOT: Eğitim başvurusu sonrası katılımcıya özel ilan edilecek sınav tarihinde, sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, ilgili işlemlerin yürütülebilmesi için gerekli olan 45 TL’lik ek ödeme yapmaları durumunda, sınav katılım hakkı yeniden tanımlanacaktır. Ek ödeme mağduriyetine düşülmemesi için belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesi gerektiğini hatırlatırız.

  EUROPASS Kart

  EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

  Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

  NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

  Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

  Eğitim Nereden Yapılacak?

  Eğitim; interaktif, soru cevap destekli yürütülecektir.

  Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

  Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

  Eğitim için Önemli Notlar

  Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

  Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

  Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcılarımızın Anket Sonuçları

  Eğitimimizde katılımcılarımız, %92 oranında 5 puan üzerinden 4-5 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

   Katılımcılarımızın Yorumları

   Eğitmenler

   Eğitimciler proje yazma ve yürütme konusunda en yetkin isimlerden belirlenmiştir.

   Mehmet Hilmi EREN: Uzman Psikolojik Danışman, Proje Koordinatörü

   Mehmet Hilmi Eren 1981 tarihinde dünyaya geldi. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde tamamladı. Beykent Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nde aldığı yüksek lisans eğitimini 2009 senesinde “Üstün Zekalılık ve Üstün Zekalıların Eğitimi İle İlgili Yapılan Çalışmalar” konulu bitirme tezi ile tamamladı. Doktora eğitimine Okan Üniversitesinde devam ediyor.

   2006-2010 yılları arasında Zeytinburnu Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü olarak görev yaptı. 2010 yılında Beykoz Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevinde bulunan Eren 2010-2019 yılları arasında Bakırköy ve Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevini üstlendi. Yine 2010 yılında 18. Milli Eğitim Şurası Divan Görevi Üyeliğin’de bulundu. Tüm Üstün Zekalılar Derneği (TÜZDER) kurucu başkanlığını yürüttü.

   Gelecek Eğitimde Derneği Genel Sekreteridir. Türk PDR İstanbul Şubesi Başkan yardımcılığı yaptı. Beşiktaş Rehberlik ve Araştırma Merkezi müdürü olarak MEB’deki görevine devam etmekte olan EREN Türkiye’nin ilk ve tek Ev Okulu Derneği’nin kurucusu ve başkanı olarak görevine devam etmektedir.

   Ömer Faruk METİN:  AB Proje Uzmanı, Proje Koordinatörü

   1981’ de Mersin’de 3 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi.
   İlk orta eğitimini Mersin’de tamamladı. İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.
   İlkokul, ortaokul ve Sosyal Bilimler Lisesinde İngilizce öğretmeni olarak çalıştı.
   2006 yılından bu yana bir çok farklı program bünyesinde ve farklı kurumlarla Avrupa Birliği, Kalkınma Ajansı vb. projeleri yazdı ve yürüttü.
   Evli ve 2 çocuk babası. Halen bir ilk/ortaokulda Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü.

   İsmail Hilmi ADIGÜZEL:  Gençlik Platformu Kurucusu, Sosyal Girişimci

   21 Mayıs 1983 tarihinde İzmir’in ilkler şehri olarak bilinen Bergama İlçesi’nde dünyaya gelen İsmail Hilmi Adıgüzel;

   Gençlik Platformu ve Marka yönetimi Derneği vb. STK’larda kurucu yönetim kadrolarında bulundu. Gençlik Platformu ile 85 farklı üniversite de eş zamanlı olarak ulusal ve uluslararası sosyal sorumluluk projelerini organize etti. 

   2011 Yılında kurduğu Acayipişler Atölyesi Reklam ajansı bünyesinde birçok ulusal markanın marka stratejilerini ve reklam kampanyalarını yürütüyor ve danışmanlık veriyor. Aynı zamanda, üniversiteler, Ticaret odaları ve iş adamları dernekleri gibi birçok kurumda Marka yönetimi ve Sosyal Girişimcilik konularında seminerler  vermeye devam ediyor.

   İletişim fakültesinde okuyan ve staj yapma da sorun yaşayan genç iletişimcilerin uzun dönem staj yapmalarının önü açmak ve sadece gençlere özgü haberlerin olduğu Genç Haber’ide sosyal girişim olarak kurdu.

   Tüm dünyada şirketlerin ve STK’ların evrimleşerek, sosyal girişimciliğin bir iş planı haline gelişini gözlemliyor ve bu alanda çalışmalarını sürdürüyor.

   Sinem Ucal ÇEPNİ: İnovasyon Proje Yöneticisi ve Sahibi

   Sinan SARI: eTwinning Kocaeli İl Koordinatörü 

   Sinan Sarı 1976 yılında Kandıra-Kocaelide doğmuş, evli ve iki çocuğu vardır.

   19 Mayıs Üniversitesi İngilizce öğretmenliği mezunu olup 2004 yılından beri Kocaeli Valiliği ve Kocaeli İl MEM de AB projelerinde proje uzmanı olarak çalışmakta olup onlarca KA1-KA2 projesi yürütmüştür. Ayrıca eTwinning Kocaeli il koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

   Yasin SAVAŞ: Proje Yürütücüsü

   Yasin Savaş 1987 yılında dünyaya geldi. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Gazi Üniversitesi’nde tamamladı. Şu an ise Enerji Sistemleri Mühendisliği alanında Doktora eğitimine devam etmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nda öğretmen olarak görev yapmakta olan Yasin Savaş İstanbul Enerji Takımı kurucu olarak İstanbul’da okulların yenilenebilir enerji ile buluşmasını sağlamıştır. Birçok ulusal ve uluslararası projeye katılmış, yine birçok projeye koordinatörlük yapmıştır. Avrupa Komisyonu, Erasmus+, Avrupa Eğitim Vakfı projeleri, Tübitak, İstanbul Kalkınma Ajansı projeleri bunlardan bazılarıdır.