Skip to main content

Oyunlarla İngilizce Atölyesi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Oyunlarla İngilizce Atölyesi EV OKULU APP Abonelerine 990 TL yerine ÜCRETSİZ sunulmaktadır.

Ev okulu App abonesi olmak için Appstore indirme linki:https://apps.apple.com/tr/app/ev-okulu-app/id6478512351?l=tr
Ev okulu App abonesi olmak için Playstore indirme linki:https://play.google.com/store/apps/details?id=org.evokulu.app&pcampaignid=web_share
Ev okulu App Bilgilendirme Videosunu izlemek için tıklayınız : https://youtu.be/qhIrW13ZLi0

Çocuklarda dil gelişimi, anne karnında başlayan doğal bir süreçtir. Beyin gelişimleri hızlı ilerleyen çocuklar için anadil eğitiminin yanı sıra ikinci dil eğitimi de verilmesi de çocukların bilişsel gelişimlerine uygun şekilde önerilmektedir. Bu kapsamda çocuklara yönelik bütüncül gelişimleri desteklemeye önem veren derneğimiz, dil gelişimlerini de desteklemek için çocuklara yönelik Oyunlarla İngilizce Atölyesi’ni duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

Neden Oyunlarla İngilizce Eğitimine Katılmalısınız?

 • Öğrencilerin daha istekli ve hevesli bir şekilde dil becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabileceksiniz.
 • Öğrencilere oyunlar aracılığıyla konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini kullanırken daha fazla pratik yapma fırsatı sunabileceksiniz.
 • İngilizce oyunlar, diyalog kurma, takım çalışması yapma, sorular sorma ve cevaplama gibi iletişimsel becerileri güçlendirebilecekler.
 • Kelimelerin anlamlarını, kullanımlarını ve cümle içinde nasıl yer alacaklarını oyunlar sayesinde daha kolay öğrenebilecekler.

Eğitim Açıklaması:

Öğrencilerin dil öğrenim süreçlerini eğlenceli oyunlar eşliğinde kolaylaştırmayı ve buna ek olarak ebeveynlerin çocukların dil gelişimlerini yalnızca okulla sınırlı kalmayarak ev ortamında da onların dili olan “oyun” eşliğinde nasıl destekleyebilecekleri konusunda rehber görevi gören bu eğitim programı, alışılagelmiş dil öğretim yöntemlerinin dışına çıkarak ebeveyn ve çocuk ilişkisini güçlendirerek yabancı dil öğrenimini kolaylaştıracak yöntemler sunacaktır.

Eğitimin Amacı

Oyunlarla İngilizce Atölyesi Eğitimi’nin amacı; öğrencilerin İngilizce dil becerilerini eğlenceli ve etkileşimli bir şekilde geliştirmeyi, öğrencilerin motivasyonunu artırmayı, iletişim becerilerini geliştirmeyi, dil bilgisini kavramayı kolaylaştırmayı ve kelime dağarcığını genişletirken kültürel farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte oyunlar aracılığıyla öğrencilerin dil becerilerini pratik etmeleri ve özgüvenlerini artırmaları hedeflenmektedir.

Eğitim İçeriği:

 • Oyun Tabanlı Dil Öğrenimi
 • Dil Bilgisi Oyunları
 • Dinleme ve Anlama
 • Görsel ve İşitsel Materyallerle Desteklenmiş Oyunlar
 • Kelime Oyunları

Eğitim Programı:

Eğitim programına kayıt yapmanız durumunda, tarafınıza SMS ile gönderilecek olan Telegram linki üzerinden eğitim grubuna katılabilir ve 1 ile 3 ay süresince, 7/24 eğitim videolarına erişim sağlayabilirsiniz. Ardından size özel ilan edilecek sınav tarihinde sınava dahil olarak sertifikanızı alabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?

Temel seviyede İngilizce bilgisi edinmek isteyen çocuklar ve ebeveynler katılabilirler.


Sertifikasyon

Eğitim programı sonunda tarafınıza özel ilan edilecek sınav tarihinde sınava katılıp başarılı olan katılımcılara Ev Okulu Derneği onaylı “Katılımcı Sertifikası” verilecektir.

NOT: e-Devlet onayı için gerekli sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, e-Devlet görünürlüğe sistem kredi ödemesi için gerekli olan 89 TL ek ödeme yapmaları şartıyla katılımcılar, kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, E-DEVLET + Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

  Eğitim Nereden Yapılacak?

  Eğitim; interaktif, soru cevap destekli yürütülecektir.
  Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür.
  Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.
  Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.
  Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

  Eğitim için Önemli Notlar

  Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

  Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

  Örnek Eğitim Videomuz

  Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcılarımızın Anket Sonuçları

  Eğitimimizde katılımcılarımız, %92 oranında 5 puan üzerinden 4-5 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

   Katılımcılarımızın Yorumları

   Eğitmen

   Nurperi CÖMERT İĞDİGÜL

   Ben Nurperi Cömert İğdigül. 16 senelik İngilizce öğretmeniyim. Evli ve 1 çocuk annesiyim.

   İçlerinde Doğa Koleji ve Bahçeşehir Koleji de olmak üzere yaklaşık 10 sene Mersin’in önde gelen kolejlerinde görev yaptım.

   2010 Yılında İstanbul British Side Dil Akademi’den Cambridge uluslar arası İngilizce öğretmenliği yapabilir yeterlilik belgesi CELTA sertifikamı aldım.

   2015 yılında Mersin/ Akdeniz Halil Akgün İmam Hatip Ortaokuluna atandın.

   2017-2018 eğitim öğretim yılında Mersin/Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde DynEd ve Yabancı Dil Koordinatörlüğünü yürüttüm. Hala veli ve meslektaşlarımıza yönelik çektiğim Eğitsel Oyun videolarımla Akdeniz İlçe MEM ile çalışmalarımız devam etmekte.

   Aldığım eğitimler ve yaptığım araştırmalar sonucunda oğlumla başladığım erken yaşta yabancı dil eğitimi çerçevesinde anneliğimi öğretmenliğimle harmanlayarak “Oyunlarla İngilizce” isimli projemi hayata geçirdim. Oyunların gücüne inanarak 3 yıldır aktif olarak İngilizce Eğitsel Oyun tasarlamaktatım.
   Çocuk Gelişimi Bölümünde 2. Üniversitesimi okumaktayım. İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğiyle İngilizce öğretmenlerine “Oyunun Önemi-Oyunun Öğrencilerin Hayatındaki Yeri- İngilizce Eğitsel Oyun Tasarımı” hakkında eğitim vermekteyim.
   Bunun yanında velilere erken yaşta yabancı dil eğitimi ve oyunun önemi hakkında da eğitimler vermeye devam etmekteyim.