Oyunlarla Erken Yaşta Yabancı Dil Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Çocuklarda dil gelişimi, anne karnında başlayan doğal bir süreçtir. Beyin gelişimleri hızlı ilerleyen çocuklar için anadil eğitiminin yanı sıra ikinci dil eğitimi de verilmesi de çocukların bilişsel gelişimlerine uygun şekilde önerilmektedir. Bu kapsamda çocuklara yönelik bütüncül gelişimleri desteklemeye önem veren derneğimiz, dil gelişimlerini de desteklemek için ebeveynlere ve ilgili tüm katılımcılarımıza yönelik Oyunlarla Erken Yaşta Yabancı Dil Eğitimi’ni duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

Eğitim İçeriği

 • Ebeveynler İçin Uygulamalı (Örneklerle Etkileşimli Eğitim)
 • Oyunun Önemi
 • Oyunun Çocuğun Hayatındaki Önemi
 • Oyunun Eğitimdeki Yeri ve Değeri
 • Ebeveynler Çocuklarıyla Neden Oyun Oynamalı?
 • Oyun Oynayan Çocuğun Beyninde Ne Olur
 • Oyunu Anlamlı Kılan Etkenler
 • Oyun, Eğitsel Oyun ve Oyunlaştırma Farkı Nedir?
 • Eğitici Oyunun Kazanımları Nelerdir?

Kimler Katılabilir?

Eğitime, çocuklara İngilizce öğretmek ve yeni dünyalar keşfetmek isteyen tüm ebeveynler ve ilgili herkes katılabilir. 

Eğitim Tarihi

Eğitimimiz, 16-18-23-25 Şubat 2022 tarihlerinde saat 20.30-21.30 aralığında gerçekleşecektir. 

Sertifikasyon

Eğitim programının sonunda ‘Katılımcı Sertifikası’’ verilecektir.

NOT: E-devlet onayı için gerekli sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, e-devlet görünürlüğe sistem kredi ödemesi için gerekli olan 25 TL ek ödeme yapmaları şartıyla katılımcılar, kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

Sertifika Örneği:

Katılım Bedeli

Eğitimimize katılım bedeli minimum seviyede tutulmaya çalışılmış olup 90 TL’dir. 

EUROPASS Kart

  EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

  Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, E-DEVLET + Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

  NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

  Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

  Eğitim Nereden Yapılacak?

  Eğitim; interaktif, soru cevap destekli yürütülecektir.

  Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

  Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

  Eğitim için Önemli Notlar

  Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

  Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

  Katılımcılarımızın Yorumları

   Eğitmen

   Nurperi CÖMERT İĞDİGÜL

   ‘’Ben Nurperi Cömert İğdigül. 16 senelik İngilizce öğretmeniyim. Evli ve 1 çocuk annesiyim.

   İçlerinde Doğa Koleji ve Bahçeşehir Koleji de olmak üzere yaklaşık 10 sene Mersin’in önde gelen kolejlerinde görev yaptım.

   2010 Yılında İstanbul British Side Dil Akademi’den Cambridge uluslar arası İngilizce öğretmenliği yapabilir yeterlilik belgesi CELTA sertifikamı aldım.

   2015 yılında Mersin/ Akdeniz Halil Akgün İmam Hatip Ortaokuluna atandın.

    

   2017-2018 eğitim öğretim yılında Mersin/Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde DynEd ve Yabancı Dil Koordinatörlüğünü yürüttüm. Hala veli ve meslektaşlarımıza yönelik çektiğim Eğitsel Oyun videolarımla Akdeniz İlçe MEM ile çalışmalarımız devam etmekte.

   Aldığım eğitimler ve yaptığım araştırmalar sonucunda oğlumla başladığım erken yaşta yabancı dil eğitimi çerçevesinde anneliğimi öğretmenliğimle harmanlayarak “Oyunlarla İngilizce” isimli projemi hayata geçirdim. Oyunların gücüne inanarak 3 yıldır aktif olarak İngilizce Eğitsel Oyun tasarlamaktayım.

   Çocuk Gelişimi Bölümünde 2. üniversitemi okumaktayım.  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğiyle İngilizce öğretmenlerine “Oyunun Önemi-Oyunun Öğrencilerin Hayatındaki Yeri- İngilizce Eğitsel Oyun Tasarımı” hakkında eğitim vermekteyim.

   Bunun yanında velilere erken yaşta yabancı dil eğitimi ve oyunun önemi hakkında da eğitimler vermeye devam etmekteyim.’’

   Ev Okulu Derneği Esentepe Mahallesi, Mithat Ulu Ünlü Sokak No: 20/B D:1 Şişli / İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02