Ev Okulu Derneği olarak çocuk ve aile konusunda ilgili alan çalışanlarının gelişimini önemsiyoruz.

Eğitim giriş düzeyinde bir eğitimdir. Amacı yaygın kullanılan oyun terapileri konusunda bilgi sahibi olmaktır. Eğitimde katılımcılar çocuklarda kullanılan birçok oyun terapisi yaklaşımı konusunda bilgi sahibi olacaktır. Dolayısı ile hangi çocuk terapisi ekolünün kendilerine uygun olduğunu seçip isterlerse o alanda ilerleyebileceklerdir. Ayrıca katılımcılar oyunun ve oyuncağın iyileşmeye ve dönüşüme yol açtığını bizzat kendi üzerinde deneyimleyeceklerdir. Eğitim sonrasında katılımcılar çevresindeki çocuklarla nasıl iyileştirici oyunlar oynanacağı konusunda bilgi sahibi olacaklar ve 10 oyun terapisi tekniğini öğreneceklerdir. Eğitimde Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Gelişimsel Oyun Terapisi, Kum Oyunu Terapisi, Kukla Terapisi, Theraplay, Öykülerle Terapi gibi başlıklar ele alınacaktır.

BU EĞİTİM KİMLER İÇİN UYGUN:

 • “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • “Psikoloji” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • “Özel Eğitim Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • “Okul Öncesi Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • “Üstün Zekalılar Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • “Sosyal Hizmet” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • “Tıp ve Hemşirelik ” Bölümünden lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • ‘’Ergoterapi’’ Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • ‘’Dil ve Konuşma Terapisi’’ Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi almış olanlar

Eğitim Tarihi

* Eğitim 26-29 Kasım 2020 tarihlerinde 09:00-17:00 saatleri arasında olacaktır.

 

Sertifikasyon

Eğitim sonunda Mehmet Teber imzalı Ev Okulu Derneği onaylı E-Katılım Belgesi verilecektir.

* Belgeyi alabilmek için tüm oturumlara katılmak zorunludur

 

İhtiyacınız Olan Şeyler
 • Aktif güçlü internet bağlantısı
 • Bilgisayar ya da tablet
 • Kurşun kalem ve silgi
 • Bol bol A4 kağıt
 • 12 renk kuru boya
 • 10 adet minyatür oyuncak
Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitimlere BAŞVURAN Kişiler açılacak olan Telegram  grubuna alınarak eğitim bağlantı linki Telegram  gruptan paylaşılacaktır. Telegram  grubu sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür.

Eğitimler ZOOM  uygulaması üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır* Tüm eğitim boyunca kameraların açık olması zorunludur

 

Katılım Bedeli

Bu çalışma Sn Mehmet TEBER hocamızın liderliğinde gerçekleştirilmektedir.

İlgili eğitimin katılımcı koşulunu sağlayan kişiler için geliştirici yönü sebebiyle destekliyor ve takipçilerimize öneriyoruz.

Bu çalışma için maliyetlendirme minimum seviyede tutulmaya çalışılmıştır. Katılım bedeli 790 TL ‘dir

İlgili banka hesabıa ücret yatırdıktan sonra başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

BANKA BİLGİLERİ

Alıcı: Mehmet TEBER

İban : TR 24 0020 5000 0003 3551 0000 02

 

Eğitimi Kim Veriyor?

MEHMET TEBER (KLİNİK PSİKOLOG)

1980 yılında İzmit’te dünyaya geldi. İlkokulu, ortaokulu ve liseyi burada okudu. Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2003 yılında “Onur Derecesi” ile mezun oldu. İlk yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri’nde, ikincisini ise Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji’de aldı. İkinci yüksek lisansını oyun terapisi alanındaki tezi ile tamamladı. Mehmet Teber halen Klinik Psikoloji alanındaki doktorasına devam etmektedir. 

Üniversite sonrasında rehabilitasyon merkezi, danışmanlık merkezi, dershane, anaokulu, özel okul gibi birçok kurumda görev aldı. 2008 yılında iki arkadaşı ile birlikte Ahenk adındaki danışmanlık merkezini kurdu. 2016 yılında Ahenk Çocuk adını alan bu merkezde çocuklar üzerine olan görüşmelerine devam etmekte ve terapiler yapmaktadır. Aynı zamanda çeşitli kurumlarda çocuk eğitimi, oyun terapisi üzerine seminerler ve eğitimler vermekte; birçok çocuk projesine danışmanlık yapmaktadır. Teber uzun yıllar Pedagoji Derneği’nin başkanlığını yapmış ve Yeşilay’da bilim kurulu üyesi olarak bulunmuştur. 

Mehmet Teber’in temel uzmanlık alanı çocuklar, çocuk psikolojisi, çocuk eğitimi ve oyun terapisidir. Teber, çocuk psikolojisi, gelişimi ve patolojisi ile ilgili eğitimlerini Mücahit Öztürk, Senem Başgül, Bengi Semerci gibi Türkiye’nin önce gelen çocuk psikiyatristlerinden almıştır.  

Mehmet Teber, aynı zamanda Türkiye’nin önde gelen oyun terapistlerindendir. Teber, oyun terapisi eğitimlerini Braam Beethge, Byron Norton, Carlo Ruffino, Gita Morena, Maria Kendiler, Marlo Winstead, Reyhana Seedat, Saara Salo gibi birçok yabancı hocadan almıştır. Mehmet Teber Türkiye’nin birçok şehrinde oyun terapisi alanında eğitimler açmıştır. Bu alanda tez yazmış, birçok teze öncülük yapmış ve iki bilimsel makale yayınlamıştır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nde lisans düzeyinde ilk oyun terapisi dersini açarak bu dersi vermiştir. Teber, Amerika merkezli oyun terapileri derneğinin (APT) uluslararası düzeyde oyun terapisi, oyun terapisi süpervizörü olmak için gerekli olan şartlarını tamamlamıştır. Teber her yıl düzenlenen ve terapi ekollerinin ustalarının buluştuğu Türkiye Psikoterapi Zirvesi’nde oyun terapisini temsil etmektedir. 

Etkili iletişim, eğitim bilimleri ve eğitim felsefesi gibi alanlar diğer ilgi alanlarını oluşturmaktadır. Mehmet Teber’in yayınlanmış 5 kitabı bulunmaktadır. 

Ev Okulu Derneği Ortabayır mahallesi şair çelebi sokak  Gürtaş iş merkezi no :1 kat :1 D :2 Levent /İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02


Open chat
Bizimle İletişime Geçin!!