Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

Ev Okulu Derneği PDR ve Psikoloji bölümünden gençlerin Ev Rehberi sıfatıyla ailelere evlerde ve online platformda destek vermelerini destekleyen bu alan çalışanlarına yeni bir istihdam kapısı ve ihtiyaç oluşturmuş öncü bir STK’dır.

Çocukların erken dönemde keşfedilmesi ya da olası problemlerin erken dönemde fark edilmesi dernek olarak önemle üzerinde durduğumuz bir konudur. Bu amaç doğrultusunda Objektif Testler Eğitimimizin 6. sını Online Platformda gerçekleştiriyoruz.

 

EĞİTİM AÇIKLAMASI

63 ders, 1 ön bilgilendirme canlı yayın, 1 süpervizör canlı yayın 16 saatlik içerik, 38 indirilebilir kaynak olan Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi paketi içeriğinde doğumdan itibaren 14 yaşa kadar olan bebek ve çocukların bilişsel yapılarını ve gelişimsel süreçlerini ölçebileceğiniz değerlendirme testlerini bulacaksınız.

Bu testler, geçerlik ve güvenirlik çalışmaları yapılmış, bilimsel veriler ve puanlar veren, okul-hastane ve diğer merkezlerde kolaylıkla uygulanabilen objektif testler…

Eğitimin içeriğinde bu testlerin nasıl uygulanacağını, nasıl puanlanacağını, nasıl yorumlanıp değerlendirileceğini ve nasıl dönüt verileceğini sunumlar, vaka analizleri, uygulama örnekleri ve görseller eşliğinde öğreneceksiniz.

Bu eğitimi tamamladığınızda çocukları daha yakından tanıyabileceksiniz. Zekâ, bellek planlama ve dikkat, dil ve motor beceriler, görsel ve işitsel algı gibi yetenek alanlarında objektif ve somut değerlendirme yapma imkânına sahip olacaksınız.

O güne kadar fark edilmemiş ve sadece “yaramaz” olarak tanımlanan farklı gelişen özel çocukları kısa sürede fark edebilecek, gerekli tedbirleri geç olmadan alabileceksiniz.

Bu eğitimin sonunda testlerle ilgili başlangıç ve temel olacak önemli bilgiler edinecek, çocuklarla çalışırken testlerin de etkili bir şekilde kullanılabileceğini göreceksiniz.

Özellikle işe alımlarda kişisel ve mesleki gelişimlerine yatırım yapmış olanların bir adım önde olduğu günümüzde, bu eğitim CV’nizde önemli bir yer tutacaktır.

Objektif testlerin eğitimlerini daha önce almışsanız da, bu eğitim sizin için iyi bir hatırlama ve uygulamaya geçme fırsatı olabilir.

 • Eğitimin başında yayınların ne şekilde izlenmesi gerektiği, dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda 1 saatlik canlı yayın bağlantısı gerçekleştirlecektir.
 • Eğitimin sonunda soru ve cevapların alınabileceği Süpervizyon kapsamında2 saatlik canlı yayın bağlantısı gerçekleştirilecektir.
 • UYGULAYICI kapsamında başvuranlar için ilan edilen tarih sonuna kadar yaptıkları uygulamaları gönderdikten sonra Süpervizyon kapsamında 2 saatlik canlı yayın bağlantısı gerçekleştirilecektir.
BU EĞİTİM KİMLER İÇİN UYGUN:
 • “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Psikoloji” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Özel Eğitim Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Okul Öncesi Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri.
 • “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri.
 • “Üstün Zekalılar Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Sosyal Hizmet” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri
 • “Ergoterapi” Bölümünden lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin son sınıf öğrencileri.
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası olanlar
BU EĞİTİMDE ÖĞRENECEKLERİNİZ
 • Ölçme araçları ile ilgili temel kavramlar(Zekâ, Zekâ Yaşı, Kronolojik Yaş, Standartlık, Norm vb.)
 • Ölçme araçlarının kullanım alanları, sınıflanması, işlevleri ve uygulama ilkeleri
 • Ölçme araçlarını kullanırken tercih edilmesi gereken uygun iletişim yöntemi ve fiziki ortamın hazırlanması
 • Objektif testlerin kullanımı: uygulanması, puanlanması ve yorumlanması ile dönüt verme
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri
 • Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 • Gesell Gelişim Figürleri Testi
 • Porteus Labirentleri Testi
 • Kent EGY Testi
 • Frankfurter Dikkat/ Konsantrasyon Testi
 • Peabody Resim Kelime Testi
 • Goodenough- Harris Bir İnsan Çiz Testi
 • Vaka analizleriVERİLECEK BELGE TÜRÜ

Eğitim sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara e-devlet, üniversite ve dernek onaylı sertifika verilecektir.

Eğitim sonu değerlendirme sınavımız 6 Kasım 2021 Cumartesi günü gerçekleşecektir.

E devlet onayı için gerekli sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde e devlet görünürlüğü sistem kredi ödemesi için gerekli olan 25 TL ek ödeme yapmaları şartı ile kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız

1.Katılımcı Sertifikası

9 uygulama yapmamış veya yapmayı daha kayıt aşamasında düşünmeyen katılımcılar için Katılımcı Sertifikası verilecektir.

2.Uygulayıcı Sertifikası

Objektif Çocuk Değerlendirme Testlerinden en az 9 uygulamayı  2022 Ocak sonuna kadar uygulamaları eğitim telegram grubunda paylaşılacak forma yüklemeleri durumunda Uygulayıcı Sertifikası alabileceklerdir.

9 çocuk bulmanız konusunda Ev Okulu Derneği tarafınıza destek verecektir. Uygulamayla ilgili ilana çıkılacak olup talep eden veliler eğitime katılan katılımcılarımıza yönlendirilecektir. Bu konuda garanti vermemekle beraber bu ilanımıza yoğun veli başvurusu olacağını öngörmekteyiz.

Ev Okulu Derneği onaylı belgeler verilecektir. Ev Okulu Derneği eğitim alanında pek çok kurumun akredite olarak tanımladığı, bugüne kadar kamu ve özel sektörle işbirliği halinde projeler geliştirmiş bir STK dır. Dernek başkanı Psikolojik Danışman M. Hilmi EREN aynı zamanda MEB Beşiktaş RAM Müdürü, Dernek Genel Müdürü Psikolog Buse FİDAN dır. Prof. Dr. Doğan CÜCELOĞLU hocamız onursal başkan sıfatıyla tanımladığımız, fikir alışverişinde bulunduğumuz öncü bir büyüğümüzdür.

NOT: EUROPASS Uluslararası geçerlilik seçeneğinden başvuru yapan tüm katılımcılarımız E-DEVLET + Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile hem bu programı hem de daha önce tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: EUROPASS CARD bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Sertifika örnekleri:

Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi

EĞİTİMİ KİM VERİYOR?

Eğitim aynı zamanda Ev Okulu Derneği üyesi ve gönüllülerinden Psikolojik Danışman Osman ERKAN tarafından verilmektedir. Hocamız 10 yılı aşkın süredir RAM’larda görev yapmanın yanı sıra üniversitelerin Sürekli Eğitim Merkezlerinde (SEM) ve pek çok STK ve kurumda ilgili eğitimi vermeye devam etmektedir.

Materyaller 
 1. Porteous Labirentleri Testi
 2. Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
 3. Peabody Resim Kelime Testi
 4. Gesell Gelişim Figürleri Testi
 5. Bender-Gestalt Görsel Motor Algılama Testi
 6. Good Enough – Harris Bir İnsan Çiz Testi
 7. Kent E-G-Y Testi
 8. Frankfurter Dikkat Testi
 9. Ankara Gelişim Tarama Envanteri

Objektif Çocuk Değerlendirme Testi Materyal Seti 140 TL Karşılığına karşı taraf ödemeli olarak gönderilmektedir. Talep edenler bu bedelle birlikte ödeme yapabilirler.

Eğitimleri NASIL İzleyeceğiz?

Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Eğitimler kayıt yapan kişilere SMS le link olarak gönderilecektir.

OBJEKTİF TESTLER EĞİTİMİ
4 Ekim canlı yayın

5 Ekim objektif testler 6 tane video

6 Ekim Peabody 4 tane video

7 Ekim Bender gestalt 10 tane video

8 Ekim metropolitan 6 tane video

9 Ekim Gesell 5 tane video

10 Ekim Porteous 4 tane video + kent 3 tane video

11 Ekim frankfurter 3 tane video

12 Ekim agte 5 tane video

13 Ekim agte 5 tane video

14 Ekim good enough 7 tane video

15 Ekim vaka analizi

16 Ekim canlı yayın

Canlı Yayınlar saat 20:00’de gerçekleştirilecektir.
Katılım Bedeli:

Bu çalışma için maliyetlendirme minimum seviyede tutulmaya çalışılmıştır.

Katılımcı Sertifikası kapsamında yapılacak başvurular için 130 TL

Uygulayıcı Sertifikası kapsamında yapılacak başvurular için 190 TL’dir. (İlave kapalı grupta 2 saatlik 1 canlı bağlantı ve mail üzerinden uygulama değerlendirmeleri ve geri bildirim yapılmaktadır.)

E-devlet, üniversite ve EUROPASS onaylı, uzmanların ‘Katılımcı Sertifikası’’ alabilecekleri Objektif Çocuk Değerlendirme Testi Eğitimi Programı Katılım Bedeli: 199 TL’dir. (Uluslararası geçerlilik sağlayan EUROPASS CARD ve Türkiye’nin her yerine kargo bu bedele dahildir.)

E-devlet, üniversite ve EUROPASS onaylı, uzmanların ‘Uygulayıcı Sertifikası’’ alabilecekleri Objektif Çocuk Değerlendirme Testi Eğitimi Programı Katılım Bedeli: 259 TL’dir. (Uluslararası geçerlilik sağlayan EUROPASS CARD ve Türkiye’nin her yerine kargo bu bedele dahildir.)

Eğitimimizde, kredi kartına 12 taksit imkanı vardır.

Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

Eğitimimizde katılımcılarımız, %91 oranında 10 puan üzerinden 7-10 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.
Europass Kart kapsamında yapılan eğitim başvurularında,  basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır. 
Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır.
Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Ev Okulu Derneği Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak  Gürtaş İş Merkezi No :1 Kat :1 D :2 Levent /İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02