Kayıp Şehir Atlantis Platformu

Nedir bu Kayıp Şehir Atlantis efsanesi?  Nerededir? Yunan filozoflarından Eflatun’a göre binlerce yıl önce okyanusun dibine gömüldü. Bu geçen binlerce yıllar boyu, insanlar Atlantis’i aradı ancak kimse bulamadı. Biz Atlantis’i sizler için batık adalarıyla, defineleriyle, sonsuz tünelleriyle ve nice güzellikleriyle birlikte gün ışığına çıkardık.

Kayıp Şehir Atlantis, Ev Okulu Derneği akreditasyonu ile kurulan, okul öncesinden liseye kadar çocuklar için online bir yetkinlik ve beceri geliştirme platformudur. 2021’in başından beri hizmet vermekte olan Atlantis, sayısız çocuğa ilham ve destek olmaktadır. Çok uzun süredir hayalini kurduğumuz, üzerinde çalıştığımız bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Gelin Atlantis şehrinde neler varmış biraz daha yakından bakalım.

Atlantis’in içindeki içerikleri tek tek saymak mümkün değil, yine de özetleyelim. BATIK ADA bölümünde atölye videolarımız bulunmakta. Bu atölyeler, alanının uzmanı hocalarımız tarafından detaylı bir çalışma ile hazırlandı. Atölyeler arasında seçenek çok. Ben sanatseverim derseniz, sizi İçinizdeki Sanatçı Atölyesi’ne alabiliriz. Yok ben bilimseverim mi diyorsunuz? Buyrun Evdeki Laboratuvar Atölyesi’ne. Resim, bilim, edebiyat, beyin jimnastiği, tasarım, müzik…atölyelerimiz çeşit çeşit. Bir de DEFİNELERimiz var tabii. Define sandığımız o kadar büyük ki, içerisinde binlerce görev kartı bulunmakta. Görev diyince gözünüz korkmasın tabii. Her biri psikologlar ve eğitimciler tarafından titizlikle hazırlanmış bu görevler, etkinlikler ile çocuğun duygularına, bilişsel zekasına, motor becerilerine ve birçok alanına hitap ediyoruz. Batık ada ve defineler bölümündeki görevleri, atölyeleri tamamladıkça Atlantis şehrinde yakıt ve elmaslar kazanıyor çocuklar. Bu sayede kendi şehirlerini diledikleri şekilde düzenleyebiliyorlar. Bir de ATLANTİS DİLLERİ var tabii. Kocaman Atlantis şehrinde bir sürü dil konuşuluyor. İşaret Dili, Japonca, Rusça, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Korece ve daha birçok dil, hepsini beraber keşfediyor ve öğreniyoruz. Üstelik canlı etkinlik olarak konuşma kulüpleri yapıyoruz. Canlı etkinlik demişken, söz etmeden olmaz.Canlı bilgi yarışmaları ile heyecanı doruklarda yaşıyoruz. Canlı atölyelerde beceriler kazanıyor ve oyun saatlerinde eğleniyoruz. Uzman söyleşilerinde duayen isimlerle hem çocukları hem velileri buluşturuyoruz. Konuşma kulüplerimizde ise beraber yabancı dilleri keşfediyor, diyaloglar yaparak konuşma pratikleri yapıyoruz.

Atlantis’in olmazsa olmazı, en değerli projelerimizden biri Atlantis mentörlüğü. Atlantis mentörlüğü kapsamında, çocuğunuzu bir psikoloji veya psikolojik danışmanlık bölümü mezunu veya öğrencisi ile buluşturuyoruz. Mentörlerimizin her birine çok değerli eğitimler veriyor ve sınavlardan geçirerek sizler için hazırlıyoruz. Çevrimiçi platformlarda gerçekleşen bu mentörlük süreci, bir yıl boyunca devam ediyor ve bu süreçte 26 defa bireysel görüşme gerçekleştiriliyor. Çocuğun ve ailenin talebine göre şekillenebilecek olan bu mentörlük süreci, bir güven ve samimiyet bağı kurularak devam ediyor.

Teknoloji kullanımının en verimli, en faydalı örneği olan Kayıp Şehir Atlantis platformundan her çocuğun istifade etmesi gerektiğini düşünüyoruz ve tavsiye ediyoruz. Ev Okulu Derneği akreditasyonu ile kurulan Atlantis Platformuna siz de katılın!

Ev Okulu Derneği Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak  Gürtaş İş Merkezi No :1 Kat :1 D :2 Levent /İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02