Kayıp Şehir Atlantis Platformu

Atlantis’in içindeki içerikleri tek tek saymak mümkün değil, yine de özetleyelim. BATIK ADA bölümünde atölye videolarımız bulunmakta. Bu atölyeler, alanının uzmanı hocalarımız tarafından detaylı bir çalışma ile hazırlandı. Atölyeler arasında seçenek çok. Ben sanatseverim derseniz, sizi İçinizdeki Sanatçı Atölyesi’ne alabiliriz. Yok ben bilimseverim mi diyorsunuz? Buyrun Evdeki Laboratuvar Atölyesi’ne. Resim, bilim, edebiyat, beyin jimnastiği, tasarım, müzik…atölyelerimiz çeşit çeşit. Bir de DEFİNELERimiz var tabii. Define sandığımız o kadar büyük ki, içerisinde binlerce görev kartı bulunmakta. Görev diyince gözünüz korkmasın tabii. Her biri psikologlar ve eğitimciler tarafından titizlikle hazırlanmış bu görevler, etkinlikler ile çocuğun duygularına, bilişsel zekasına, motor becerilerine ve birçok alanına hitap ediyoruz. Batık ada ve defineler bölümündeki görevleri, atölyeleri tamamladıkça Atlantis şehrinde yakıt ve elmaslar kazanıyor çocuklar. Bu sayede kendi şehirlerini diledikleri şekilde düzenleyebiliyorlar. Bir de ATLANTİS DİLLERİ var tabii. Kocaman Atlantis şehrinde bir sürü dil konuşuluyor. İşaret Dili, Japonca, Rusça, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Korece ve daha birçok dil, hepsini beraber keşfediyor ve öğreniyoruz. Üstelik canlı etkinlik olarak konuşma kulüpleri yapıyoruz. Canlı etkinlik demişken, söz etmeden olmaz.Canlı bilgi yarışmaları ile heyecanı doruklarda yaşıyoruz. Canlı atölyelerde beceriler kazanıyor ve oyun saatlerinde eğleniyoruz. Uzman söyleşilerinde duayen isimlerle hem çocukları hem velileri buluşturuyoruz. Konuşma kulüplerimizde ise beraber yabancı dilleri keşfediyor, diyaloglar yaparak konuşma pratikleri yapıyoruz.

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul seviyelerinden çocuklarımız için ayrı ayrı hazırlanmış ve özelleştirilmiş programlar sayesinde hem kayipsehiratlantis.com içindeki binlerce içeriğe (yabancı dil ders videoları, sanat, bilim, edebiyat, müzik gibi konularda atölye videoları, binlerce eğitici görev kartı) erişim şansına sahip olacak, hem de seviyenize özel toplam 60 saat gerçekleşecek olan atölyeler, konuşma kulüpleri, bilgi yarışmaları ve oyun saatlerine katılım hakkı kazanacaksınız. Bu kapsamda Atlantis içeriğinde İşaret Dili Atölyesi, Origami Atölyesi, Bilim Atölyesi, Astronomi Atölyesi, Beyin Jimnastiği Atölyesi, Yazarlık Atölyesi, Kendimi Keşfediyorum Atölyesi, Masallar Diyarı Atölyesi, Kalimba Atölyesi, Çalkala Beynini Atölyesi, Evdeki Laboratuvar Atölyesi, İçinizdeki Sanatçı Atölyesi, Çalkala Beynini Atölyesi, Sanatsal Tasarım Atölyesi, Fikir Fabrikası Atölyesi, Yazarlık Atölyesi de sizleri bekliyor.

Atlantis’in olmazsa olmazı, en değerli projelerimizden biri Atlantis mentörlüğü. Atlantis mentörlüğü kapsamında, çocuğunuzu bir psikoloji veya psikolojik danışmanlık bölümü mezunu veya öğrencisi ile buluşturuyoruz. Mentörlerimizin her birine çok değerli eğitimler veriyor ve sınavlardan geçirerek sizler için hazırlıyoruz. Çevrimiçi platformlarda gerçekleşen bu mentörlük süreci, bir yıl boyunca devam ediyor ve bu süreçte 26 defa bireysel görüşme gerçekleştiriliyor. Çocuğun ve ailenin talebine göre şekillenebilecek olan bu mentörlük süreci, bir güven ve samimiyet bağı kurularak devam ediyor.

Teknoloji kullanımının en verimli, en faydalı örneği olan Kayıp Şehir Atlantis platformundan her çocuğun istifade etmesi gerektiğini düşünüyoruz ve tavsiye ediyoruz. Ev Okulu Derneği akreditasyonu ile kurulan Atlantis Platformuna siz de katılın! Yaz Okulu’nda sizleri 7 farklı atölye, 7 farklı konuşma kulübü, bilgi yarışmaları ve oyun saatleri bekliyor:

KURUCULARIMIZ

Mehmet Hilmi EREN

Buse FİDAN

Burak KARTAL

EKİBİMİZ

Edanur KOCAMAN

Tuğçe ŞENER

Semra AYDIN

İdris EREN

Nihal KIVANÇ

Tuğrul YILDIZ

Ayşegül YAZIR

Esra YILMAZ

Meltem GÜLEK

Sude Beyza ÖZCAN

Resul TEMEL

Enes YAYLALI

Burak ŞENTÜRK

İçerik Konusunda Destek Aldığımız Uzmanlarımız

Ev Okulu Derneği Esentepe Mahallesi, Mithat Ulu Ünlü Sokak No: 20/B D:1 Şişli / İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02