Kayıp Şehir Atlantis’te Yaz Okulu Başlıyor

Bu yaz tatilini hem eğlenceli hem verimli geçirmek ister misiniz? Şehir Atlantis’te yaz okulu seni bekliyor! 12 Temmuz-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan yaz okulu için kayıtlar başladı!

 Özellikle karnelerin alınmasının ardından yaz mevsimi, çocuklar tarafından iple çekilerek beklenir. Yaz tatili geldiğinde artık eğlence vakti gelmiş demektir, fakat bu uzun süre zarfında çocuklar zaman zaman sıkılır ve kendilerini oyalayacak şeyler bulmakta zorlanırlar. Atlantis Yaz Okulu sayesinde, hem öğretici hem eğlenceli atölyeleri evinize getiriyoruz! Çocukların ilgi alanları ile eğlenceyi ve eğitimi birleştiriyoruz!

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul seviyelerinden çocuklarımız için ayrı ayrı hazırlanmış ve özelleştirilmiş programlar ile yaz okulumuz sizleri bekliyor. Yaz okulu programı sayesinde hem kayipsehiratlantis.com içindeki binlerce içeriğe (yabancı dil ders videoları, sanat, bilim, edebiyat, müzik gibi konularda atölye videoları, binlerce eğitici görev kartı) erişim şansına sahip olacak, hem de 12 TEMMUZ – 29 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA SEVİYENİZE ÖZEL TOPLAM 60 SAAT GERÇEKLEŞECEK OLAN ATÖLYELER, KONUŞMA KULÜPLERİ, BİLGİ YARIŞMALARI VE OYUN SAATLERİNE KATILIM HAKKI KAZANACAKSINIZ.

  • Yaz okulunu tamamlayan çocuklar, Katılım Belgesi almaya ve SOSYAL ETKİNLİK FORMU doldurmaya hak kazanacaklardır.

  •  Yaz Okulu’nda sizleri 7 farklı atölye, 7 farklı konuşma kulübü, bilgi yarışmaları ve oyun saatleri bekliyor:
7 FARKLI  CANLI ATÖLYE

İşaret Dili Atölyesi

Origami Atölyesi

Bilim Atölyesi

Astronomi Atölyesi

Beyin Jimnastiği Atölyesi

Yazarlık Atölyesi

Kendimi Keşfediyorum Atölyesi

 

KAYITLI ATÖLYELER

Masallar Diyarı Atölyesi

-Kalimba Atölyesi

-Çalkala Beynini Atölyesi

-Evdeki Laboratuvar Atölyesi

-İçinizdeki Sanatçı Atölyesi

-İşaret Dili Atölyesi

-Çalkala Beynini Atölyesi

-Sanatsal Tasarım Atölyesi

-Fikir Fabrikası Atölyesi

-Yazarlık Atölyesi

 

7 FARKLI DİLDE CANLI KONUŞMA KULÜBÜ

İngilizce

Fransızca

İspanyolca

Rusça

Japonca

Almanca

Moorece

 

HER HAFTA BİLGİ YARIŞMALARI
HER HAFTA OYUN SAATLERİ


Kayıp Şehir Atlantis Platformu

Nedir bu Kayıp Şehir Atlantis efsanesi?  Nerededir? Yunan filozoflarından Eflatun’a göre binlerce yıl önce okyanusun dibine gömüldü. Bu geçen binlerce yıllar boyu, insanlar Atlantis’i aradı ancak kimse bulamadı. Biz Atlantis’i sizler için batık adalarıyla, defineleriyle, sonsuz tünelleriyle ve nice güzellikleriyle birlikte gün ışığına çıkardık.

Kayıp Şehir Atlantis, Ev Okulu Derneği akreditasyonu ile kurulan, okul öncesinden liseye kadar çocuklar için online bir yetkinlik ve beceri geliştirme platformudur. 2021’in başından beri hizmet vermekte olan Atlantis, sayısız çocuğa ilham ve destek olmaktadır. Çok uzun süredir hayalini kurduğumuz, üzerinde çalıştığımız bu projeyi hayata geçirmenin mutluluğu ve heyecanı içerisindeyiz. Gelin Atlantis şehrinde neler varmış biraz daha yakından bakalım.

Atlantis’in içindeki içerikleri tek tek saymak mümkün değil, yine de özetleyelim. BATIK ADA bölümünde atölye videolarımız bulunmakta. Bu atölyeler, alanının uzmanı hocalarımız tarafından detaylı bir çalışma ile hazırlandı. Atölyeler arasında seçenek çok. Ben sanatseverim derseniz, sizi İçinizdeki Sanatçı Atölyesi’ne alabiliriz. Yok ben bilimseverim mi diyorsunuz? Buyrun Evdeki Laboratuvar Atölyesi’ne. Resim, bilim, edebiyat, beyin jimnastiği, tasarım, müzik…atölyelerimiz çeşit çeşit. Bir de DEFİNELERimiz var tabii. Define sandığımız o kadar büyük ki, içerisinde binlerce görev kartı bulunmakta. Görev diyince gözünüz korkmasın tabii. Her biri psikologlar ve eğitimciler tarafından titizlikle hazırlanmış bu görevler, etkinlikler ile çocuğun duygularına, bilişsel zekasına, motor becerilerine ve birçok alanına hitap ediyoruz. Batık ada ve defineler bölümündeki görevleri, atölyeleri tamamladıkça Atlantis şehrinde yakıt ve elmaslar kazanıyor çocuklar. Bu sayede kendi şehirlerini diledikleri şekilde düzenleyebiliyorlar. Bir de ATLANTİS DİLLERİ var tabii. Kocaman Atlantis şehrinde bir sürü dil konuşuluyor. İşaret Dili, Japonca, Rusça, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, Korece ve daha birçok dil, hepsini beraber keşfediyor ve öğreniyoruz. Üstelik canlı etkinlik olarak konuşma kulüpleri yapıyoruz. Canlı etkinlik demişken, söz etmeden olmaz.Canlı bilgi yarışmaları ile heyecanı doruklarda yaşıyoruz. Canlı atölyelerde beceriler kazanıyor ve oyun saatlerinde eğleniyoruz. Uzman söyleşilerinde duayen isimlerle hem çocukları hem velileri buluşturuyoruz. Konuşma kulüplerimizde ise beraber yabancı dilleri keşfediyor, diyaloglar yaparak konuşma pratikleri yapıyoruz.

Atlantis’in olmazsa olmazı, en değerli projelerimizden biri Atlantis mentörlüğü. Atlantis mentörlüğü kapsamında, çocuğunuzu bir psikoloji veya psikolojik danışmanlık bölümü mezunu veya öğrencisi ile buluşturuyoruz. Mentörlerimizin her birine çok değerli eğitimler veriyor ve sınavlardan geçirerek sizler için hazırlıyoruz. Çevrimiçi platformlarda gerçekleşen bu mentörlük süreci, bir yıl boyunca devam ediyor ve bu süreçte 26 defa bireysel görüşme gerçekleştiriliyor. Çocuğun ve ailenin talebine göre şekillenebilecek olan bu mentörlük süreci, bir güven ve samimiyet bağı kurularak devam ediyor.

Teknoloji kullanımının en verimli, en faydalı örneği olan Kayıp Şehir Atlantis platformundan her çocuğun istifade etmesi gerektiğini düşünüyoruz ve tavsiye ediyoruz. Ev Okulu Derneği akreditasyonu ile kurulan Atlantis Platformuna siz de katılın!

KURUCULARIMIZ

Mehmet Hilmi EREN

Buse FİDAN

Burak KARTAL

EKİBİMİZ

Edanur KOCAMAN

Tuğçe ŞENER

Semra AYDIN

İdris EREN

Nihal KIVANÇ

Tuğrul YILDIZ

Ayşegül YAZIR

Esra YILMAZ

Meltem GÜLEK

Sude Beyza ÖZCAN

Resul TEMEL

Enes YAYLALI

Burak ŞENTÜRK

İçerik Konusunda Destek Aldığımız Uzmanlarımız

Ev Okulu Derneği Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak  Gürtaş İş Merkezi No :1 Kat :1 D :2 Levent /İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02