Hafıza Teknikleri Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Hafızanızın sırlarını ve sınırlarını bu eğitimle keşfedin!

Ev Okulu Derneği olarak çocukların, ebeveynlerin ve kendini geliştirmek isteyen tüm katılımcılarımızın gelişimlerinin bütüncül olarak ve ilgi alanlarına göre atölyelerle, seminer ve eğitimlerle desteklenmesini oldukça önemli buluyoruz. Bu kapsamda daha önce çok ilgi gören hafıza tekniklerine yönelik eğitimimizi Aythink Gelişim Eğitim ve Danışmanlık ile yeniden duyurmaktan mutluluk duyarız.

 Türkiye’nin ilk Buzan lisanslı eğitim ekibinden zihninizin gerçek gücünü öğrenin.

Eğitimin Amacı

Eğitimimiz, güçlü hafızanızın potansiyelini ortaya çıkarmanız için basit ve özel tekniklerini sizlerle paylaşıyor. Hafızanın öğrenilen bir beceri olduğu bilimsel bir gerçek. Hafızasını nasıl güçlendireceğini bilen herkes bunu yapabilir. Sayıları ve listeleri kolayca hafızaya almayı öğrendikten sonra bu teknikleri günlük hayatınıza da uygulamaya başlayabileceksiniz.

Yaşınız ne olursa olsun, zihinsel zindeliğinizin farkına varacaksınız. Tony Buzan’ın da açıkça itiraf ettiği gibi, hafızayı güçlendiren basit teknikleri öğrenene kadar kendi zihinsel performansı da ortalama seviyedeydi. Şimdi siz de bu eğitimle birlikte kendi zihinsel dönüşümünüzü nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

Eğitim İçeriği

 • Beynimizin Potansiyeli
 • Hafıza ve Türleri
 • Öğrenme Stilleri ve Algı Sistemi
 • Duygular Bilgidir
 • HEMO Yöntemi
 • Hayal Gücü ve Hafıza İlişkisi
 • Hafıza Çemberleri Uygulaması
 • Güçlü Bir Hafıza için Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Eğitim Kazanımları 

Hafızanızın gücünü nasıl kolaylıkla kullanabileceğinizi öğrendikten sonra, yeni becerilerinizi;

 • Sunumları hatırlamada,
 • Ders çalışmada,
 • İsimleri, yüzleri, doğum günlerini ve randevularınızı hatırlamada,
 • Listeleri hafızaya almada,
 • Sınavlara hazırlanırken,
 • Mülakatlarda ve hayatınızın daha birçok alanında nasıl kullanacağınızı keşfedeceksiniz.
 • Yüzlerce yıllık araştırmalar sonucunda etkisi kanıtlanmış teknikleri, kolayca öğrenebileceksiniz.
 • Listeleri, sayıları, verileri hafızanıza almayı ve bu becerileri hayatınıza uygulamayı öğreneceksiniz.
 • Yaşınız ne olursa olsun zihinsel yeteneklerinizi keşfederek hafızanızın zindeliğini koruyabileceksiniz.
 • Çalıştığınız dersleri veya sunum yapacağınız konuları Power Point kullanmak yerine, Hafıza Haritalarını kullanarak unutmadan ve akıcı bir şekilde öğrenebilecek ve başkalarına anlatabileceksiniz.
 • Günlük yaşantınızda önemli bilgileri, not almaya ihtiyaç duymadan hafızanızda tutabileceksiniz.
 • Hafıza becerilerinizi sınavlarda, mülakatlarda, toplantılarda ve sosyal ortamlarda daha başarılı olmak için kullanabileceksiniz. 

Bu eğitim sonrasında, hatırlamayı hedeflediğiniz herhangi bir veriyi aklınızda tutmak için hafızanızı etkili bir şekilde kullanabileceksiniz – bunu yapabilmek, bilgi fazlalığıyla her an karşılaştığımız çağımızda muhteşem bir kazanç olacaktır. 

Alacağınız eğitim sayesinde zihinsel becerilerinizi geliştirecek ve bunları, listeleri, isimler, yüzleri, sayıları, telefon numaralarını ve daha birçok bilgiyi hatırlamakta kullanabileceksiniz.

Bu eğitimden öğrenecekleriniz, akademik başarıdan, profesyonel performansa ve sosyal özgüvene kadar hayatınızın her yönünü değiştirecek. En değerli varlığınızı ihmal etmeyin- hafızanızı geliştirerek hemen daha fazlasını başarın!

Öğreneceğiniz hafıza teknikleri ile başarıya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Hafıza geliştirme eğitimi sizin:

 • Gözlem ve Konsantrasyon gücünüzü arttırır.
 • Konuşma ve sunum becerisi kazandırır.  Not almanıza gerek kalmadan konuşmalarınızı yapma ayrıcalığı sağlar.
 • Zihinsel çevikliğinizi geliştirir.
 • Özgüveninizi yükseltir.
 • Başarılı sınav sonuçları almanıza yardımcı olur.

Bunları nasıl yapacağınızı kavradıkça yeni beceriler kazanır ve listeyi daha da uzatabilirsiniz!

Dünya hafıza şampiyonlarından hiçbirinin beyin hücreleri sizinkinden fazla değildi!

Sizden tek farkları, hafıza metotları-tekniklerine, öğrenmesi çok kolay olan hızlandırılmış öğrenme tekniklerine sahip olmalarıdır.

Kullanılan hafıza araçları, Dünya hafıza şampiyonasına katılanların öğrendikleri ve kullandıkları tekniklerdir.

Sınırsız hafızaya nasıl sahip olunduğunuzu bu eğitimle öğrenin!

Kimler Katılabilir? 

Hafızasını güçlendirmek isteyen herkes ve 

 • Ortaokul ve lise öğrencileri
 • Üniversite öğrencileri
 • Anne ve babalar
 • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlar,
 • Öğretmenler ve öğretmen adayları
 • Okul, iş ve özel yaşamında başarılı olmak, hedeflerine ulaşmak ve potansiyellerini açığa çıkarmak isteyen HERKES eğitimimize katılabilir.

Sertifikasyon

Eğitim programın sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara “Katılımcı Sertifikası’’ verilecektir.

Sertifika Örneği:

Katılım Bedeli

Eğitimimiz için maliyetlendirme minimum seviyede tutulmaya çalışılmış olup 59 TL’dir.

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim canlı yayın linkleri, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Eğitim kayıt linkleri telegram grubundan günlük olarak iletilecektir. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Eğitim İçin Önemli Notlar

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Önceki Eğitimlerde Bulunan Katılımcılarımızın Anket Sonuçları

Eğitimimizde katılımcılarımız, %88 oranında 5 puan üzerinden 5-4 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

Katılımcılarımızın Yorumları

Eğitmenlerimiz

Aykut AÇKALMAZ

Uluslararası Tony Buzan Eğitmeni, Eğitim Sistemleri ve Öğrenme Danışmanı 

1977 yılında İstanbul’da doğan Aykut Açkalmaz, Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden ve Yeditepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetimi yüksek lisans programından mezun oldu. Tony BUZAN ile 1996 yılında kitaplarını okuyarak tanıştı.  2006 yılında, İngiltere’de   beyin ve öğrenme konularında dünyanın önde gelen otoritelerinden biri olan Tony BUZAN’ın seminerlerine katıldı.

Tony Buzan’dan İngiltere’de aldığı eğitimler şunlardır:
 • Hafıza Teknikleri
 • Zihin Haritaları
 • Hızlı Okuma Teknikleri
 • Öğrenme Becerileri
 • Matematiği Seviyorum
 • Düşünme Becerileri
 • Yaratıcılık

2008 yılında Tony Buzan’ın “iMindMap Accredited Licensed Instructor” belgesini aldı.

2009 yılında da Tony Buzan’ın “iMindMap Accredited Master Trainer” belgesini alarak uluslararası eğitimci ünvanına sahip oldu.

AyThink Gelişim kurumsal eğitimleri ile iş hayatında kurumların daha kısa zamanda, daha verimli ve etkin olabilmelerini hedeflemektedir. Eğitimlerin Kurum kültürünün bir parçası olmasını sağlamak amacıyla, senelik zihin haritaları danışmanlığı hizmeti kurumlara sağlanmaktadır. 

Tony Buzan’dan aldığı eğitimlerle kendi danışmanlık deneyimlerini ve eğitimlerini birleştirerek kurduğu Aythink Gelişim Eğitim ve Danışmanlık firmasında “Eğitim Sistemleri ve Öğrenme Danışmanlığı” yapmaktadır. Yetişkinlerle yaptığı çalışmalar arasında Eğitim Danışmanlığının yanı sıra, Hafıza Teknikleri, Hızlı Okuma, Zihin Haritaları, Çatışmasız Yaşam Eğitimleri yer almaktadır. 

Öğrenci ve yetişkinlere bireysel olarak eğitim ve öğrenme danışmanlığı yapmaktadır. 

Aykut Açkalmaz Tony Buzan Eğitimi’nde

Melek Saime UÇAR

Kariyer Danışmanı ve Moderatör

Marmara Üniversitesi İşletme (İngilizce) bölümünden Finans ve Pazarlama çift dalda yüksek başarıyla mezun olmuştur.  Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Kariyer Psikolojik Danışmanlık alanında yüksek lisans yapmıştır. 

Mezuniyetini takiben, yabancı kurumsal şirketlerde ve Türk firmalarında; gıda, kozmetik, elektrikli ev aletleri sektörlerinde “ürün müdürlüğü”nden “pazarlama müdürlüğü”ne kadar farklı görevlerde çalıştı.  10 yıllık profesyonel yöneticilik hayatından sonra “girişimci” olarak ABD’ye tekstil ihracatı, Avrupa’dan kozmetik ithalatı ve Türkiye’de kozmetik ürünleri üretimi ve marka yaratımı projelerini gerçekleştirdi. 2005 yılından itibaren reklamcı ve KOBİ danışmanı olarak çalıştı.

Öğretim görevlisi olarak, Yeditepe Üniversitesi’nde pazarlama, reklam, yönetim ve girişimcilik alanlarında-İngilizce eğitim dilinde-dersler verdi. Maltepe Üniversitesi İŞKUR iş birliğinde meslek edindirme kurslarında, iletişim eğitimleri verdi. Piri Reis Üniversitesi’nde MBA, İşletme Yüksek Lisans programında, Pazarlama Yönetimi dersleri verdi.  KOSGEB uygulamalı girişimcilik akredite eğitmeni olarak, yeni girişimcilere iş planı hazırlama ve girişimcilik eğitimleri verdi.

“En iyi öğretmenler, en iyi öğrencilerden çıkar” inancıyla hayat boyu öğrenme ilkesine sahip Melek Saime Uçar, TÜBİTAK’ın desteklediği kobi mentorü eğitimi, pek çok kişisel gelişim eğitimleri ile psikoloji ve kariyer alanında çok sayıda mesleki eğitim almıştır. 

Kitapsever, müzik aşığı ve sinema tutkunu, amatör fotoğrafçı ve amatör yazar…Arsen Gürzap ve Can Gürzap’ın kurucusu olduğu Dialog’da bir yıllık Spikerlik ve Sunuculuk Eğitimi ve Paris’te Eğitimciler için Sinema eğitimi almıştır.

“Başarılı, mutlu ve zengin olmak için doğru işi, doğru mesleği seçmek ve yaşam becerileri kazanmak esastır” misyonuyla, özellikle gençlere ve ruhu genç olup yeni başlangıçlar yapmak isteyenlere, girişimci mentorlüğü ve kariyer danışmanlığı yapmaktadır. Kurumlara ve bireylere; girişimcilik, iş yönetimi, pazarlama ve kariyer alanlarında; etkili sunum ve güzel konuşma, zaman ve süreç yönetimi, yaratıcı düşünce gibi farklı iş hayatı becerileri ve kariyer geliştirme eğitimleri vermektedir.

Ayrıca, iş dünyası ve akademik hayattaki birikimlerini gençlere aktarmak için, üniversitelerde ve ortaöğretim kurumlarında, sosyal girişimcilik projelerinde de eğitimler vermektedir.