Skip to main content

Gelecek ve Yapay Zeka Konferansı

Seminerimiz sona ermiştir. Farklı eğitimlerimizi incelemek için, sitemizin eğitimler kısmını ziyaret edebilirsiniz

Ev Okulu Derneği olarak bireylerin gelişimlerinin bütüncül olarak ve ilgi alanlarına göre atölyelerle, seminer ve eğitimlerle desteklenmesini oldukça önemli buluyoruz. Lenovo Pazarlama ve İletişimden Sorumlu Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Banu Soyak hocamızla birlikte, hem bireylerin kendini daha iyi tanımalarını, ilgi alanlarını keşfetmelerini hem de kendilerini geliştirmelerini desteklemek için Gelecek ve Yapay Zeka Konferansını ücretsiz olarak katılımcılarımıza sunuyoruz.

Yapay Zeka kavramı hayatımıza büyük bir hızla giriyor. Toplumları değiştiriyor. Dünyadaki pek çok ülke yapay zekanın ve getirdiği değişimlerin toplumlara nasıl entegre olabileceğini planlıyor.

Bu oturumda ‘’Yapay Zeka nedir? Hangi alanlarda kullanılıyor? Yarar ve Zararları nelerdir? Çocuklarımızı bu geleceğe nasıl hazırlarız? Yapay zekanın yarattığı yeni iş imkanları neler olacak?’’ gibi konuları hocamızla beraber konuşacağız.

Yapay zeka ve otonom sistemleri alanındaki gelişmelerle beraber yüzden fazla yeni iş alanı oluşacağı belirtiliyor. İşler yok olmayacak ancak değişecek ve gelişecek. Yapay zeka, karar vermeye yardımcı olmak için verileri çekip analiz etmek gibi görevler yaparak insanların işlerini tamamlayacak. İnsan ve yapay zeka ortak çalışma alanı oluşturacak.

Yani önümüzdeki senelerde iş yetkinliğini ve uzmanlığını, yapay zeka ve makine öğrenme teknolojilerine hakimlik belirleyecek. Bu sebeplerden yola çıkarak geleceğin mesleklerini tanımalı, kariyer planımızı ve yetkinliklerimizi buna göre adapte etmeliyiz.Konferans Tarihi

Etkinlik, 3 Eylül Cuma günü, saat 20.00’de gerçekleştirilecektir.

Katılım Bedeli

Bu çalışma tamamen gönüllülük esaslı olarak gerçekleşecek olup dernek olarak katılımcılarımıza ÜCRETSİZ olarak sunulmaktadır. 

Sertifikasyon

Etkinlik sonunda programa katılan katılımcılarımıza özel Katılım Belgesi verilmektedir.

Gelecek ve Yapay Zeka Konferansı

Bu Atölye Kimler için Uygun?

Yapay zeka konusunda bilgilenmek isteyen HERKES konferansımıza katılabilir.

Program Nereden Yapılacak?

Atölyemize başvuran kişiler, açılacak olan atölyeye özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Konferans yayın linki bu grupta bir gün önce paylaşılacaktır.

Başvuru sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Banu Soyak Kimdir?

Soyak, Avusturya Lisesi’ndeki eğitiminin ardından Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.

Banu Soyak, iş hayatına RJ Reynolds şirketinde Satış Uzmanı olarak başladı. 1996 yılında Young & Rubicam Reklam Ajansı’na geçen Banu Soyak, müşteri temsilcisi olarak görev yaptı. 1998 yılında Microsoft’a transfer olan Soyak, 17 yıl boyunca Türkiye ve yurtdışı pazarlarında farklı birimlerde üst düzey satış ve pazarlama yöneticiliği görevinde bulundu. Bu süre boyunca Dünya ve Avrupa çapında birçok ödüle layık görüldü.

Soyak, Ocak 2020’den itibaren Lenovo’da Pazarlama ve İletişimden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevini yürütecek. Pazarlama alanında uluslararası oluşumlarda Türkiye, Güney ve Doğu Avrupa, Afrika ve Ortadoğu pazarlarında üst düzey pazarlama yöneticisi tecrübesi bulunan Soyak evli ve 2 kız ve 1 erkek çocuğu annesi.