Eğitsel Oyun Tasarımı Eğitimi

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

Çocuklarda dil gelişimi, anne karnında başlayan doğal bir süreçtir. Beyin gelişimleri hızlı ilerleyen çocuklar için anadil eğitiminin yanı sıra ikinci dil eğitimi de verilmesi de çocukların bilişsel gelişimlerine uygun şekilde önerilmektedir. Bu kapsamda çocuklar ve uzmanlara yönelik bütüncül gelişimleri desteklemeye önem veren derneğimiz, bireylerin dil gelişimlerini de desteklemek için uzmanlara yönelik Eğitsel Oyun Tasarımı Eğitimi’ni duyurmaktan mutluluk duymaktadır.

Eğitimimizde verilecek örnekler İngilizce Dersi üzerinden yürütülecektir.

Eğitim İçeriği

 • Oyunun Önemi
 • Oyunun Çocuğun Hayatındaki Önemi
 • Oyunun Eğitimdeki Yeri ve Değeri
 • Oyun Oynayan Çocuğun Beyninde Ne Olur
 • Oyunu Anlamlı Kılan Etkenler
 • Oyun, Eğitsel Oyun ve Oyunlaştırma Farkı Nedir?
 • Eğitici Oyun Nasıl Tasarlanır?
 • Tasarlarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
 • Eğitici Oyunların Kazanımları Nelerdir?
 • Uzman Önerileri ve Kitap Önerileri

Kimler Katılabilir?

Eğitime, eğlenceli ve kalıcı yöntemlerle çocuklara öğretmeyi hedefleyen ve yeni yöntemler keşfetmek isteyen tüm öğretmenlerimiz ve çocuk ile ilgili lisans bölümlerindeki öğrenciler veya bu bölümlerin mezunları katılabilir. veya bu bölümlerden mezunlar katılabilir.

Eğitim Tarihi

Eğitimimiz, 4-6-11-13-18-25 Ocak tarihlerinde saat 20.30-21.30 aralığında gerçekleşecektir. 25 Ocak’ta gerçekleşecek oturumumuz soru cevap oturumundan oluşmaktadır.

Sertifikasyon

Eğitim programın sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara; E-devlet, üniversite ve dernek onaylı ‘’Uygulayıcı Sertifikası’’ verilecektir.

NOT: E-devlet onayı için gerekli sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde, e-devlet görünürlüğe sistem kredi ödemesi için gerekli olan 25 TL ek ödeme yapmaları şartıyla katılımcılar, kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

Sertifika Örnekleri:

Katılım Bedeli

Eğitimimize katılım bedeli minimum seviyede tutulmaya çalışılmış olup 190 TL’dir.

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, E-DEVLET + Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

  Eğitim Nereden Yapılacak?

  Eğitim; interaktif, soru cevap destekli yürütülecektir.

  Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

  Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

  Eğitim İçin Önemli Notlar

  Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

  Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

  Önceki Eğitimlerde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

  Eğitimimizde katılımcılarımız, %90 oranında 5 puan üzerinden 5-4 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

   Katılımcılarımızın Yorumları

    Eğitmen

    Nurperi CÖMERT İĞDİGÜL
    • ‘’Ben Nurperi Cömert İğdigül. 16 senelik İngilizce öğretmeniyim. Evli ve 1 çocuk annesiyim.
    • İçlerinde Doğa Koleji ve Bahçeşehir Koleji de olmak üzere yaklaşık 10 sene Mersin’in önde gelen kolejlerinde görev yaptım.
    • 2010 Yılında İstanbul British Side Dil Akademi’den Cambridge uluslar arası İngilizce öğretmenliği yapabilir yeterlilik belgesi CELTA sertifikamı aldım.
    • 2015 yılında Mersin/ Akdeniz Halil Akgün İmam Hatip Ortaokuluna atandım. 
    • 2017-2018 eğitim öğretim yılında Mersin/Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde DynEd ve Yabancı Dil Koordinatörlüğünü yürüttüm. Hala veli ve meslektaşlarımıza yönelik çektiğim Eğitsel Oyun videolarımla Akdeniz İlçe MEM ile çalışmalarımız devam etmekte.
    • Aldığım eğitimler ve yaptığım araştırmalar sonucunda oğlumla başladığım erken yaşta yabancı dil eğitimi çerçevesinde anneliğimi öğretmenliğimle harmanlayarak “Oyunlarla İngilizce” isimli projemi hayata geçirdim. Oyunların gücüne inanarak 3 yıldır aktif olarak İngilizce Eğitsel Oyun tasarlamaktayım.
    • Çocuk Gelişimi Bölümünde 2. üniversitemi okumaktayım.  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğiyle İngilizce öğretmenlerine “Oyunun Önemi-Oyunun Öğrencilerin Hayatındaki Yeri- İngilizce Eğitsel Oyun Tasarımı” hakkında eğitim vermekteyim.
    • Bunun yanında velilere erken yaşta yabancı dil eğitimi ve oyunun önemi hakkında da eğitimler vermeye devam etmekteyim.’’

    Ev Okulu Derneği Esentepe Mahallesi, Mithat Ulu Ünlü Sokak No: 20/B D:1 Şişli / İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02