Skip to main content

Neden Çocuklara İngilizce Öğretimi Eğitimine Katılmalısınız

 • Çocuklarını İngilizce ve yabancı dil açısından evde destekleyebilmek,
 • Erken yaşta yabancı dilin önemini anlamak,
 • Verilen desteklerle çocukların yeni dile karşı pozitif tutum yaratmalarını ve dili sevmelerini sağlamak isteyen herkes bu eğitime katılmalı.

Not: Katılımcılara Nurperi Cömert İĞDİGÜL’ün “Çocuklara Oyunlarla İngilizce Öğretimi” kitabı hediye olarak verilecektir.

Eğitimin Açıklaması:

Yabancı dil eğitiminin erken yaştaki önemi; oyun, şarkı, hikaye gibi çeşitli uyaranlarla evde çocuğumuzu nasıl destekleyebileceğimiz, ebeveyn desteği ve ev ortamının çocuğun gelişimine katkılarını ve çocuk için avantajının ne olduğunu konuşacağız. Özellikle İngilizce oyunları ve İngilizceyi hayatımıza oyunlaştırarak nasıl dahil edebileceğimizi ele alacağız.

Eğitim Amacı:

Bu eğitim programında, İngilizcenin ebeveynler tarafından çocuklarına basit ve etkili bir şekilde nasıl öğretileceği hedef alınmaktadır.

Eğitim İçeriği:

 • Çocuk gelişimi ve dil becerileri arasındaki ilişki
 • Sinirbilim açısından çocuk gelişimi
 • İngilizce öğretimi nasıl oyunlaştırılabilir?
 • Kitap, şarkı ve animasyon önerileri
 • İngilizceyi günlük hayata dahil ederken kullanılabilecek uyaranlar neler olabilir?

Kimler Katılabilir?

Ebeveynler ve çocuklarda yabancı dilini desteklemek isteyen HERKES bu eğitim programına katılabilir.

Eğitim Programı:

Eğitim programı, 5-26 Aralık 2023 tarihleri arasında her Salı saat 20.00-21.30 saatlerinde gerçekleştirilecektir.

 • 5 Aralık 2023 Salı
 • 12 Aralık 2023 Salı
 • 19 Aralık 2023 Salı
 • 26 Aralık 2023 Salı

Sertifikasyon

Eğitim programın sonunda yapılacak sınavda hak kazanan dernek onaylı “Katılımcı Sertifikası” verilecektir.

NOT: Sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde gerekli işlemlerin yürütülebilmesi için 45 TL ek ödeme yapmaları şartı ile kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

Sertifika Örneği:

Katılım Bedeli

Bu çalışma için maliyetlendirme minimum seviyede tutulmaya çalışılmıştır. Katılım bedeli 399 TL’dir.

Not: Katılımcılara Nurperi Cömert İĞDİGÜL’ün “Çocuklara Oyunlarla İngilizce Öğretimi” kitabı hediye olarak verilecektir.

EUROPASS Kart

EUROPASS Uluslararası geçerlilik kapsamında sertifikalarınıza hem her ortamdan erişebilmek için hem de yurtdışı geçerliliğini sağlamak için eğitimden ayrı olarak sitemizden Europass kart temin edebilirsiniz.

Ayrıca eğitime ek olarak Europass kart alan katılımcılarımız, Üniversite onayının yanı sıra adreslerine kargolanacak EUROPASS CARD ile tarafımızdan aldıkları ve bundan sonra alacakları TÜM EĞİTİMLERİ Uluslararası EUROPASS onayına dahil etmiş olacaklardır.

NOT: EUROPASS CARD’ın bir sefer alınması yeterli olup sonraki tüm eğitimlerde uluslararası geçerlilik süreci işletilmiş olacaktır.

Europass Kart kapsamında yapılan başvurularda, basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır.

Eğitim Nereden Yapılacak?

Eğitim; interaktif, soru cevap destekli yürütülecektir.

Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

Eğitim için Önemli Notlar

Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır. Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Önceki Eğitimlerde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

  Katılımcılarımızın Yorumları

   Eğitmen

   Nurperi CÖMERT İĞDİGÜL
   • ‘’Ben Nurperi Cömert İĞDİGÜL. 16 senelik İngilizce öğretmeniyim. Evli ve 1 çocuk annesiyim.
   • İçlerinde Doğa Koleji ve Bahçeşehir Koleji de olmak üzere yaklaşık 10 sene Mersin’in önde gelen kolejlerinde görev yaptım.
   • 2010 Yılında İstanbul British Side Dil Akademi’den Cambridge uluslar arası İngilizce öğretmenliği yapabilir yeterlilik belgesi CELTA sertifikamı aldım.
   • 2015 yılında Mersin/ Akdeniz Halil Akgün İmam Hatip Ortaokuluna atandım. 
   • 2017-2018 eğitim öğretim yılında Mersin/Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde DynEd ve Yabancı Dil Koordinatörlüğünü yürüttüm. Hala veli ve meslektaşlarımıza yönelik çektiğim Eğitsel Oyun videolarımla Akdeniz İlçe MEM ile çalışmalarımız devam etmekte.
   • Aldığım eğitimler ve yaptığım araştırmalar sonucunda oğlumla başladığım erken yaşta yabancı dil eğitimi çerçevesinde anneliğimi öğretmenliğimle harmanlayarak “Oyunlarla İngilizce” isimli projemi hayata geçirdim. Oyunların gücüne inanarak 3 yıldır aktif olarak İngilizce Eğitsel Oyun tasarlamaktayım.
   • Çocuk Gelişimi Bölümünde 2. üniversitemi okumaktayım.  İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliğiyle İngilizce öğretmenlerine “Oyunun Önemi-Oyunun Öğrencilerin Hayatındaki Yeri- İngilizce Eğitsel Oyun Tasarımı” hakkında eğitim vermekteyim.
   • Bunun yanında velilere erken yaşta yabancı dil eğitimi ve oyunun önemi hakkında da eğitimler vermeye devam etmekteyim.’’