Eğitimimiz tamamlanmıştır. Yeni eğitim takvimimiz yakın zamanda yeniden ilan edilecektir. Sitemizin eğitimler bölümünü ziyaret ederek farklı eğitimlerden haberdar olabilirsiniz.
“PROJEKTİF BİR TEKNİK OLARAK Çocuk Resmi” Eğitimi

 Çocukların erken dönemde keşfedilmesi ya da olası problemlerin erken dönemde fark edilmesi dernek olarak önemle üzerinde durduğumuz bir konudur. Bu amaç doğrultusunda Projektif Bir Teknik Olarak Çocuk Resmi Eğitimini Online Platformda gerçekleştiriyoruz.,

Amaç:

Eğitimin amacı; psiko-pedagojik açıdan çocuğu tanımak, gelişimsel ve eğitsel gereksinimlerini anlamak,  aile-okul yaşamına katkıda bulunan unsurları tespit etmek ve çocukla yürütülen çalışmalarda teşhis-tedaviye yön vermek için çocuk resminin kullanımını açıklamaktır. Resimdeki çizimlerin ne anlama geldiğini ifade etmek ve uzmanlar için resmin yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları anlatmaktır.

İçerik:

Çocuk resmine ilişkin kuramsal açıklamalar

Psiko – pedagojik açıdan çocuk resminin önemi            

Aile ve çocuklarla çalışırken resmin fonksiyonu

Okul yaşamı ve akademik öğrenme sorunlarında çocuk resmi

Uyum ve davranış sorunlarında çocuk resmi

Gelişimsel sorunlar ve çocuk resmi

Örnek vak’a analizleri

Yöntem:

Anlatım, örnek olay, soru-cevap, vak’a incelemesi.

Eğitim Tarihi: 
6 Mart 2021 Cumartesi

10.00-11.20 ders
11.20-11.40 mola
11.40-13.00 ders

7 Mart 2021 Pazar

10.00-11.20 ders
11.20-11.40 mola
11.40-13.00 ders

 1. Bölüm: Kuramsal ve gelişimsel temeller
 2. Bölüm: Uygulama-Vak’a analizi-örnek resim incelemeleri
 3. Bölüm: Sınav ve Değerlendirme

BU EĞİTİME KİMLER BAŞVURABİLİR?:

 • “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • “Psikoloji” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • “Özel Eğitim Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • “Okul Öncesi Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” Bölümünden ön lisans, lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
 • “Üstün Zekalılar Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • “Sınıf Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
 • “Sosyal Hizmet Uzmanı” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri

NOTLAR:

Eğitimde paylaşılan çocuk resimlerini (izne tabi olması gerektiğinden)  hiç bir yerde SUNUM veya DOSYALAMA olarak paylaşılmayacağı ve çocuk resimlerinin arşivlenmeyeceği katılımcılar tarafından kabul edilmiş sayılır.

 

Eğitim esnasında ÖDEV olarak verilecek Çocuk Resmi çalışmasında çocuktan ve velisinden dernek tarafından linkte paylaşılan  VELİ MUVAKAFATNAMESİ eğitim katılımcısı tarafından veliye imzalatılacaktır. Ödev olarak eğitim esnasında Ev Okulu Derneğine gönderilecek örnek çocuk resminden gelebilecek izinsiz paylaşım şikayeti vb durumda oluşabilecek sıkıntıdan eğitim katılımcısı sorumludur. İmzalatılan Veli Muvafakatnamesi eğitim katılımcımızda saklanacaktır. İstenildiğinde tarafımıza ulaştırılacaktır.

 

 EĞİTİMCİ KİMDİR?

Dç Dr. Armağan KÖSEOĞLU, İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim üyesidir. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır.
Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarında verdiği dersler arasında; Psikolojik Testler,
Resimleriyle Çocuk, Rehberlik, Test Dışı Teknikler, Meslek Etiği ve Yasal Konular, Kuramdan
Uygulamaya Grup Rehberliği Etkinlikleri, Aile Eğitimi: Kuram ve Uygulama ve Çocuk Suçluluğu
bulunmaktadır.
Aile içi ilişkiler, Ebeveyn tutumları, Sorun Çözme Eğitimi, Grup Rehberliği etkinliklerinin düzenlenmesi, Aile ve Öğretmen Eğitimi konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

VERİLECEK BELGE TÜRÜ

Eğitim sonunda yapılacak sınavda hak kazanan katılımcılara e-devlet, üniversite ve dernek onaylı sertifika verilecektir.

E devlet onayı için gerekli sınav tarihinde sınava katılamayan kişiler için mazeretleri uygun görüldüğü takdirde e devlet görünürlüğü sistem kredi ödemesi için gerekli olan 25 TL ek ödeme yapmaları şartı ile kaçırılan sınava alınacaklardır. Bu yüzden belirtilecek sınav tarihine dikkat edilmesini, ek ödeme mağduriyetine düşülmemesini hatırlatırız.

Eğitim Sertifikası

2 gün – 6 saatlik eğitim sonrasında gerçekleştirilecek. Eğitim sonu sınavı 25 Mart tarihinde gerçekleşecektir. 
Sınavdan % 60’lık oranda başarı gösteren katılımcılara SERTİFİKA gönderilecektir. Sertifika E Sertifika olarak  imzalı şekilde katılımcıların maillerine gönderilecektir.

Katılımcılardan veli muvafakati alınarak okul öncesi 1 ilkokul seviyesi 1 çocuğa resim çizdirmesi ve yorumlaması beklenecektir. Çizdirilen resimlerin belirtilecek form sistemine yüklenmesi istenecektir. Eğitim sonu ödevi için son teslim tarihi 8 Nisan’dır.  Sertifikalar aynı zamanda dernek sertifika seri numarasıyla gönderilecektir.

Eğitimleri NASIL İzleyeceğiz?

Eğitim; interaktif, soru cevap destekli yürütülecektir.

Eğitimlere başvuran kişiler, açılacak olan eğitime özel Telegram grubuna davet linki ile alınacaklardır. Eğitim yayın linki, eğitimden 1 gün önce, Telegram eğitim grubundan paylaşılacaktır. Telegram grubu, sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler, kaydedilecek olup ayrıca video linki eğitim telegram grubunda paylaşılacaktır. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Eğitimlerin oturumları, ZOOM veya türevi bir uygulama üzerinden canlı yayın şeklinde gönderilecek gizli linke tıklama ile katılım şeklinde olacaktır.

 

Eğitim başladıktan sonra iptal veya iade yapılmamaktadır.
Europass Kart kapsamında yapılan eğitim başvurularında,  basım işlemi başvuru alındığı andan itibaren başlatıldığı için iptal/iade yapılamamaktadır. 
Eğitim başvuruları için iptal talebiniz, sipariş tarihinden itibaren 7 gün içinde talep bildirmeniz halinde işleme alınmaktadır. 7. günden sonra yapılan iptal talepleri işleme alınmamaktadır.

Ödeme sürecinizi tamamladıktan sonra kesin kayıt sms onayı ve bilgilendirmelerin yapılacağı Telegram grup davet linki başvurunuzu yaptıktan sonra 3-4 gün içinde gelecektir. Başvurunuzdan 3-4 geçtikten sonra herhangi bir bilgilendirme alamazsanız tarafımıza WhatsApp mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Önceki Eğitimde Bulunan Katılımcıların Anket Sonuçları

Eğitimimizde katılımcılarımız, %93,6 oranında 10 puan üzerinden 7-10 puan arası puan vererek yüksek memnuniyetlerini bildirmişlerdir.

Ev Okulu Derneği Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak  Gürtaş İş Merkezi No :1 Kat :1 D :2 Levent /İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02