Projektif Bir Teknik Olarak Çocuk Resmi Eğitimimizin kayıt süreci tamamlanmıştır. https://evokulu.org/egitimler/ ilgili linkten diğer eğitimlerimizi inceleyebilirsiniz.

“PROJEKTİF BİR TEKNİK OLARAK Çocuk Resmi” Eğitimi

 Çocukların erken dönemde keşfedilmesi ya da olası problemlerin erken dönemde fark edilmesi dernek olarak önemle üzerinde durduğumuz bir konudur. Bu amaç doğrultusunda Projektif Bir Teknik Olarak Çocuk Resmi Eğitimini Online Platformda gerçekleştiriyoruz.,

Amaç:

Eğitimin amacı; psiko-pedagojik açıdan çocuğu tanımak, gelişimsel ve eğitsel gereksinimlerini anlamak,  aile-okul yaşamına katkıda bulunan unsurları tespit etmek ve çocukla yürütülen çalışmalarda teşhis-tedaviye yön vermek için çocuk resminin kullanımını açıklamaktır. Resimdeki çizimlerin ne anlama geldiğini ifade etmek ve uzmanlar için resmin yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları anlatmaktır.

İçerik:

Çocuk resmine ilişkin kuramsal açıklamalar

Teşhis ve tedavi sürecinde resim                  

Aile ve çocuklarla çalışırken resmin fonksiyonu

Okul yaşamı ve akademik öğrenme sorunlarında çocuk resmi

Uyum ve davranış sorunlarında çocuk resmi

Gelişimsel sorunlar ve çocuk resmi

Örnek vak’a analizleri

Yöntem:

Anlatım, örnek olay, soru-cevap, vak’a incelemesi.

Eğitim Tarihi: 1-3-8-10-22-24 Eylül 2020

Eğitim Saati: 18:00 – 19:00

  1. Bölüm: Kuramsal ve gelişimsel temeller
  2. Bölüm: Uygulama-Vak’a analizi-örnek resim incelemeleri

            III. Bölüm: Sınav ve Değerlendirme

BU EĞİTİME KİMLER BAŞVURABİLİR?:

  • “Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
  • “Psikoloji” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
  • “Özel Eğitim Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
  • “Okul Öncesi Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
  • “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” Bölümünden ön lisans, lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri.
  • “Üstün Zekalılar Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
  • “Sınıf Öğretmenliği” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri
  • “Sosyal Hizmet Uzmanı” Bölümünden lisans ya da yüksek lisans seviyesinde mezun olanlar ile bu bölümlerin öğrencileri

NOTLAR:

Eğitimde paylaşılan çocuk resimlerini (izne tabi olması gerektiğinden)  hiç bir yerde SUNUM veya DOSYALAMA olarak paylaşılmayacağı ve çocuk resimlerinin arşivlenmeyeceği katılımcılar tarafından kabul edilmiş sayılır.

 

Eğitim esnasında ÖDEV olarak verilecek Çocuk Resmi çalışmasında çocuktan ve velisinden dernek tarafından linkte paylaşılan  VELİ MUVAKAFATNAMESİ eğitim katılımcısı tarafından veliye imzalatılacaktır. Ödev olarak eğitim esnasında Ev Okulu Derneğine gönderilecek örnek çocuk resminden gelebilecek izinsiz paylaşım şikayeti vb durumda oluşabilecek sıkıntıdan eğitim katılımcısı sorumludur. İmzalatılan Veli Muvafakatnamesi eğitim katılımcımızda saklanacaktır. İstenildiğinde tarafımıza ulaştırılacaktır.

 

Veli Muvafakatnamesi İNDİR:  

https://evokulu.org/wp-content/uploads/velmuvafakatnames.doc

 

Eğitime kayıt yapan katılımcılarımız arasından canlı yayında yapılacak çekilişle 10 kişiye Prof. Dr. Binnur YEŞİLYAPRAK hocamızın Dans ve Hareket Terapisi Grup Uygulamaları kitabı hediye edilecektir.

 EĞİTİMCİ KİMDİR?

Dç Dr. Armağan KÖSEOĞLU, İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı öğretim üyesidir. Yüksek Lisans ve Doktora eğitimini İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamlamıştır.
Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora programlarında verdiği dersler arasında; Psikolojik Testler,
Resimleriyle Çocuk, Rehberlik, Test Dışı Teknikler, Meslek Etiği ve Yasal Konular, Kuramdan
Uygulamaya Grup Rehberliği Etkinlikleri, Aile Eğitimi: Kuram ve Uygulama ve Çocuk Suçluluğu
bulunmaktadır.
Aile içi ilişkiler, Ebeveyn tutumları, Sorun Çözme Eğitimi, Grup Rehberliği etkinliklerinin düzenlenmesi, Aile ve Öğretmen Eğitimi konularında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

VERİLECEK BELGE TÜRÜ

Eğitim Sertifikası

6 günde toplam 6 saatlik eğitim sonrasında gerçekleştirilecek Sınavdan % 60’lık oranda başarı gösteren katılımcılara SERTİFİKA gönderilecektir. Sertifika E Sertifika olarak  imzalı şekilde katılımcıların maillerine gönderilecektir.

Katılımcılardan veli muvafakati alınarak okul öncesi 1 ilkokul seviyesi 1 çocuğa resim çizdirmesi ve yorumlaması beklenecektir. Çizdirilen resimlerin belirtilecek mail adresine gönderilmesi istenecektir.

Dç. Dr. Armağan KÖSEOĞLU hocamız bu alanda Türkiye’de öncü isimlerden bir tanesidir. Armağan hocamız tarafından imzalanacak sertifikalar aynı zamanda dernek sertifika seri numarasıyla gönderilecektir.

Eğitimleri NASIL İzleyeceğiz?

Eğitimler kayıt yapan kişilere SMS le link olarak gönderilecektir. Linkler SADECE kayıt yapan kişilere gönderileceğinden 3. Kişilere paylaşılmaması rica olunur.

Katılım Bedeli:
Bu çalışma OBJEKTİF ÇOCUK DEĞERLENDİRME TESTLERİ EĞİTİMİne kayıt yapan katılımcılarımız için ÜCRETSİZDİR. Diğer başvuran kişiler içinse toplam katılım bedeli 10 TL’dir. İncelemek için tıklayınız: https://evokulu.org/cocuk-testleri-egitimi/
 
Bu çalışma için ticari bir bakış güdülmemiştir. Aşağıda belirtilen bedel tarafınıza gönderilecek SMS gideri, program / yazılım giderleri / sertifika masrafları için beklenmektedir.
6 Saatlik Sertifikalı “Projektif Bir Teknik Olarak Çocuk Resmi” Eğitimi katılım bedeli olarak beklenen bağış miktarı: 10 (On) TL’dir.
Bu bedeli de aktarmakta zorlanacak meslektaşlarımız varsa bilgi@evokulu.org mail adresine durumlarını anlatan bir e posta göndermeleri durumunda yardımcı olunmaya çalışılacaktır.
Arzu eden katılımcılarımız derneği desteklemek adına daha yüksek bir bedel aktarabilir.

Bağış hakkında bilgi almak için: http://evokulu.org/bagis/

KREDİ KARTI VEYA BANKA HESAPLARIMIZA YAPTIĞINIZ ÖDEMELERDEN SONRA EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ALARAK BAŞVURU FORMUNU DOLDURMANIZ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE BAŞVURUNUZ ONAYLANMAYACAKTIR. Başvuru Linki: http://evokulu.org/form/view.php?id=62629

 

BANKA BİLGİLERİMİZ

Dernek aktarımları, eğitimler için destekleriniz ve bağışlarınız için

HALKBANKASI

HESAP NO: 16100067

ŞUBE : 1284 / KOCASINAN ŞUBESI İSTANBUL

İBAN: TR 58 0001 2001 2840 0016 1000 67

Alıcı Adı : Eğitim Evde ve  Ev Okulu Derneği

Ev Okulu Derneği Ortabayır mahallesi şair çelebi sokak  Gürtaş iş merkezi no :1 kat :1 D :2 Levent /İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02