AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİMİ

Eğitimimiz canlı olarak gerçekleşmiştir. Eğitime başvuru yapmanız durumunda tüm kayıtlar tarafınıza gönderilecektir.

İlk 200 kişiden sonraki kayıtlar için de SEA LİFE veya MADAME TUSSAUDS yanında en az 1 kişi ile girmek koşuluyla 31 Aralık 2020 ye kadar geçerli 1 kişilik ÜCRETSİZ Giriş Bileti HEDİYE edilecektir. (Böylece giriş bedeli yarıya düşmüş olacaktır.

 • Zeka ve Akıl Oyunları EVDE çocuklarınızla nitelikli vakit geçireceğiniz başlıca alanlardan bir tanesidir. Dünya genelinde; Alzheimer hastalığını önlemek amaçlı yaşlılara yönelik, zeka ve yetenek gelişimi amaçlı çocuklara yönelik,stratejik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirme amaçlı iş adamı ve yöneticilere yönelik, hızlı karar verme ve koordinasyon becerilerini geliştirme amaçlı olaraksa sporculara yönelik Zeka ve Akıl Oyunları eğitimleri düzenlenmektedir.
 • ABD’de Dr. Silvia Bunge tarafından yapılan araştırmaya göre Zeka ve Akıl Oyunları 3 ayda çocuklarda 13 IQ puanı kadar, Türkiye’de ise Ev Okulu Derneği Başkanı Mehmet Hilmi EREN ve Dç. Dr. Ayşin Kaplan SAYI öncülüğünde gerçekleştirilen araştırmada ise 9 IQ skoru yükselme gözlemlenmiştir. Yapılan bu çalışma Sabancı Üniversitesi tarafından Eğitimde İyi Örnekler Yarışmasında derece almıştır. Ortalama zekanın 100 olduğundan hareketle kısa bir sürede muazzam bir etkinin varlığından söz edilebilir.
 • Zeka ve Akıl Oyunları aynen ilaçlar gibi belli bir periyotta ve düzende uygulandığında maksimum yarar sağlar. Çocuğun sıkılmaması ve hevesinin de devam etmesi, beyinde en üst düzeyde etkiyi sağlamak için bazıları gün aşırı tavsiye edilir. Bazı oyunlar ise amaçlarına yönelik olarak çocuğun kullanımında değiştirilmelidir. Yani bir ebeveyn olarak sadece Zeka ve Akıl Oyunu satın alıp çocuğun önüne sunarak kaliteli sonuçlar alınamaz.
 • Ev Okulu Derneği olarak daha önce pek çok kez bu eğitim programını ebeveynler, eğitimciler ve pek çok farklı meslek grubuyla buluşturmuştuk. Şimdi de Akıl ve Zeka oyunları öğrenerek çocuğunuzla kaliteli vakit geçirmek için evinizden çıkmanıza gerek yok. Çünkü Ev Okulu Derneği Başkanı Uzm. Psk. Dan. Mehmet Hilmi EREN ve Ev Okulu Derneği Genel Müdürü Psikolog Buse FİDAN evinize konuk oluyor. Gün boyunca yapılacak olan eğitimin ardından e- sertifika düzenlenecektir.
 • Öğretilecek oyunlar ağırlıklı kutu oyunları olup okul öncesi – ilkokul ve ortaokul seviyesinden çocuklarla çalışmaya uygun olanlardan seçilmiştir.

Eğitim Tarihleri:

2 EYLÜL

9 EYLÜL

16 EYLÜL

23 EYLÜL

25 EYLÜL

30 EYLÜL

Eğitim Saati: 18.00

Yayınlar Youtube üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvuru yapan kişilere GİZLİ link gönderilecektir.

NOT:2 Eylül ve 30 Eylül tarihlerinde yapılacak olan dersler canlı yayın olarak gerçekleştirilecektir.

2 ve 30 Eylül dışındaki dersler ise tarafınıza bant kaydı olarak gönderilecektir.

Eğitim sonunda sınav yapılacaktır. Sınav linki tarafınıza sms ile gönderilecektir.

Sertifikasyon

Etkinlik sonunda e- sertifika verilecektir.

Online Zeka ve Akıl Oyunları

Eğitmenler: 

 • Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Hilmi EREN
 • Psikolog Buse FİDAN
 • Ev Rehberleri

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Zeka ve Akıl Oyunları videoları genele açık olmayacaktır. Sadece kayıt yaptıranlara her günkü ders hem sms hem de whatsapp / telegram grupları yoluyla iletilecektir. Aynı aileden birden fazla kişi eğitime katılacaksa başvuru formunda aynı mail ve telefon yazılabilir. Ancak her kişi için ayrı form doldurulması gerekmektedir. Videolar 1 ila 2 ay arasında izlenebilir durumda olacaktır. Sonrasında ise bu videolar yayından kaldırılacaktır.

İhtiyacınız olan şeyler

Bilgisayar, tablet ya da akıllı telefon. Aktif bir internet bağlantısı.

Eğitim Nereden Yapılacak?


Eğitimlere BAŞVURAN Kişiler açılacak olan Whatsapp / Telegram grubuna alınarak eğitim bağlantı linki gruptan paylaşılacaktır. Whatsapp / Telegram grubu sadece YÖNETİCİLERİN mesaj atabildiği grup türüdür. Kaçırılan canlı yayın bağlantıları olmasına karşın gerçekleştirilen eğitimler kaydedilecek olup ayrıca video linki paylaşılacaktır. Kaydedilen eğitimler kaçırılan videoların tekrar izlenebilmesi amacıyla kaydedilmektedir. Eğitim bitiminden 1 ila 2 ay içerisinde videolar kaldırılacaktır.

Katılım Bedeli: 

Katılımcılar için yapılacak bildirimlerdeki SMS gideri, Mail programı masrafı, Teknik Altyapı ve Sertifika giderleri için Toplam minimum 21 TL aktarım beklenmektedir. Arzu eden katılımcılarımız bizi desteklemek adına daha yüksek bir bedel aktarabilir.

Bağış hakkında bilgi almak için: https://evokulu.org/bagis/

Eğitimlere kayıt yaptıran kişiler, gerçekleşen eğitimlerin video kayıt linklerine erişim sağlayabilmektedir. E Sertifika / Belgeler canlı yayın süreci sonrası kayıt yaptıran kişilere de gönderilmektedir.

KREDİ KARTI VEYA BANKA HESAPLARIMIZA YAPTIĞINIZ ÖDEMELERDEN SONRA EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ ALARAK BAŞVURU FORMUNU DOLDURMANIZ GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE BAŞVURUNUZ ONAYLANMAYACAKTIR. Başvuru Linki: https://evokulu.org/form/view.php?id=62629

Diğer Eğitimler İçin TIKLAYINIZ: https://evokulu.org/egitimler/

BANKA BİLGİLERİMİZ

Dernek aktarımları, eğitimler için destekleriniz ve bağışlarınız için

Dernek İktisadi İşletme Hesabı

HALKBANKASI

Alıcı Adı : Eğitim Evde ve  Ev Okulu Derneği İktisadi İşletmesi

İban : TR 35 0001 2009 7980 0012 0000 13

 

Ev Okulu Derneği Başkanı Mehmet Hilmi EREN, Ev Okulu Derneği Genel Müdürü Buse FİDAN ve eğitimde görevli Ev Rehberleri tarafından anlatılacak oyun listesi aşağıdaki gibidir:

 1. STACCUPS
 2. TRAFFIC JAM GAME
 3. FOUR IN LİNE GAME
 4. ZİNGO NUMBER BİNGO 1-2-3
 5. STACK A MOLE
 6. ZİNGO WORLD BUILDER
 7. ZE2 SAMART
 8. SPEED CUPS
 9. KAPLA
 10. DETECTİVES LOOKING CHART
 11. MANGALA
 12. KATAMİNO
 13. CAMOUFLAGE
 14. OFFBOARD
 15. ZİNGO SIGHT WORDS
 16. THE HERO SAVES A BEAUTY
 17. CODE BREAKING
 18. BUSY HOUR
 19. PARKING LOT
 20. CHOCALATE
 21. PICK UP STICKS(MİKADO)
 22. HANOİ KULESİ
 23. GOBBLE
 24. SKIPPITY
 25. NIMBLE HAND
 26. STACKED CUP
 27. SAVE THE BEE
 28. SUBWAY
 29. TOPPLE
 30. NUMBERS
 31. COLOURS
 32. CREATIVE PATTERN GAME
 33. LITTLE GIRL AND WOLF’S STORY
 34. 3D WORLD GAME
 35. BREAKOUT GAME
 36. ROTATE MAZE
 37. DINOSAURS
 38. ICEBERG SEALS
 39. RAPID CUBES
 40. MATHABLE
 41. WISDOM
 42. CREATIVE SHAPE GAME
 43. PAIR GAME
 44. CRAZY SCIENTIST
 45. POTATING DISK
 46. ICE CREAM COMPETITION
 47. MAGICIAN’S HAT TRICK
 48. LADDERS(MERDİVENLER)
 49. SWIVEL
 50. IQ CAR
 51. HEAVY TRAFFIC
 52. FISH BITE
 53. MICROBE
 54. PENGUINPILE-UP
 55. FAST MOVING HANDS
 56. VARIETY BOX
 57. FROG
 58. INNOVATION BRICK GAME
 59. GUESS WHO?
 60. MAKE’N BREAK

 

NOT: Listedeki bazı oyunlar birbirinin muadilidir. Benzer oyunlardan bir tanesi anlatılacaktır.

 

Ev Okulu Derneği Ortabayır Mahallesi Şair Çelebi Sokak  Gürtaş İş Merkezi No :1 Kat :1 D :2 Levent /İstanbul bilgi@evokulu.org Gsm : 0537 430 43 02